podpora růstu vlasů

Co dělat, aby vlasy rychleji rostly? Poradíme!

Díky našim tipům budete mít krásné dlouhé vlasy dřív, než se nadějete! Krásné, dlouhé a zdravé vlasy jsou už od dávných dob symbolem ženskosti a sní o nich už malé holčičky. Poradíme vám, jak podpořit růst vlasů tak, abyste s nimi byla stále spokojená.

Rostou, ne že ne. A jak!

Čísla, která vás překvapí

Čísla, která vás překvapí

Víte, že většina lidí na světě má na hlavě v jednom okamžiku asi sto tisíc vlasů? Vlas většinou povyroste o třetinu milimetru za den a když to vezmeme kolem a kolem, všechny naše vlasy vyrostou za měsíc dohromady o celý kilometr!

Co možná o růstu vlasů ani netušíte, ale měla byste

To, že vlasy, stejně jako nehty, tvoří keratin, asi tušíte. Možná vás ale překvapí fakt, že centimetr čtvereční pokožky hlavy pokrývají asi dvě stovky vlasů a tloušťka vlasů je u každého jiná - pohybuje se od 0,04 až po 0,12 milimetru. 

A jak vůbec vlasy rostou? 

  • V lidském životě je jen jedna fáze, kdy vlasy rostou stále stejně. Taková fáze trvá dva až šest let. 
  • Tato fáze se ale netýká všech vlasů, nýbrž jejich 90 %. 
  • Růst vlasů se vždy čas od času na dva nebo tři týdny zastaví
  • Obvykle se tak děje jednou za devět měsíců. Po této "nerostoucí" fázi se vaše "pokrývka hlavy" zase začne postupně obměňovat.  

 

Zajímavé je také to, že růst vlasů ovlivňuje spousta věcí, například stres, psychická nepohoda nebo hormonální nerovnováha. Ničeho se ale nebojte. Spoustu se toho dá napravit pravidelnou a správnou péčí a taky vhodným stravováním. Zdraví vlasů totiž musí vycházet i zevnitř! 

Spoléháte na stříhaní a úpravu vlasů podle fáze Měsíce? To nemusíte. Nikdo nikdy neprokázal, že by měla skutečně vliv na růst vlasů. Spousta žen na to ale stále spoléhá.


Mějte konečně vlasy, o kterých sníte. Dlouhé a zdravé

Náš tip: Podpořte růst vlasů. Prozradíme vám pár triků

Není nic jednoduššího než začít pravidelným česáním nebo kartáčováním vlasů. Sledujte, kolik vám jich vypadne. Čím méně, tím samozřejmě lépe.

Náš tip: Pletete si z vlasů copy? Pak rozhodně nepoužívejte levné a nekvalitní gumičky a jiné pomůcky. Ty totiž často narušují strukturu vlasů a způsobují nehezké roztřepení. 
Nejlepším řešením jsou gumičky, které vypadají jako spirály. Dnes už se prodávají snad všude a určitě už jste je aspoň zahlédla. Jsou praktické, skvěle drží a nepoškozují vlasy, tak jako zmíněné nekvalitní gumičky. 

Pokud si každý den vytváříte z vlasů nádherný a komplikovanější účes, nechte je občas odpočinout - mějte je rozpuštěné a taky jim dopřejte tu správnou péči. Tou je například mytí Pečujícími šampony Hairmilk. Obsahuje mléčné proteiny, pro vyživené vlasy hebké už od pohledu! Kromě mléčných proteinů se ve složení skrývá také Eucerit®, který se postará o regeneraci.

Vyzkoušejte krásný polorozpuštěný účes s vrstvenými vlnami!

Správná péče je důležitá. Nezapomínejte si vybírat šampon, který bude tím nejlepším právě pro vaše vlasy, ať už je máte mastnější, nebo sušší. Chcete-li svým vlasům navíc dodat báječný lesk a zmírnit jejich maštění, vyberte si vhodný kondicionér. Co vyzkoušet třeba Pečující kondicionér Hairmilk?

cutting the tips

Pomůže rychlejšímu růstu vlasů pravidelné zastřihávání konečků?

To, že zastřihávání konečků usnadňuje a urychluje růst vlasů, je jedním z nejrozšířenějších mýtů. Bohužel jde opravdu o mýtus. Na zastřihávání ale nezapomínejte - když ho absolvujete jednou za 4-6 týdnů, vaše vlasy budou hezčí a zdravější.
masáž hlavy 1
Jak na správnou masáž hlavy, aby vlasy rychleji rostly
Začněte konečky prstů kroužit po pokožce na hlavě. Dělejte větší kruhy a sílu volte jen takovou, aby vám nebyla nepříjemná. Tímto způsobem spustíte činnost nervů, které na pokožce máte. 
masáž hlavy 2
Jak na správnou masáž hlavy, aby vlasy rychleji rostly
Kromě pokožky, z níž vám na samotné hlavě rostou vlasy, můžete masírovat také čelo a šíji. Uvidíte, že ze sprchy vyjdete báječně zrelaxovaná.
masáž hlavy 3
Jak na správnou masáž hlavy, aby vlasy rychleji rostly
Po této masáži si na pokožku hlavy ještě jemně poklepejte prsty. Použijte přitom šampón nebo olej na vlasy, který podpoří prokrvení pokožky.

Náš tip: Vyzkoušejte třeba Osvěžující micelární šampon, který chrání přirozené pH pokožky hlavy a vlasy důkladně ale šetrně čistí!
zdravé vlasy
Základ pro dlouhé vlasy? Jejich zdraví
Jen ze zdravých vlasů můžete vykouzlit oslnivý účes, za kterým se každý otočí. Pomůže vám zdravá a vyvážená strava, ale taky potravinové doplňky s biotinem a vitamíny skupiny B. Ty totiž podporují sílu a správnou strukturu vlasů i jejich růst. A co víc? Tyto doplňky budou mít příznivý vliv i na vaše nehty. 
Omega 3
Základ pro dlouhé vlasy? Jejich zdraví
Jste si jistá, že máte v jídelníčku dostatečné množství nenasycených mastných kyselin, jako třeba omega-3? Ty totiž výrazně posilují vlasy už od jejich kořínků. Zařaďte do svého stravování ryby a ořechy a uvidíte, že se začnou dít věci.
Vegetables
Základ pro dlouhé vlasy? Jejich zdraví
Další skupinou potravin, která vám může pomoct, je ovoce a zelenina. Obojího jíme obecně málo, což je špatně. Nejenže vitamíny a minerály podpoří růst vlasů, ale taky pomáhají tělu bojovat se stresem, který se na růstu a kvalitě vlasů negativně podepisuje.
product-stage-bg