krátké vlasy

DOBA ZKRACOVÁNÍ JE TADY! JAKÉ VÝHODY MAJÍ ÚČESY PRO KRÁTKÉ VLASY?

I účesy z krátkých vlasů jsou ženské a sexy. Krátké vlasy a účesy z nich jsou praktické, šmrncovní a vy díky nim můžete každý den vypadat úplně jinak.

Účesy z krátkých vlasů jsou ženské a sexy!

Halle Berry, Emma Watson nebo třeba Judi Dench. Co je spojuje? Účes z krátkých vlasů! Zatímco Halle Berry si v jiném než krátkém účesu ani neumíme představit, filmová Hermiona svou hřívu výrazně zkrátila před pár měsíci. A sklidila úspěch. Aby ne, správně vybraný účes z krátkých vlasů vám na ženskosti neubere, ale naopak zdůrazní jemné dívčí rysy. 

„Spousta žen se velké změny bojí. Navíc si myslí, že s krátkými vlasy přijdou o ženskost. To ale není pravda,“ tvrdí Jan Těšík, vlasový stylista značky NIVEA. „I krátké vlasy působí žensky. A navíc jsou neuvěřitelně variabilní. Jeden den můžete být díky uhlazenému stylingu za elegantní dámu, další den vlasy rozcucháte a hned jste někým jiným.“ Ať už zvažujete mikádo, nebo rovnou sestřih na ježka, sepsali jsme pro vás výhody krátkých vlasů. A že jich rozhodně není málo!

Krátké vlasy = rychlá a jednoduchá péče

Zapomeňte na úmorně dlouhé mytí a sušení

Krátké vlasy máte umyté, vyfoukané a dokonale upravené za pár minut. Na rozdíl od dlouhovlásek také obvykle nemusíte řešit speciální vlasové kúry a masky. „Rozhodně ale nepodceňujte kvalitu šamponu a kondicionéru a pak samozřejmě výběr stylingových přípravků, které jsou pro perfektní vzhled krátkého účesu zásadní,“ říká Jan Těšík.

Mimochodem, v jiném článku jsme si posvítili na 3 nejčastější chyby při mytí vlasů. Neděláte je taky?

udržujte střih

Důležitý je perfektní střih

Myslete na to, že krátké vlasy je nezbytné pravidelně zastřihávat. Zvlášť pokud se rozhodnete například pro pixie střih, u kterého je vidět každý centimetr navíc. „Ideálně každých 4 až 6 týdnů,“ radí vlasový stylista. Pak jen stačí v prstech rozetřít trochu stylingového gelu a je hotovo. Skvělou volbou pro všechny typy vlasů je například NIVEA Krémový gel Care&Hold, který vlasy neslepí a účes tak vypadá přirozeně a drží celý den. Vlasy jsou díky němu hebké a vy je můžete kdykoli během dne přestylovat do jiného účesu.
krátký účes s ofinou

Správný střih zdůrazní ženskost

S krátkými vlasy můžete být jeden den za rošťandu, další zase za elegantní dámu. Správný střih vám ale nikdy nevezme ženskost.

OBJEM U KRÁTKÝCH VLASŮ: JAK NA NĚJ?

Objem do vlasů dostanete použitím správných přípravků. Vsaďte na „objemový“ šampon a kondicionér. NIVEA nabízí řadu Volume Care, díky které dostanete objem i do jemných vlasů. Bez toho, abyste je zbytečně zatěžovali. Vyzkoušejte šampón, kondicionér nebo třeba pěnové tužidlo. 

„Pozor, ať při mytí vlasy pečlivě opláchnete,“ radí Jan Těšík, „pokud v nich zůstanou zbytky šamponu nebo kondicionéru, rychle zplihnou.“ Po umytí do vlasů naneste pěnové tužidlo. „Nejlepší hřeben jsou vaše prsty. Než sáhnete po klasickém kartáči, nabírejte vlasy do prstů, zvedejte je od hlavy a tvarujte do požadovaného směru. Až budou vlasy téměř suché, vyhlaďte jejich strukturu kulatým kartáčem,“ doplňuje Jan jak nejlépe vlasy vyfoukat.

Potřebujete-li do vlasů dostat objem, pročtěte si článek Jednoduchá cesta k většímu objemu vašich vlasů.

krátké vlasy-styling
Objem do vlasů dostanete nejen pomocí tupírování, ale i díky kvalitním vlasovým přípravkům. Před vyfoukáním do vlasů naneste tužidlo.

NECHTE SVÉ KRÁTKÉ VLASY ZAZÁŘIT

Závěrečnou tečkou za stylingem krátkých vlasů je fixace. Aby se vám ofina nezačala už po pár minutách kroutit, zafixujte vždy celý účes lakem na vlasy. Účes můžete doladit i leskem na vlasy. Mimochodem, na trhu existují i laky s leskem a jedním z nich je Lak na vlasy Diamond Volume Care , ten obsahuje diamantové částečky a vlasy nejen rozzáří, ale postará se i o jejich téměř dvojnásobný objem.

Krátký účes - ideální volba pro jemné vlasy

Krátký střih je praktickým a elegantním řešením, pokud máte jemné vlasy. Dobrý kadeřník by vám měl doporučit střih, který bude odpovídat nejen typu vlasů, ale i tvaru vašeho obličeje. 

Jemné rysy perfektně vyniknou v precizně sestříhaném chlapeckém účesu, který orámuje tvář. „Vysoké čelo zase zamaskuje dlouhá ofina,“ říká Jan Těšík, „pozor ale na to, že dlouhá ofina také strhává pozornost na nos.“ 

Pro extrémně jemné vlasy je vhodný opravdu krátký střih, takzvaný garcon. Ten nějaký čas nosila už zmiňovaná Emma Watson. Nadčasovou klasikou je sestřih, kterému se říká pixie. Vlasy jsou krátké na zátylku a na stranách, v horní a přední části jsou delší a padají do ofiny.

garcon
pixie střih

I krátké vlasy potřebují vaši péči

Máte jemné a ochablé vlasy bez lesku? Vykouzlete si 100% přírodní masku na vlasy z ingrediencí, které máte v ledničce. Mrkněte na náš návod.

Náš tip: Chcete si svůj krátký sestřih udržovat sama? Sepsali jsme pro vás článek, který vám prozradí jak na stříhání vlasů doma.  

PIXIE SESTŘIH

Historie Pixie účesu sahá až do roku 1966, kdy se s ním ukázala známá modelka Twiggy na titulkách módních časopisů. Od té doby je tento střih jedním z nejoblíbenější krátkých sestřihů pro ženy. Vyzkoušela ho například Kate Moss, Halle Berry nebo Anne Hathaway. Pixie účes je charakteristický svým rozčepířeným stylingem a snadnou údržbou. Možná právě proto je tolik oblíbený.


S krátkými vlasy budete každý den jiná

Jeden den s vlnami a s tenkou čelenkou za romantickou vílu, druhý v rozcuchu za rebelku. Krátké vlasy jsou univerzálnější, než si většina žen myslí. Přesvědčíme vás o tom.
Kudrnaté vlasy

Romantická víla

I kudrnatým vlasům sluší krátký střih! Máte-li vlnité vlasy, sedne vám postupně sestříhaný bob v délce k bradě. Díky sestříhání vyniknou dokonale lokny.

Jak na to:

  1. Vlasy umyjte. Po umytí z nich jemně vymačkejte vodu. Vlasy nijak nekartáčujte, ať neporušíte strukturu kudrn.
  2. Do vlasů „vmačkejte“ NIVEA Pěnové tužidlo Diamond Volume Care a použijte difuzér. 
  3. Kudrliny dolaďte prsty, účes zafixujte lakem a případně dozdobte jemnou čelenkou.
Rozcuchana rebelka

Rozcuchaná rebelka

Patku nemusíte nosit jen na stranu, ale můžete ji „rebelsky“ vyčesat dozadu. Pozor, pokud máte vyšší čelo, zůstaňte raději u klasiky.

Jak na to:

  1. Po jemném vysušení do vlasů naneste tužidlo a pomocí fénu a plochého kartáče vlasy vyfoukejte směrem z obličeje.
  2. Vlasy z horní části natočte pomocí kulmy směrem z čela. Pomocí prstů a trochy gelu účes lehce „pocuchejte“.
  3. Zlehka rozcuchaný vzhled pak zafixujte kvalitním lakem na vlasy.  

PRODUCTSTAGE_BG