Zapletené vlasy

Zaplétané vlasy: Ty nejlepší techniky

Zaplétané čelenky, jednotlivé pramínky i pletence ze všech vlasů - copánkové kreace jsou moderní a zároveň elegantní. A my jsme pro vás připravili tipy na pletené účesy pro všechny délky vlasů.

Okoukejte ty nejkrásnější způsoby zaplétání

Francouzský cop – klasika, která je věčná

Nejznámější a nejpopulárnější verze zaplétání vlasů – francouzský cop. Nevíte, jak na něj? Tady je návod:

Nejprve všechny vlasy sčešte dozadu. Pokračujte tím, že vrchní vrstvu vlasů rozdělíte na tři stejně silné prameny. A pak na vlasy naneste NIVEA Lak na vlasy Diamond Gloss Care – účes se bude nádherně lesknout.
Vytvořte základ copu: Pravý pramen, který by měl být, stejně jako zbylé dva, poměrně slabý, překřižte přes prostřední. To samé pak proveďte s levým pramenem. 

To celé znovu opakujte střídavě s levým a s pravým pramenem. Přitom k nim postupně přidávejte další prameny vlasů a postupujte od temene hlavy směrem dolů. Nakonec takto přidáte všechny vlasy.
Hotovo? Teď už stačí jen doplést klasický cop a ten na konci ukončit gumičkou na vlasy nebo stuhou.


5 věcí, které je dobré vědět o lacích na vlasy

1. Používejte jen lak, který je určený pro váš typ vlasů.
2. Pamatujte na to, že ucpané trysky vedou k nerovnoměrné aplikaci.
3. S lakem na vlasy to nepřehánějte: Vlasy pak velmi rychle plihnou. 
4. Při samotném lakování s nádobkou neustále pohybujte.
5. Pozor na to, že teplo nalakované vlasy (třeba při jejich žehlení nebo foukání) velmi vysušuje.

Zapletený vodopád – sofistikovaná elegance

Vlasy v přední části hlavy rozdělte do tří stejných pramenů a začněte zaplétat klasický cop okolo hlavy. Při zaplétání ale nechávejte spodní pramen spuštěný a namísto něj do copu vpleťte nový pramen. A k horním pramenům pak přidávejte další vlasy tak jako u francouzského copu.

Cop zapleťte okolo celé hlavy a zbývající vlasy pak zajistěte například vlásenkou. Náš tip: Před zaplétáním konce vlasů jemně zvlňte směrem dovnitř pomocí kulmy. Účes bude vypadat přirozeně.


Nejhezčí účesy ze zapletených vlasů 1. část
nejhezci-ucesy

Holandský cop – zaplétání naopak

Pro vytvoření tohoto zapleteného účesu potřebujete vlasy dlouhé alespoň po ramena. Nejdříve si všechny vlasy sčešte dozadu, pak vlasy nad čelem rozdělte do tří stejně silných pramenů. Máte-li zkušenosti s pletením francouzského copu, tak… je zapomeňte. V holandské verzi totiž prameny nepokládáte na sebe, ale pod sebe. 

Začněte s vnějším levým pramenem, který protáhněte pod prostředním, stejně pak pokračujte na druhé straně s pravým pramenem – opět ho přiložte pod prostřední. A pokračujte v pletení – postupně přidávejte k levému a pravému prameni další vlasy. Dopleťte cop až na krk, pak dopleťte klasicky a zafixujte – tenkou stuhou a NIVEA Lakem na vlasy Extra Strong. Náš tip: Zapleťte holandský cop na jednu stranu a máte elegantní účes pro společenské akce.
 


Zaplétané účesy pro všechny typy vlasů

Ať už máte vlasy krátké, dlouhé, rovné nebo kudrnaté – u nás určitě najdete „zaplétací“ rady a tipy právě pro vás.

Copy pro dlouhé vlasy

S dlouhými vlasy můžete opravdu kouzlit. Je na vás, zda vlasy „pouze“ zapletete, nebo jestli budou copy základem mnohem sofistikovanějších účesů – variant je nekonečně. Skvělou volbou pro dlouhé vlasy jsou pletené „koruny“, kdy cop pletete okolo hlavy, do věnce. Trendy je i rybí cop a holandská varianta. Výčes tvořený ať už širokými nebo úzkými copánky vypadá elegantněji. Trendy jsou také volně spletené vlasy. Ostatně, o vlasových trendech si můžete počíst mnohem víc.
Braiding hair
Lesk vašim zapleteným vlasům dodá lak na vlasy. Pro ještě zářivější pocit ze svých vlasů vyzkoušejte NIVEA Lak na vlasy Diamond Gloss Care.

Zaplétané účesy pro krátké vlasy

I pro krátké vlasy existuje spousta trendy zaplétaných účesů. V krátkých vlasech vypadají skvěle i jednotlivé drobné copánky, obvykle pletené těsně u hlavy. Vlasy zapletené na těsno na bocích vás rozzáří. A vlasy můžete zaplést i na temeni hlavy – tahle varianta je nesmírně trendy. Náš tip: Pevně zapletené copy vám dodají na serióznosti, volně spletené a povolené copánky jsou ideální variantou neformálního vzhledu.
Objem pro jemné vlasy
Máte jemné a rovné vlasy bez objemu? Pak vám budou vyhovovat pletence vytvořené jen z části vlasů. Objem vám zajistí i pletené koruny a drdoly vytvoření spíše v horní části hlavy. Před zapletením nezapomeňte použít pěnové tužidlo (doporučujeme NIVEA Pěnové tužidlo Volume Care nebo Diamond Volume Care) – tím vlasům dodáte objem a sílu a účes se bude líp tvořit i lépe držet.

Zaplétání vlnitých vlasů

Husté kudrnaté vlasy snadno zkrotíte ve volných pletených účesech. Prameny zaplétejte spíš níž, stejně tak se nebojte zaplétání pramenů různých délek. 
 

zapletení na bocích

Ležérní vzhled – zapletení na bocích

Cop zapletený na stranu a s několika vykukujícími prameny je ukázkou ležérního stylu.
Product Stage Background

Pletení vlasů – snadno a rychle

NIVEA radí: Péče a styling pro pletené vlasy

Máme pro vás pár snadných triků, díky kterým bude zaplétání ještě jednodušší. Vytvořte opravdu efektní účes snadno a bez stresu:
Vlasy se vám budou zaplétat snáz, pokud budete mít pevnou ruku. Kadeřníci také doporučují do vlasů před zaplétáním nanést tužidlo. Vyzkoušejte například NIVEA Pěnové tužidlo Diamond Gloss Care. Zpevní jednotlivé prameny a vy je pak snadno zapracujete do objemného účesu. /div> Aby copy vypadaly opravdu dobře, neměly by z nich vypadávat příliš krátké vlasy. Na druhou stranu platí, že copy pletené těsně u hlavy vypadají v krátkých vlasech opravdu dobře.
Nemusíte být 100% perfektní. Buďte uvolněná a dopřejte volnost i zapleteným vlasům. Pár ledabyle vytažených pramínků si aktuální trendy dokonce žádají!
Aby účes opravdu vydržel, použijte lak na vlasy (co třeba NIVEA Lak na vlasy Extra Strong?). Vlasy budou perfektně držet. Zjistěte víc o pletených účesech pro všechny typy vlasů.
Krok 1
Parádní pletené účesy: Tohle se naučíte snadno!

Krok 1

Stáhněte vlasy na temeni hlavy do pramene a udělejte na něm jednoduchý uzel.
Krok 2
Parádní pletené účesy: Tohle se naučíte snadno!

Krok 2

Stočte účes na zadní stranu krku a připněte ho pevně pomocí vlásenek.
Krok 3
Parádní pletené účesy: Tohle se naučíte snadno!

Krok 3

Z vlasů nad čelem vezměte slabší pramen a rozdělte ho do dvou částí.
Krok 4
Parádní pletené účesy: Tohle se naučíte snadno!

Krok 4

Jednu část pramene začněte obtáčet okolo druhé a postupně přidávejte ve spodní části další vlasy.
Krok 5
Parádní pletené účesy: Tohle se naučíte snadno!

Krok 5

To samé udělejte i na druhé straně a vše spojte pomocí vlásenek s drdůlkem na temeni.