Objevte svět péče NIVEA

Hledám informace o výrobcích pro

Trendy v barvení: Ombré, balayage, sunkissed

Ombré, balayage, sunkissed:

Seznamte se s trendy v barvení vlasů. Buďte šik a zvýrazněte svou přirozenou barvu vlasů!

Poznejte s námi současné trendy v barvení, které sluší opravdu každé ženě. Nové módní techniky vlasy oživí, přirozeně zesvětlí a jemné barevné odlesky je rozzáří.

Přirozenost na prvním místě!

Přizpůsobte svou image své přirozené barvě vlasů. Vždyť právě ta se nejlépe hodí k vaší pleti i barvě očí. Vyzkoušejte moderní barvicí techniky, které podtrhnou vaši přirozenost.

Výrazné barevné kontrasty a klasická metoda melírování, kdy se jednotlivé pramínky vlasů balí do alobalu, už se příliš nenosí! Víme, jak vypadají a co obnášení nové techniky v barvení vlasů.

ombré - zesvětlené konce vlasů

Ombré pro přirozený vzhled

Ombré patří mezi nejoblíbenější barvicí techniky už několik let. Svůj původ má ve Francii a v podstatě se jedná o zesvětlené konce vlasů. Tmavší vlasy u kořínků postupně přecházejí ke světlým konečkům. Přičemž přechod mezi barvami může být tvrdý a na první pohled patrný, nebo naopak jemný a plynulý! Ve výsledku je však barva vlasů zhruba ve dvou třetinách jejich délky oddělená

Metoda ombré je vhodná především pro brunetky, které chtějí vlasy přirozeně zesvětlit. Zkombinovat však můžete jakékoliv odstíny barev. Odvážnější dámy mohou vyzkoušet sexy červené ombré, famózní duhové i extravagantní modré.

S metodou balayage dosáhnete přirozenějšího výsledku

Technika balayage je šetrná k vlasům a výsledek vypadá naprosto přirozeně. Málokdo pozná, že jsou vaše vlasy obarvené. Na rozdíl od ombré není u balayage patrný přechod mezi barvami a výsledek je zcela jedinečný.
Umístění, délka, šířka a intenzita barevných pramínků se odvíjí od tvaru vašeho obličeje, střihu i délky vlasů. Kadeřník finální výsledek tvoří podle svého uvážení a metodou balayage nikdy nevzniknou dva stejné účesy.

Balayage: Kadeřník umělcem

Při metodě balayage se jednotlivé pramínky striktně neoddělují ani se nebarví celistvá plocha vlasů. Barva se na vlasy nanáší pohybem, který připomíná zametání. Díky tomu vzniknou nahodilé pramínky bez ostrých hranic a vaše vlasy rozehrají hru barevných odstínů. 

Velkou výhodou je, že nemusíte dobarvovat odrosty, které se v jemném barevném řešení snadno ztratí. Technika dodá vlasům objem, přirozeně zesvětlí i velmi tmavé vlasy a vhodným nanesením barvy na partie okolo vaší tváře dokonce pomůže vymodelovat optimální tvar obličeje. Balayage je i skvělou volbou pro ty z vás, které chtějí přejít na jinou barvu vlasů. 

Prim hrají přirozené odstíny

Mezi barvami stále vévodí odstíny blond. Vlasy však můžete i jemně natónovat. U brunetek vévodí barva skořice, u zrzek odstíny měděné a černovlásky mohou svou barvu vlasů oživit kaštanovou barvou nebo zlatavými odlesky. Krok vedle však neuděláte ani s ohnivě červenou barvou. U blondýnek převažují studené odstíny a jemné pastelové barvy. 

Sunkissed: Buďte políbená sluncem

Zcela přirozeného barevného výsledku docílíte i metodou sunkissed. Na vašich vlasech vykouzlí efekt, jako byste se právě vrátila z pořádně slunečné dovolené. Základem techniky jsou velmi jemné proužky, které jsou jen o pár tónů světlejší, než je vaše přirozená barva vlasů. A poměr mezi světlými a tmavšími proužky je většinou stejný. 

Výsledkem jsou vlasy, které vypadají jako přirozeně vyšisované od sluníčka. A to i přesto, že jste se naposledy na pláži vyhřívala před dlouhými měsíci.


Barvené vlasy potřebují péči!

Ať už jste se barvila doma, nebo navštívila profesionála, pamatujte na to, že barvené vlasy potřebují speciální pozornost. Vlasy je nutné zregenerovat, posílit a věnovat jim péči, která se postará o dlouhotrvající sytost a lesk barvy.

Používání speciální kosmetiky na barvené vlasy by pro vás mělo být samozřejmostí. Pečující šampon Color Care & Protect spolu s NIVEA Pečujícím kondicionérem Color Care & Protect vaše vlasy vyživí, ochrání před chlorovanou i slanou vodou a prodlouží sytost a zářivost barvy až o několik týdnů.  

Skvělou novinkou je i PURE COLOR Micelární šampón, který vaše vlasy udrží krásné a hebké po každém umytí. Svou barvu můžete mít stále tak, jako byste se právě vrátila od kadeřníka. K intenzívní barvě pak dopomůže i PURE COLOR kondicionér a maska v jednom.

Chraňte své vlasy i při finální tvorbě účesu

Používání kvalitní kosmetiky pro barvené vlasy však nestačí. Věděli jste, že pigment barvy potřebuje minimálně 48 hodin na to, aby se ve vlasech zcela uzamkl? Čerstvě nabarvené vlasy proto myjte až dva dny po barvení a teplotu vody snižte o několik stupňů. 

Příliš horká voda (nejen) barveným vlasům neprospívá. A stejně tak každodenní mytí. Kadeřníci také doporučují chránit vlasy pomocí vlasové kosmetiky s UV filtry a v létě svým vlasům (a to nejen barveným) prokážete velkou službu, když sáhnete po pokrývce hlavy, která je ochrání před slunečními paprsky.