KYSELINA HYALURONOVÁ


ZJISTĚTE, PROČ JE TAK ÚČINNOU ZBRANÍ V BOJI PROTI STÁRNUTÍ

Kyselina hyaluronová je látka přirozeně obsažená v těle. Její nejdůležitější vlastností je schopnost vázat vodu. Díky tomu je považována za skutečně zázračnou zbraň proti stárnutí pleti. V článku se dozvíte, kde a v jaké formě se kyselina hyaluronová používá a jakou roli sehrává při redukci vrásek.

OBECNÉ VLASTNOSTI KYSELINY HYALURONOVÉ

Jako všestranná molekula cukru, jež se přirozeně vyskytuje v těle a to především v pojivové tkáni a kloubech, má kyselina hyaluronová řadu užitečných vlastností. Patří mezi ně:
pevná pleť

 • Schopnost vázat vodu:
  Kyselina hyaluronová na sebe umí vázat velké množství vody — až 6 litrů na gram. Díky tomu zajišťuje pevnost pojivové tkáně a pevný vzhled pleti.
 • Vysoká úroveň viskozity:
  Kyselina hyaluronová zajišťuje správný pohyb kloubů, a to bez ohledu na to, zda je třeba pohyb provádět rychle či silou. Vzhledem k vysoké viskozitě (vazkosti), typické pro roztoky hyaluronananu, představuje kyselina hyaluronová dokonalé „mazivo" pro klouby.
 • Podpora buněčné migrace:
  Buněčná migrace je důležitým faktorem fungování lidského těla. Kyselina hyaluronová zajišťuje, že se buňky mohou pohybovat volněji díky zvětšování vzdálenosti mezi nimi. To hraje velkou roli při tkáňové obnově, kde hyaluronan zajišťuje vysoký přísun živin a kyslíku.
 • Odolnost vůči tlaku:
  Tkáň s obsahem kyseliny hyaluronové je stabilnější a méně stlačitelná, díky čemuž lépe odolává tlaku. Proto například zajišťuje, že meziobratlové ploténky mohou nést velkou část tělesné hmotnosti.

KOSMETIKA S KYSELINOU HYALURONOVOU

Díky rozmanitým vlastnostem má hyaluronan řadu možných využití v oblasti kosmetiky, a tak je častou ingrediencí nejen krémů, ať už denních či nočních, remodelačních sér a pleťových elixírů.

V pojivové tkáni kyselina hyaluronová zajišťuje, aby pleť zůstala pevná a vypnutá, a zároveň dochází k tvorbě hydratačních zásob díky její schopnosti vázat na sebe vodu. Dochází tak ke zvýšení pevnosti tkáně a k redukování hloubky vrásek. Ovšem s rostoucím věkem, působením stresu a také vlivem vnějšího prostředí naše tělo produkuje stále méně a méně hyaluronanu. Pleť tak dostává méně živin a méně hydratace, ochabuje a vytvářejí se na ní vrásky. Od zhruba 60. roku věku lze snížení úrovně hyaluronanu viditelně pozorovat na pleti.

 

Hyaluronan je však možné pojivové tkáni dodat zvnějšku nebo stimulovat jeho syntézu přímo v těle a dosáhnout tak zpevňujícího účinku. Mnoho krémů, gelů a sér proti vráskám proto obsahuje hyaluronan, který pleť hydratuje, vyplňuje vrásky a celkově omlazuje vzhled pleti. Kupříkladu Remodelační řada NIVEA Hyaluron Cellular Filler + Elasticity obsahuje aktivní látky, konkrétně kyselinu hyaluronovou a kolagenový booster, které aktivují buňky pleti a pleť stimulují k tvorbě vlastní kyseliny hyaluronové, ale i kolagenu a elastinu.

 
 

KYSELINA HYALURONOVÁ V KRÉMECH A SÉRECH NIVEA

Pro zpomalení procesu stárnutí pleti využijte přirozené pozitivní vlastnosti kyseliny hyaluronové obsažené v aktivním složení řady výrobků NIVEA. Sáhněte po krémech a sérech z řad Hyaluron Cellular Filler, Cellular Filler Volume nebo Hyaluron Cellular Filler + Elasticity a neuděláte chybu.

NOVINKA! Dávka hydratace pro vaši pleť s čistou kyselinou hyaluronovou!

Pleti poskytuje intenzivní a dlouhotrvající hydrataci, vyplňuje ji, ale také ztrojnásobuje tvorbu pleti vlastní kyseliny hyaluronové*! 

V HYDRAtační řadě Hydra Skin Effect můžete vybírat mezi denní péčí, noční péčí, 7denní kúrou, intenzivním sérem, čisticím gelem a micelární vodou. 

*in vitro testy

 

Séra a kúra s kyselinou hyaluronovou

Co je to sérum? Přípravek, který pleti dodává účinné látky ve vysoce koncentrované formě. Díky svému speciálnímu složení se séra vstřebávají do pleti velmi rychle a díky jemnému složení okamžitě vyhlazují vzhled pleti. Vyzkoušejte třeba Sérum proti pigmentovým skvrnám Cellular Luminous630, díky kterému už po 4 týdnech uvidíte první výsledky. Pigmentové skvrny budou viditelně zredukované a tón pleti sjednocený. 

Vyplňující perlové sérum Hyaluron Cellular Filler povzbuzuje buňky k tomu, aby samy produkovaly vlastní kyselinu hyaluronovou. Pleť je díky němu vypnutá, vyhlazená a s pevnými konturami.

Kyselinu hyaluronovou v nejvyšší koncentraci obsahuje Intenzivní 7-denní hyaluronová kúra Cellular Filler. Už za 7 dní bude vaše pleť pevnější a hydratovaná, jemné linky vyhlazené! Získejte spolehlivého pomocníka v boji proti stárnutí pleti. 

 

Zajímá vás, jak fungují pleťová séra? Přečtěte si článek Pleťová séra: Objevte jejich sílu.

 

Krémy s kyselinou hyaluronovou

V nabídce krému značky NIVEA najdete hned několik produktů, které obsahují kyselinu hyaluronovou nebo pomáhají pleti k tvorbě kyseliny vlastní.

Osvěžující denní hydratační gel Hydra Skin Effect

Osvěžující denní hydratační gel Hydra Skin Effect poskytne vaší pleti hloubkovou hydrataci až na 72 hodin. Navíc má lehké gelové složení, díky kterému vám nezůstane na pleti mastný film.

Regenerační noční hydratační gel-krém Hydra Skin Effect

Tento noční zázrak s příjemnou texturou a kyselinou hyaluronovou, aktivuje pleťové buňky, zatímco vy se vydáte do světa sladkého snění. Během vašeho spánku se pleť regeneruje a bude až 72 hodin hydratovaná a svěží.

Zpevňující denní krém Hyaluron Cellular Filler

Zpevňující denní krém Hyaluron Cellular Filler obsahuje kyselinu hyaluronovou, kolagenový booster a další látky, které aktivují pleťové buňky. Pleť je díky němu pevnější, intenzivně hydratovaná a chráněná před sluncem. Při pravidelném používání vyplňuje vrásky. 

Vyplňující denní krém Hyaluron Cellular Filler

Vyplňující denní krém Hyaluron Cellular Filler s pečující složení s kolagenovým boosterem podporuje tvorbu pleti vlastního kolagenu. Kyselina hyaluronová zvyšuje schopnost pleti vázat vodu, UVA a UVB filtry chrání před vznikem pigmentových skvrn.

Remodelační denní krém Hyaluron Cellular Filler + Elasticity

Remodelační denní krém Hyaluron Cellular Filler + Elasticity pomáhá pleti vrátit její pružnost a schopnost produkovat si vlastní kyselinu hyaluronovou. A to díky unikátní kombinaci několika látek, které aktivují pleťové buňky. 

PRAVIDELNÉ POUŽÍVÁNÍ KYSELINY HYALURONOVÉ

Má mnoho pozitivních účinků na vaši pleť a přináší viditelné výsledky v boji proti vráskám.

K syntéze a rozkladu kyseliny hyaluronové dochází v oběhovém systému těla nepřetržitě. Zatímco u mladších jedinců jsou tyto procesy neustále vyrovnávány, s rostoucím věkem se tvorba kyseliny hyaluronové zpomaluje a její rozklad organismem se naopak zvyšuje.

 

Výsledkem jsou viditelné známky stárnutí pleti, kdy se první vrásky objevují kolem úst, rtů a očí. Výrobky se speciálním složením účinných látek (jako je například řada výrobků Hyaluron Cellular Filler + Elasticity), které kromě dalších složek obsahují i kyselinu hyaluronovou, však mohou pleti znovu dodat chybějící hydrataci. Doporučujeme proto pravidelné ošetření pleti kosmetikou s obsahem kyseliny hyaluronové, neboť pouze takto lze očekávat trvající pozitivní účinky.