Objevte svět péče NIVEA

Hledám informace o výrobcích pro

NIVEA_BAU_header_KyselinaHyaluronova_3080x806px

KYSELINA HYALURONOVÁ

Zjistěte, proč je tak účinnou zbraní v boji proti stárnutí.

Kyselina hyaluronová je látka přirozeně obsažená v těle. Její nejdůležitější vlastností je schopnost vázat vodu. Díky tomu je považována za skutečně zázračnou zbraň proti stárnutí pleti. V článku se dozvíte, kde a v jaké formě se kyselina hyaluronová používá a jakou roli sehrává při redukci vrásek.

OBECNÉ VLASTNOSTI KYSELINY HYALURONOVÉ

Jako všestranná molekula cukru, jež se přirozeně vyskytuje v těle a to především v pojivové tkáni a kloubech, má kyselina hyaluronová řadu užitečných vlastností. Patří mezi ně:

SCHOPNOST VÁZAT VODU:

Kyselina hyaluronová na sebe umí vázat velké množství vody — až 6 litrů na gram. Díky tomu zajišťuje pevnost pojivové tkáně a pevný vzhled pleti.

VYSOKÁ ÚROVEŇ VISKOZITY:

Kyselina hyaluronová zajišťuje správný pohyb kloubů, a to bez ohledu na to, zda je třeba pohyb provádět rychle či silou. Vzhledem k vysoké viskozitě (vazkosti), typické pro roztoky hyaluronananu, představuje kyselina hyaluronová dokonalé "mazivo" pro klouby.

PODPORA BUNĚČNÉ MIGRACE:

Buněčná migrace je důležitým faktorem fungování lidského těla. Kyselina hyaluronová zajišťuje, že se buňky mohou pohybovat volněji díky zvětšování vzdálenosti mezi nimi. To hraje velkou roli při tkáňové obnově, kde hyaluronan zajišťuje vysoký přísun živin a kyslíku.

ODOLNOST VŮČI TLAKU:

Tkáň s obsahem kyseliny hyaluronové je stabilnější a méně stlačitelná, díky čemuž lépe odolává tlaku. Proto například zajišťuje, že meziobratlové ploténky mohou nést velkou část tělesné hmotnosti.

KOSMETIKA S KYSELINOU HYALURONOVOU

Díky rozmanitým vlastnostem má hyaluronan řadu možných využití v oblasti kosmetiky, a tak ho nejčastěji najdeme v podobě pleťových krémů s kyselinou hyaluronovou.
V pojivové tkáni kyselina hyaluronová zajišťuje, aby pleť zůstala pevná a vypnutá, a zároveň dochází k tvorbě hydratačních zásob díky její schopnosti vázat na sebe vodu. Dochází tak ke zvýšení pevnosti tkáně a k redukování hloubky vrásek. Ovšem s rostoucím věkem, působením stresu a také vlivem vnějšího prostředí naše tělo produkuje stále méně a méně hyaluronanu. Pleť tak dostává méně živin a méně hydratace, ochabuje a vytvářejí se na ní vrásky. Od zhruba 60. roku věku lze snížení úrovně hyaluronanu viditelně pozorovat na pleti.


Hyaluronan je však možné pojivové tkáni dodat zvnějšku nebo stimulovat jeho syntézu přímo v těle a dosáhnout tak zpevňujícího účinku. Mnoho krémů, gelů a sér proti vráskám proto obsahuje hyaluronan, který pleť hydratuje, vyplňuje vrásky a celkově omlazuje vzhled pleti.


kyselina hyaluronova

KYSELINA HYALURONOVÁ V KRÉMECH A SÉRECH NIVEA

Pro zpomalení procesu stárnutí pleti využijte přirozené pozitivní vlastnosti kyseliny hyaluronové obsažené v aktivním složení řady výrobků NIVEA:

Neztrácejte sebedůvěru a zachovejte mladistvý vzhled vaší pleti

she-feels-confident-in-her-own-skin


KRÉM S KYSELINOU HYALURONOVOU

Vyberte si z pleťových krémů obohacených o hyaluronan z řady CELLular Anti-Age od NIVEA. Krémy obsahují kyselinu hyaluronovou s krátkým řetězcem, která oproti druhému typu s dlouhým řetězcem stabilizuje vnitřní hydratační rovnováhu pleti. Zajišťuje tak regulaci vyváženého obsahu vody a přináší dlouhodobé pozitivní účinky. Kyselina hyaluronová s krátkým řetězcem účinkuje ve vrchní vrstvě pleti, kde na sebe váže vlhkost a působí vyplňujícím účinkem. Výsledkem je pevnější a hladší pleť, která je dlouhodobě hydratovaná.

kyselina hyaluronová

SÉRUM S KYSELINOU HYALURONOVOU

Sérum dodává pleti kyselinu hyaluronovou ve vysoce koncentrované formě. Suchá pleť tak získává dodatečnou hydrataci a mizí její zarudnutí, nepříjemné napětí či šupinaté plochy. Díky svému speciálnímu složení se séra vstřebávají do pleti velmi rychle a díky jemnému složení okamžitě vyhlazují vzhled pleti. Vyzkoušejte např. kombinaci koncentrované kyseliny hyaluronové, kolagenového boosteru a kreatinu ve Vyplňujícím perlovém séru NIVEA Cellular Anti-AgeHodí se jako doplnění denního a nočního krému pro ještě účinnější omlazující efekt. Vrásky a linky okolo očí, rtů a úst budou redukovány a pleť je zpevněná.

Chcete se dozvědět více o pleťových sérech a jak je správně používat? Objevte jejich sílu v následujícím článku.

kyselina hyaluronová

PRAVIDELNÉ POUŽÍVÁNÍ KYSELINY HYALURONOVÉ

Má mnoho pozitivních účinků na vaši pleť a přináší viditelné výsledky v boji proti vráskám.

03_MMC_NIVEA_NFC_Content


K syntéze a rozkladu kyseliny hyaluronové dochází v oběhovém systému těla nepřetržitě. Zatímco u mladších jedinců jsou tyto procesy neustále vyrovnávány, s rostoucím věkem se tvorba kyseliny hyaluronové zpomaluje a její rozklad organismem se naopak zvyšuje.

Výsledkem jsou viditelné známky stárnutí pleti, kdy se první vrásky objevují kolem úst, rtů a očí. Výrobky se speciálním složením účinných látek, které kromě dalších složek obsahují i kyselinu hyaluronovou, však mohou pleti znovu dodat chybějící hydrataci. Doporučujeme proto pravidelné ošetření pleti kosmetikou s obsahem kyseliny hyaluronové, neboť pouze takto lze očekávat trvající pozitivní účinky.

NIVEA používá kyselinu hyaluronovou díky jejím pozitivním účinkům v mnoha svých výrobcích. Zde najdete přehled všech výrobků NIVEA, které obsahují kyselinu hyaluronovou jako jednu z ingrediencí.