3 důvody, proč je božské být ženou

Myslíte, že i Kleopatra měla dny, kdy si přála být radši Caesarem? Pokud právě jeden takový zažíváte, vydechněte a připomeňte si s námi, v čem tkví naše nezaměnitelná ženská síla. Síla, která hýbe vesmírem!

1. Skvěle fungujeme v týmu

týmové ženy
Tím nemyslíme jen ten pracovní nebo sportovní. Je naší přirozenou potřebou se potkávat, budovat dlouhodobé vztahy a vzájemně se podporovat. V dobách pravěku spolu ženy trávily dlouhé hodiny u ohně v jeskyni. Naše babičky se scházely u draní peří. Právě otevřenost a sdílení zkušeností je něco, co nám dává náskok před muži, kteří spolu neustále soupeří. Vychutnejte si energii, kterou ženské kolektivy dokáží vytvořit. 

TIP: Nemusíte umět drát peří, abyste svoje nejlepší kamarádky viděla pohromadě. Pozvěte je k sobě domů a připravte kreativní program, který zaměstná ruce, ale nevyčerpá veškerou mozkovou kapacitu. Nečekejte na výrobu adventních věnců, vyzkoušejte třeba scrapbooking! Po létě máte určitě plnou galerii fotek. Vytiskněte je a nalepte je po boku přítelkyň do papírového fotoalba. Fotky budou zároveň skvělou příležitostí si svěřit příběhy, na které během rychlého šálku kávy nezbyl čas. 
 

2. Máme v sobě tvořivou sílu

Ta vychází z daru přivést na svět nový život, ale promítá se do každého naše kroku. Není náhodou, že ženy bývají iniciátorkami změn. Nikdy se nespokojíme s polovičním řešením, vždy vidíme příležitost pro to něco zlepšit nebo zkrášlit. To platí v domácnosti i v práci. Nebojíme se dlouhodobých projektů a úkolů, při jejichž řešení je nutné se několikrát vrátit na začátek. A nemusíme se u toho porovnávat s muži, kteří chtějí každý den vyrážet na nový lov a výsledků dosahovat rychleji. 
tvořivá žena

3. Naše laskavost a empatie léčí

ženská síla empatie
Pečujeme o druhé, i kdybychom samy nechtěly. Vrozená citlivost nám nedovolí se k okolí chovat hrubě nebo netečně. Naše – vždy otevřená a milující – náruč představuje teplo domova pro děti i pro partnery. Kde chybí žena, tam schází harmonie a porozumění. Umíme dávat i přijímat lásku, vzpomínat i odpouštět, naslouchat i radit. Máme v sobě klid vody a sílu ohně.  Važme si všeho, co nám ženská síla přináší!

5 triků pro vaše sebevědomější já

5 TRIKŮ PRO VAŠE SEBEVĚDOMĚJŠÍ JÁ

Někdo ho má příliš, jiný zase málo. Sebevědomí je křehký stavební kámen naší spokojenosti a psychické pohody. Jak se přestat neustále podceňovat (v horším případě shazovat) a vytrénovat důvěru v sebe sama? Vyzkoušejte našich pět tipů!
 
Magická síla měsíce

MAGICKÁ SÍLA MĚSÍCE: JAK VYUŽÍT LUNÁRNÍ FÁZE VE SVŮJ PROSPĚCH?

Měsíc má na nás větší vliv, než si ve shonu běžných dní stíháme uvědomit. Působí na naše tělo, pocity, zdraví, krásu, menstruační cyklus... Umíte využít jeho čarovné moci? Víte, kdy si zajít k holiči, nebo si naordinovat půst? Přečtěte si, jak využít fáze Luny ve svůj prospěch!