Magická síla Měsíce: jak využít lunární fáze ve svůj prospěch?

Měsíc má na nás větší vliv, než si ve shonu běžných dní stíháme uvědomit. Působí na naše tělo, pocity, zdraví, krásu, menstruační cyklus... Umíte využít jeho čarovné moci? Víte, kdy si zajít k holiči, nebo si naordinovat půst? Přečtěte si, jak využít fáze Luny ve svůj prospěch!

Novoluní

Cyklus měsíčních proměn začíná novem (neboli novoluním).  Nový začátek se odráží i ve vašem rozpoložení: budete se cítit jako znovuzrozená, plná odhodlání a energie. V této etapě se pusťte do nových projektů, aktivit nebo očistných kúr! Pijte hodně vody. Měsíc vám pomůže vyčistit své tělo od škodlivých látek a jedů. Ideální čas pro návštěvu sauny! Pokud chcete skoncovat s nějakou neřestí, udělejte to teď. Budete mít pevnou vůli. To se týká třeba úprav jídelníčku: tělo vaši snahu odmění rychlejšími výsledky než v jiných fázích měsíce. 


Dorůstající měsíc

Měsíc má tvar písmene „D“. Náš organismus snadněji přijímá důležité minerální látky a vitaminy. Pleť je připravená absorbovat všechny účinné látky, proto na ni aplikujte krémy proti vráskám, pleťové masky a séra. Vyzkoušejte třeba přípravky s vysokým obsahem koenzymu Q10. V této fázi je vhodné zastřihávat vlasy, protože nabydou na hustotě a síle. To se týká i barvení nebo trvalé. Věnujte se pohybu: endorfiny, které se při něm vyplaví, vám investovanou energii několikanásobně vrátí. Dávejte si pozor na drobná zranění a oděrky, v tomto období se tělo hůře hojí. 


Úplněk

Jsme v polovině cyklu, která je zároveň jeho nejsvětlejším bodem. Není náhoda, že při úplňku mnoho lidí hůře spí, zvířata jsou neklidná a psi často štěkají. Naordinujte si odpočinek, neposilujte a nepřepínejte své síly. Soustřeďte se na procházky nebo relaxační koupele s knížkou nebo časopisem v ruce. I váš metabolismus ocení, když mu odlehčíte a budete volit lehčí pokrmy. Ani pleť nemá cenu zbytečně namáhat. Vsaďte na pečlivé odličování a běžnou péči. Ve dnech po úplňku vynechejte pleťové masky. Místo toho se pusťte do depilace: chloupky v období úplňku dorůstají pomaleji. 


Couvající měsíc

Měsíc ztrácí na síle a připomíná písmeno „C“. Po úplňku luna ubývá a tělo – podobně jako ona – hubne, zbavuje se nadbytečného. Proto máte skvělou příležitost zatočit se všemi nedokonalostmi, které vás sužují.  Vyzkoušejte peeling nebo lymfodrenáž, která nakopne detoxikaci těla. Zajít můžete i na kosmetiku, pedikúru nebo manikúru. Co se stravování týče, je to nejlepší čas na detoxikační kúry, čaje či preparáty. Proč nevyzkoušet například mladý ječmen?


5 TRIKŮ PRO VAŠE SEBEVĚDOMĚJŠÍ JÁ

Někdo ho má příliš, jiný zase málo. Sebevědomí je křehký stavební kámen naší spokojenosti a psychické pohody. Jak se přestat neustále podceňovat (v horším případě shazovat) a vytrénovat důvěru v sebe sama? Vyzkoušejte našich pět tipů!

3 DŮVODY, PROČ JE BOŽSKÉ BÝT ŽENOU

Ach jo, proč jsem se jen nenarodila jako chlap! Myslíte, že i Kleopatra měla dny, kdy si přála být radši Caesarem? Pokud právě jeden takový zažíváte, vydechněte a připomeňte si s námi, v čem tkví naše nezaměnitelná ženská síla. Síla, která hýbe vesmírem!