Zničené vlasy

Neničte si vlasy, poradíme vám se správnou péčí

Tupírování, žehlení, foukání… A vaše vlasy trpí! Poradíme, jak je chránit během toho, co je upravujete. A jak se o ně správně starat.

Největší ničitelé vlasů: Foukání, žehlení, tupírování. Jak zmírnit jejich dopady?

Věděli jste, že nám denně vypadne přibližně 100 vlasů? Přispívá k tomu i to, jak s nimi zacházíme. Každodenní žehlení, špatná péče, ale třeba i nesprávný typ hřebenu. To vše naše vlasy oslabuje a ničí. Naučte se, jak své vlasy hýčkat.
šampon Hairmilk

Hřeben: Nejčastější zabiják vlasů

Používáte správnou vlasovou kosmetiku, ale vaše vlasy se stejně lámou? Příčinou může být špatná volba každodenního pomocníka - hřebenu. Možná byste si řekli, že důležitější než samotný hřeben je způsob rozčesávání vlasů, ale opak je pravdou. 

Hřebeny, které mají kovové nebo tvrdé plastové štětiny, jsou příliš agresivní a vlasy trhají. Raději zvolte hřeben s přírodními či měkkými plastovými štětinami. 

Při česání pak dbejte na to, abyste vlasy rozčesávali pomalu a opatrně. Příliš rychlé a trhavé pohyby vlasy lámou a ničí. Pro snadné rozčesávání je zároveň dobré použít na vlasy kondicionér, který vlasům poskytne potřebnou výživu a zanechá je hebké. Zkuste třeba Pečující kondicionér Hairmilk Natural Shine, který obsahuje mléčné a hedvábné proteiny a výrazně usnadňuje rozčesávání.

Vysoušíte si vlasy správně?

Mnohdy si dáme záležet na samotném mytí vlasů, ale vysoušení už takovou pozornost nevěnujeme. Je ale stejně důležité. Po umytí vlasy nikdy nedávejte do pevného turbanu, tím se poškozuje jejich struktura a jsou náchylnější na lámání. 

Z vlasů jen vyždímejte přebytečnou vodu a nechte je chvilku volně proschnout. Poté přichází čas na fén, pokud nemáte čas nechat vlasy volně proschnout. Vlasy by se měly fénovat od kořínků ke konečkům. Opačný směr je zbytečně oslabuje. A i když ráno často naháníte každou minutu, vsaďte při fénování na chladnější vzduch. Když vlasy vysušíte příliš rychle příliš horkým vzduchem, ztratí lesk.

Nikdy nechoďte spát s mokrou hlavou. Proč? Vaše pokožka hlavy by se zapařila a hrozily by vám nejen lupy, ale také plíseň. Navíc jsou mokré vlasy výrazně víc náchylné na lámání.

Vysoušení vlasů
Prohlédněte si podrobný návod krok za krokem: Provedeme vás správnou technikou foukání vlasů

Rovné vlasy díky správné fixaci

Věděli jste, že vlasy nemusíte žehlit každý den, aby byly perfektně rovné? Stačí je po prvním žehlení zafixovat NIVEA Tvarovacím sprejem a druhý den si klidně můžete přispat. Tvarovací sprej funguje nejen jako tužidlo, ale také jako lak na vlasy a vosk. Díky Euceritu a suchým olejům, které obsahuje, budou vaše vlasy navíc vzdušné, lehké a sametově hebké

 

Tvarovací sprej funguje stejně dobře i na vlny, které si díky němu můžete užívat i několik dní po sobě, aniž byste své vlasy ničili vysokými teplotami při stylingu. 

 

Pokud se vrátíme k žehlení vlasů: Nikdy nežehlete ještě vlhké vlasy. A žehličku nastavte na teplotu okolo 180 °C. Vyšší teplota už vlasy opravdu ničí.

objem vlasů

Tupírování už je pasé

Výstřelek 80. let, který přežívá dodnes. Tupírování vlasů už rozhodně nezažívá takový boom, jako tomu kdysi bývalo. I dnes se s ním ale můžete setkat. Důvodem je zejména touha po větším objemu. Ten už ale lze získat i šetrnějšími způsoby, než je právě tupírování, které vlasy poškozuje a trhá. 

Pomoci vám může nejen správná vlasová kosmetika, ale také správný účes či pěšinka na správném místě. Přečtěte si, co vše pomáhá na zvětšení objemu vlasů a odhoďte klasický tupírovací hřeben do kouta jednou pro vždy. 

rovné vlasy

Vyberte péči svým vlasům na míru

Každý z nás je jedinečný. To stejné platí i pro naše vlasy. Jedny jsou příliš jemné, druhé roztřepené, jiné jsou zase moc hrubé. Je důležité znát potřeby svých vlasů a vybrat jim péči přímo na míru. Zjistěte, jaký máte typ vlasů a naučte se o ně správně pečovat. Díky správné péči si vypěstujete zdravé a přirozené lesklé vlasy plné síly.