Trápí vás vypadávání vlasů? Zpomalte ho nebo zastavte

Tipy a triky, jak si udržet bujnou kštici co nejdéle. Vypadávání a řídnutí vlasů vídáme hlavně na mužích, mnohem horší dopad ale má, když se děje dámám. Pro ty jsou přece jen vlasy větší chloubou a báječnou ženskou zbraní. Zjistěte, jak si co nejdéle udržet vlasy v perfektní kondici a v příjemné hustotě.

Pár vypadlých vlasů denně ještě nemusí být problém

Co už je "nezdravé" vypadávání a řídnutí vlasů?

Ne každý vypadnutý vlas musí znamenat začínající problém. Víte, že denně ztratíme průměrně 100 vlasů? I hustý porost totiž potřebuje obměnu. Vypadlé vlasy pak nahradí nové a to se neustále opakuje. 

Náš tip: Chcete podpořit růst svých vlasů? Dejte na naše rady!

O něco horší než běžné vypadávání vlasů je alopecie - stav, kdy se na hlavě tvoří souvislé lysiny. Více pochopitelně trápí ženy, které nakonec všemožně maskují své řídké vlasy nebo úplně holou kůži. Neznamená to ale, že by časem o vlasy přišly úplně. Stav svých vlasů můžete ovlivnit stravou, ale právě alopecie je spíše záležitostí genů a dědičnosti.
učesané vlasy

Až 100 vlasů denně může vypadnout, aniž by to znamenalo, že je něco špatně

Hřebeny a kartáče si vybírejte co nejpečlivěji. Dávejte přednost štětinám z přírodních materiálů.

Jak a proč začnou vlasy vypadávat?

Co všechno může za řídnutí a vypadávání

Občas je velmi těžké určit, co právě u vás způsobuje vypadávání nebo řídnutí vlasů, či dokonce alopecii. Mezi nejčastější příčiny ale patří:

  • genetická dědičnost
  • hormonální výkyvy (především u žen v menopauze)
  • nemoci (například infekce, onemocnění štítné žlázy nebo jen nedostatek železa)
  • nezdravý životní styl a nevyhovující jídelníček
  • stres
  • kožní potíže (hlavně mykózy)

 

původ vypadávání vlasů
 

Jak zastavit nebo zpomalit vypadávání a řídnutí vlasů

Promluvila jste si o svém problému s lékařem nebo odborníkem? Pak vám určitě navrhl, jak o vlasy pečovat a co všechno zkusit, abyste svůj problém vyřešila. Teď už to musíte vybojovat sama.

Zázraky se v tomto případě nedějí, je to běh na dlouhou trať

Na světě neexistuje žádný přípravek, který by vaše ztracené vlasy obnovil a holá místečka na vaší hlavě zase přiměl k životu hned, jako mávnutím kouzelného proutku. Je ale několik způsobů, kterými můžete celou situaci zlepšit během delší doby. Tady jsou naše tipy:

  • Pokud to aspoň trochu jde, vyhýbejte se stresovým situacím, naučte se odpočívat nebo meditovat - jakmile bude v pohodě vaše mysl, odrazí se to pozitivně i na vašem těle.
  • Dodržujte pitný režim: vypít byste měla aspoň 1,5-2 l čisté vody. Káva a černý čaj se přitom nepočítají a na slazené limonády ani nemyslete.
  • Dodejte svým vlasům sílu prostřednictvím vitamínu B, biotinu a křemíku: stačí si pořídit správné potravinové doplňky a s odstupem měsíce už možná uvidíte rozdíl.
  • Zkoušejte víc věcí najednou a vybírejte si správný šampón, kondicionér i stylingové přípravky.
silné vlasy

Chcete mít zdravé vlasy? Vsaďte na prevenci

Silné a zdravé vlasy nejen krásně vypadají. Jsou taky důkazem pevného zdraví každého z nás.

Poraďte se s odborníkem

Ztrácíte vlasy ve velkém? Nestyďte se zajít k lékaři

Pozor! Do tohoto článku jsme sepsali jen obecné tipy, které mohou pomoci při vypadávání a řídnutí vlasů, nemůžeme ale určit, proč zrovna vás tento problém trápí. 

Pokud máte pocit, že vám opravdu vypadává větší než normální množství vlasů, neváhejte a poraďte se o tom s lékařem nebo jiným odborníkem

Na druhou stranu nemusíte panikařit, když občas objevíte na oblečení nebo na polštáři nějaký ten vlas - jejich obměna je úplně normální a potřebná.

zeptejte se experta

Pamatujte si, že…

Padání vlasů ve větší míře může být varování těla, že je něco v nepořádku. Nebojte se s tímto problémem obrátit na lékaře.

NIVEA DIY TIPY - JAK NA DOMÁCÍ VLASOVOU MASKU

Vykouzlete si 100% přírodní masku na vlasy z ingrediencí, které máte v ledničce.
Background image