Aby vaše barva dlouho vydržela: nejlepší péče
o barvené vlasy

Uchovejte si svůj odstín díky kvalitním šamponům pro barvené vlasy. Investice do kadeřníka se vyplatila – vaše hříva je teď plná života a září do všech stran! Jak si ale radost z nové barvy uchovat co nejdéle? Barvené vlasy potřebují speciální péči. Ve většině případů přitom stačí, když si vyberete správný šampon.

Stálý odstín: díky šampónům pro barvené vlasy

Proč barvené vlasy potřebují speciální péči?

Ať už potřebujete zvýraznit svůj střih melírem, zakrýt šediny, nebo prostě jen „trochu změnu“, určitě nechcete, aby váš nový odstín ztratil na sytosti už po několika umytích. Anebo aby vaše vlasy vlivem nevhodné péče zeslábly a přišly o svůj přirozený lesk.

Barva na vlasy mění vlasovou strukturu, a může proto v dlouhodobém důsledku vlasy poškodit nebo oslabit. Vhodná péče je proto nezbytná. Speciální šampon jako NIVEA Pečující šampon Color Care & Protect s makadamovým olejem vlasy intenzivně vyživuje a posiluje jejich strukturu. Bez ohledu na to, jak často je myjete.

Zdravé vlasy jsou daleko odolnější vůči slunečnímu záření i zimě a svůj odstín si udrží mnohem déle.
Vydrží barva i při častém umývání?

Vydrží barva i při častém umývání?

"Bojíte se, že vaše krásná barva za pár dní ztratí na intenzitě? Ženy, které se nechaly obarvit, jsou na své vlasy mnohdy opatrné a bojí se častého umývání nebo například plavání v bazénu.

Příliš časté mytí barvě vlasů skutečně neprospívá, kvůli tomu se ale ještě nemusíte vodě vyhýbat. Pokud barvu zafixujete vhodným pečujícím přípravkem, jako je NIVEA Pečující kondicionér Color Care & Protect, a několikrát týdně jim místo večerní sprchy dopřejete relax, nemusíte se bát, že by váš nový odstín rychle vytratil.
 
Při mytí zkuste snížit teplotu

Při mytí zkuste snížit teplotu

Jak důležitou roli hraje teplota vody? Možná vás to nepotěší, příliš horká voda však neprospívá vlasům barveným, ani těm přirozeným. Příliš vysoká teplota citlivou vlasovou strukturu namáhá a vysouší ji. Náchylné barvené vlasy pak trpí ještě více a snáze ztrácí svůj odstín. 

Udělejte si malý experiment a rozdíl hned poznáte sami. Jednou si umyjte vlasy horkou vodou a nechte je uschnout. Podruhé zatněte zuby a vyzkoušejte studenou. Uvidíte, že vlasy jsou mnohem lesklejší a živější. 

Při běžném mytí zvolte kompromis a místo horké vody svým barveným vlasům dopřejte vlažnou. Ze své barvy se pak budete těšit mnohem delší dobu.

Na vaší péči záleží! Vyberte si tu nejlepší pro barvené vlasy

Zachovejte si přirozený vzhled vlasů i po barevném zásahu! Ozdravnou kúru můžete zahrnout i do své denní rutiny.

Je vhodné používat na barvené vlasy kondicionér?

Pravděpodobně to znáte: vaše vlasy jsou po obarvení sice výrazné, ale vypadají vysušeně a mdle. Právě ztráta lesku a hebkosti jsou tím nejčastějším, na co si ženy po obarvení stěžují. Přitom stačí vhodná péče a vlasy opět mohou být plné života.

K tomu ovšem potřebují živiny a hydrataci. Možná jste před barvením nebyla zvyklá kondicionér používat, nyní byste ho ale rozhodně měla vyzkoušet. Kvalitní kondicionér vrátí do vašich vlasů ztracenou vlhkost, zjemní je a ochrání před vysušováním.

Vyzkoušejte NIVEA Pečující kondicionér Color Care & Protect s makadamovým olejem a dodejte vašim vlasům potřebnou hydrataci a vitamíny. 
Nebarvěte za každou cenu

Nebarvěte za každou cenu

S dobou jde všechno kupředu a barvení vlasů není výjimkou. Kadeřníci dnes dokáží vykouzlit takové barevné kombinace, o kterých se nám před pár lety ani nesnilo. A vypadají krásně! Náročné barevné přechody si však často vybírají krutou daň – poškození vlasů.

Před tím, než svou barvu proměníte z tmavě hnědé na kovovou blond, proto nejdřív promyslete, jestli jsou vaše vlasy na radikální změny připravené. Ani krásná barva totiž na poškozených vlasech nebude vypadat dobře.

Čas od času je dobré nechat vlasy odpočinout a vysněnou barvou si dopřát až následující sezónu.

Ověřená klasika nebo změna? Uvažujete o tom, jaký odstín vyzkoušíte příště? Naučte se, jak vybrat barvu na vlasy a jak o nic pečovat.

5 triků, díky kterým vaše barva vydrží déle

  1. Během parných slunečních dní noste klobouk. Ochráníte tak svou barvu před vyblednutím i hlavu před úpalem.
  2. Chraňte svůj odstín i při stylingu. Vyzkoušejte NIVEA Lak na vlasy Color Care & Protect speciálně určený pro barvené vlasy.
  3. I když vám bazén čas od času neuškodí, časté působení chlóru barvu zesvětlí. Zaplavte si bez namáčení hlavy!
  4. Pokud se vaše vlasy nemastí extrémně rychle, umývejte je jen třikrát do týdne.
  5. Vyvarujte se působení horké vody na vlasy. Místo toho je umývejte ve vlažné.
background