Nejlepší vlasová péče

Jak získat krásné a zdravím zářící vlasy. Ať jsou dlouhé či krátké, rovné nebo vlnité, chceme pro ně vždy to nejlepší. Předpokladem krásných a zdravých vlasů je správná péče na míru jejich potřebám.

Péče na míru pro každý typ vlasů

Každý typ vlasů má své specifické potřeby. Shrnuli jsme pro vás tipy na péči o vlasy pro všechny typy vlasů a jejich nároky.

Tipy pro barvené vlasy a suché vlasy

Barvené vlasy
Většina dnešních barev na vlasy má opravdu šetrné složení, ale UV záření, horký vzduch z fénů nebo mechanické namáhání při kartáčování a česání vlasy mohou působit nepříznivě. Barvené vlasy potřebují ochranu barvy a tepelnou ochranu, spolu s výživnými složkami pro větší lesk. Řada NIVEA pro zářivou barvu Color Care & Protect s Color Oil komplexem zajišťuje zdravé vlasy a dlouhodobou ochranu barvy. Color Oil komplex s makadamiovým olejem podporuje uzavření barevných pigmentů uvnitř vlasu, aby barva vydržela 2x déle. 

Mastné vlasy
Hormonální změny, stres a nezdravá strava mohou rychle vést k nadprodukci kožního mazu. Proto vlasy myjte jen každé 2–3 dny a nepoužívejte šampony a kondicionéry s mýdlovou složkou.

Tipy pro vlnité vlasy a rovné vlasy

Vlnité vlasy
Používejte hydratační výrobky bohaté na výživné látky. Vlnité vlasy leží dále od vlasové pokožky než rovné, a proto se k nim přirozeně dostává méně mazu. NIVEA Pečující šampon Diamond Gloss zlepšuje hydratační rovnováhu vlnitých vlasů, aniž by vlasy zatěžoval. Diamantové částečky jim navíc zajistí nádherný lesk.

Ale pozor: Pokud jsou vaše vlnité vlasy barvené, raději zvolte šampon pro barvené vlasy. Přečtěte si pozorně předcházející bod!


Rovné vlasy
Máte hladké, ale jemné vlasy bez speciálních potřeb? Aby získaly větší objem, použijte šampon a kondicionér pro jemné vlasy z řady NIVEA Volume Care s přírodními výtažky z bambusu. Posilují jemné vlasy od kořínků a propůjčují jim hedvábný lesk. Vlasové kondicionéry nepoužívejte příliš často – zhruba každé 3 až 4 dny.
vlnite
Když spěcháte, vysoušejte své rovné vlasy od shora dolů za pomoci kartáče.
zdrave-vlasy

Pro krásné a zdravé vlasy

Lesklé vlasy jsou výsledkem správné vlasové péče. Ze široké nabídky vybírejte vždy ty výrobky, které jsou určeny pro váš typ vlasů.

Tipy pro suché a poškozené vlasy

Poškozené vlasy
Mnoho žen v tomto případě volí nesprávný výrobek péče o vlasy. Termín "poškozené vlasy" je totiž široký, namátkou: roztřepené konečky, polámané vlasy, matný a unavený vzhled. Je důležité si uvědomit, jaké přesně potřeby vaše vlasy mají. Kadeřnice, které důvěřujete, vám jistě dobře poradí. Pomůže vám odhalit potřeby vašich vlasů a na jejich základě byste měla začít se správnou péčí.  

Například Pečující šampon Hairmilk Natural Shine zajistí odstranění poškození vlasů, kde je potřeba. Nezapomeňte v tomto případě použít také regenerační kondicionér.

Suché vlasy

Existuje mnoho důvodů, proč jsou vlasy suché. Patří mezi ně UV záření, horko, chlad i topení. Suché vlasy ztrácí svůj ochranný lipidický film. Vnější kutikulární vrstva vlasu zhrubne a ten tak přichází o hydrataci. Zejména u suchých vlasů byste neměli zapomínat na pravidelné používání kondicionéru. Vyberte druh bohatý na kvalitní oleje a hydratační složky.

Tipy pro každý den

Rychlý přehled pro rychlý efekt

  • Vlasy si důkladně umyjte. Umývání pomocí kosmetických výrobků doporučujeme pouze každý 2. nebo 3. den. Maz z vlasové pokožky totiž vlasy vyživuje a brání jejich vysušování.
  • Použijte dokonalý šampon.
  • Nezapomeňte použít kondicionér.
  • Používejte kartáč s přírodními štětinami.Běžné kartáče z kovu nebo umělé hmoty mohou způsobovat lámání a třepení vlasů.
0126_HC_hair_care_tips_for_everyday_section_2

Vhodně zvolená péče je základ