ofina

V hlavní roli ofina: Bude vám slušet?

Přemýšlíte o změně účesu? Na ofinu je teď ten ideální čas. Vyberte si ten správný střih pro vás a zjistěte, jak o ofinu pečovat, aby byla stále krásná.

Ofinu si zamilujete!

Jeden den elegantní drdol, druhý den nedbalý look. Užijte si variabilitu ofiny.

Existuje hned celá řada důvodů, proč tento účes vyzkoušet. Dobře střižená ofina dokáže podtrhnout celkový vzhled a své majitelce ubere i několik let. Zakryje nedostatky pleti a krásně orámuje obličej. Nespornou výhodou je také variabilita účesu. Uhlazená ofina sčesaná na stranu se stane elegantním účesem do práce i na večer. Naopak jemně rozcuchaná varianta bude působit svěžím a mladistvým dojmem.

„Jaký typ ofiny právě letí? Dobrá zpráva – úplně všechny. Nosí se ofiny krátké a rovně zastřižené, asymetrické i ofiny delší. Záleží jen na tvaru obličeje a na zbytku účesu,“ říká Jan Těšík, vlasový stylista značky NIVEA. Aby byl výsledný účes dokonalý, je třeba nejen sladit typ ofiny se zbytkem účesu, ale také upravit ji pomocí vhodné péče a stylingu.


VHODNÝ STŘIH OFINY POMŮŽE VYBRAT KADEŘNÍK

Máte jasnou představu o tom, jak by vaše ofina měla vypadat? Svěřte ji kadeřníkovi, s finální podobou účesu si ale nechte poradit. Ne každá ofina se totiž hodí na daný typ obličeje. Kadeřník musí také vymyslet vhodnou variantu pro zbytek účesu. Nosíte raději dlouhé vlasy, nebo naopak nedáte dopustit na kratší sestřih? I to má na volbu tvaru ofiny vliv.

OFINA A DLOUHÉ VLASY

Dlouhé vlasy mohou být nuda, a tak je třeba zaujmout něčím dalším: objemem vln, výraznou barvou nebo právě ofinou. Díky ofině dostane styl i v podstatě "nudný" účes. Před foukáním použijte na vlasy pěnu dodávající lesk (například Pěnové tužidlo NIVEA Diamond Volume Care) a poté vyfoukejte plochým kartáčem. Neposlušné vlasy můžete na závěr ještě přežehlit.


OFINA A STŘEDNÍ DÉLKA 

Pokud jsou vaše vlasy přírodně vlnité, vybraly jste si tu nejpraktičtější délku. Vlny se vlastní vahou nenatahují a vypadají pružně. Takové vlasy vyfoukejte difuzérem a použijte krém gel (nám se osvědčil Krémový gel Care&Hold). Pokud jsou vlasy rovné, stačí je nedbale vyfoukat a vlny vytvořit kulmou s větším průměrem. Postupně sestříhané vlasy s ofinou se snadno udržují a vypadají dobře.

Potřebujete oživit dlouhé vlasy? Ofinu si zamilujete!

Ofina se skvěle hodí k nedbalým vlnám. Tento účes vypadá skvěle v jakékoli délce. 

Ofina vypadá velmi dobře i na kratších střizích. Přesvědčte se!

MIKÁDO S OFINOU

Bob je mezi účesy už klasikou. „Jeho dokonalost spočívá v jednoduchosti. Dodává vzhledu úžasnou ženskost a jemným vlasům zajistí perfektní objem. S krátkou ofinou má najednou tato klasika super drive,“ říká Jan Těšík.  Stylingu postačí pěnové tužidlo pro jemné vlasy (například Pěnové tužidlo NIVEA Volume Care) a vyfoukání pomocí kulatého kartáče.


Péče o ofinu: Správný styling zvládne každý

JAK SPRÁVNĚ ČESAT OFINU, ABYSTE S NÍ ZAZÁŘILA!

Aby si ofina udržela svůj tvar po celý den, je důležité ji po upravení kartáčem a fénem zafixovat pomocí vhodných stylingových přípravků. Díky nim se prameny nebudou nehezky kroutit a budou hladké a lesklé. Přípravky, které zvládnou tohle všechno najednou, jsou k dostání nejen ve specializovaných kadeřnictvích, ale také v běžných drogériích (například Lak na vlasy NIVEA Diamond Volume Care).

Všechno začíná u tvarování. Po umytí vlasů je proto prvním krokem právě důkladné a precizní vyfoukání. S úpravou ale nečekejte. Ofina je zrádná – schne totiž mnohem rychleji než zbytek vlasů a po uschnutí ji jde upravit jen velmi obtížně. „Aby ofina neležela na čele, je nutné jí přizvednout pomocí kulatého kartáče a pak foukat střídavě na obě strany. Až poté ji nechte spadnout přirozeně dolů do tvaru, do kterého byla ostříhána,“ radí vlasový stylista.

Máte z ofiny respekt? Zkuste delší patku, která sluší každému.

První pomoc pro mastnou ofinu

Máte mastnější pleť, kvůli které vám ofina nevydrží upravená déle než jeden den? Nevadí. Oživit ji lze během pár minut. Pokud máte více času, umyjte pouze ofinu v umyvadle a vysušte fénem. Spěcháte ráno do práce? Zachrání vás suchý šampon ve spreji. Stačí jej nanést do ofiny a do vrchní části účesu. Jeho přebytek vyčešte kartáčem. Taková úprava vám nezabere ani 2 minuty!


Hodí se ofina pro všechny typy obličeje?

Tento účes sluší téměř každému. „Kadeřníci jej nedoporučují pouze ženám, které mají nízké čelo. Některé ženy si účesy s ofinou ale nemohou dovolit z jiného důvodu. Tím je nevyhovující růst vlasů nad čelem. Pokud vám tedy vlasy nerostou rovně, ale máte nad čelem vlasový vír, není ofina ideální,“ dodává Jan Těšík. Chuť na ofinu si také musí nechat zajít ženy s kudrnatými vlasy. Její úprava by trvala dlouho a výsledný efekt by zničila i taková drobnost jako vlhký vzduch.