Péče a styling pro jemné vlasy

Péče a styling pro jemné vlasy

TIPY A TRIKY NA PÉČI O JEMNÉ VLASY.

Víte, co dokáže rozdíl o velikosti 0.02 milimetru? Mezi průměrem normálního vlasu 0.07 mm a toho jemného je právě tento rozdíl. Více než třetina žen by si přála mít silnější vlasy. Patříte k nim i vy? S tou správnou péčí a radami od profesionálů můžete vytvořit i ze slabých vlasů skvělý účes.

Co je vlastně příčinou slabých vlasů?

Odpověď vás zřejmě nepotěší. Ve většině případů jsou slabé vlasy výsledkem dědičnosti. Pokud máte navíc blond vlasy, je problém na světě. Bývají totiž tenčí než průměrný vlas. Na druhou stranu mají blonďáci vyšší počet vlasů. Jemné vlasy se také rychleji mastí, protože leží blíže k hlavě. Správné produkty ale dokáží zázraky i na velmi slabých vlasech!

Jemná péče pro slabé vlasy

Cesta k silnějším vlasům začíná už u mytí. Proto používejte šampon, který je přímo určený ke zvětšení objemu, jako je třeba NIVEA Pečující šampon Diamond Volume Care

Jemně čistí a vlasy nezatěžuje. Pokud chcete při mytí dotáhnout péči do konce, aplikujte také NIVEA Pečující kondicionér Diamond Volume Care, který posiluje účinky šamponu. Šampon i kondicionér navíc obsahují částečky diamantů, které vlasy rozzáří, posílí do hloubky a dodají jim vzdušný objem.

Lehké složení s tekutým keratinem je také velmi vhodné. Slabé vlasy budou díky němu sametově hebké. A nebojte se, ani tato formule vlasy nezatíží.

Pro dokončení stylingu zvolte NIVEA Pěnové tužidlo Diamond Volume Care. Díky tomuhle malému zázraku si užijete až dvojnásobný objem po celých 24 hodin. Bez slepení, samozřejmě. Jeho speciální složení se aktivuje teplem, které zároveň podporuje vstřebání provitaminu B4 a vitaminu B3 do struktury vlasu. Ochranné složení s keratinem zanechá vaši hřívu vyživenou, zdravou a zářivou.

Jak použít kondicionér správně?

Vlasový kondicionér

Ujistěte se, že nanášíte ideální množství kondicionéru. Velikost vlašského ořechu vám postačí na vlasy až po ramena.

Mikádo

Mikádo a krátké chlapecké střihy - to jsou účesy, které se k jemným vlasům skvěle hodí!

Kouzlo spočívá v dobrém střihu

Pokud vsadíte na správný střih, budou vaše vlasy nadýchané, i když jsou jemné. Nechte si poradit od svého kadeřníka, jak na jemné vlasy. 

Nebojte se lehkého natočení přes velký kulatý kartáč. Výsledkem nebudou kudrnaté vlasy, ale pouze hrubší struktura vlasu, a tedy i větší objem.

Velmi důležité je pravidelné zastřihávání. Chcete-li hezké, svěží a objemné vlasy, je třeba je zastřihávat ideálně každých 4 až 6 týdnů.

Vyzkoušejte NIVEA Pěnové tužidlo Volume Care, které obalí povrch vašich vlasů, a tak zdvojnásobí jejich objem. Při fénování navíc aktivujete push-up efekt, který pozvedne vaše vlasy výš.

Správné barvení = spousta objemu

Barvení v rukou odborníka může vašim vlasům zajistit plnost a objemnější vzhled. Jednak totiž posílí strukturu vlasu, jednak opticky přidá na objemu. Přesně tento dojem vykouzlí teplé odstíny v hnědých vlasech a naopak světlounké pramínky v blond vlasech.

Barvení vlasů také lehce zdrsní povrch vlasové pokožky. To povzbudí zplihlé vlasy, které nebudou ležet přímo na hlavě.  Ale pozor, barvení nikdy nesvěřujte do rukou kamarádce. Domácí barvení by pro vás mělo být úplné tabu. Už tak jemná struktura vlasu by mohla být poničena, a to potom nezachrání ani dobrý střih. V případě, že své jemné vlasy už obarvené máte, mělo by pro vás být samozřejmostí použití šamponu a kondicionéru určených speciálně pro barvené vlasy.

Prostříhané vlasy

Dostaňte do jemných a zplihlých vlasů více objemu! Pomůže vám jednoduchý trik – prostříhání. Kratší vlasy budou lehčí a pozvednou i ty ostatní, delší. I tenhle malý kadeřnický zákrok vám pomůže k většímu objemu.

Pohádkově krásné vlasy

Jemné vlasy

Tipy pro jemné vlasy bez života

  • Kondicionér by měl být součástí vaší péče o vlasy. Pomůže vám totiž hydratovat konečky vlasů a posílit zbytek délky. Je ale důležité používat správné množství: Stačí množství oříšku, které nanesete pouze do délek, nikdy ne až k hlavě.
  • Důležitý je také výběr hřebene. Středně velký plochý kartáč zajistí slabým a zplihlým vlasům více objemu než klasický hřeben. Kulatý kartáč v kombinaci s fénem vám zase pomůže dostat objem až ke kořínkům.

Konec trápení s mastnými vlasy!

Mastí se vaše vlasy tak moc, že si je musíte mýt každý den? Sáhněte po první pomoci v podobě NIVEA Pečujícího šamponu Balanced & Fresh Care. Vlasovou pokožku důkladně vyčistí a pomůže vaše dlouhé vlasy udržet svěží po delší dobu.