Jednoduchá cesta k většímu objemu vašich vlasů

TIPY A TRIKY PRO LVÍ HŘÍVU.
Zbavte se zplihlých vlasů bez života! Stačí jen poslouchat ty správné rady ze světa vlasového stylingu. Za chvíli zjistíte, že vykouzlit vlasům větší objem během pár minut není nemožné.

Správný střih: více objemu pro jemné vlasy

jemne-vlasy

Pečujte o konečky vlasů

I jemné vlasy potřebují zastřihnout jednou za čtyři až šest týdnů. Pravidelnou péčí o konečky vlasy znovu posílíte.

Postupně sestříhané vlasy

Prvním krokem ke zdravým a lesklým vlasům je správný střih. Nosíte raději dlouhé vlasy? V tom případě je pro vás ideální nechat je postupně sestříhat. Tento střih vnese do vlasů pohyb a okamžitě vytvoří o dost větší objem, než mohou vytvořit dlouhé zplihlé vlasy. Ženy s obzvláště velmi jemnými vlasy by se měly poradit s kadeřníkem. Různé techniky stříhání totiž dokáží docílit toho, že i velmi jemné vlasy budou působit bohatým dojmem.

Mytí a styling: Děláte to správně?

Kvalitní vlasová péče je nezbytným základem pro zdravé vlasy. To je důvod, proč je třeba používat pouze takové výrobky, které sedí na míru přesně vašim vlasům. Jedině tak budou kadeře hebké, zdravé a krásné.

Postupujte při mytí vlasů tak, jak doporučují specialisté:

  • Speciální šampony pro zvětšení objemu jako je Šampon Volume & Strength pečuje o neposedné, rozlítané vlasy bez zatížení a dodá vlasům viditelný objem.
  • V létě je potřeba umývat vlasy častěji. Proč? Pokožka hlavy se více potí, a tedy i více mastí. A mastné vlasy jsou zabijákem objemu.
  • Pomoci k většímu objemu si můžete také suchým šamponem. Ten vlasy osvěží a jeho pudrová konzistence na objem opravdu funguje.
  • Ujistěte se, že používáte šampon vhodný pro váš typ vlasů. Před tím, než vlasovou kosmetiku koupíte, zjistěte si o ní co nejvíce.
mytí vlasů
cesani-kartacem
Pokud se budete česat  proti přirozenému směru růstu vlasů, kořínky se napřímí. To je další krůček k vlasům plným objemu.

Co dělat po umytí?

Právě teď je čas na úpravu účesu: Pěnové tužidlo Volume Care dokáže vyčarovat objem dokonce i u dlouhých rovných vlasů. Stačí jen vmasírovat malé množství do vlhkých vlasů a vysušit je přes kulatý kartáč. To vašim vlasům dodá okamžitý objem. Podle studie pomáhají nejen samotné přípravky výrobky, ale také masáž během jejich aplikace. V průběhu sušení proto masírujte krouživými pohyby pokožku na temeni hlavy a nad čelem. Máte vlnité vlasy? Potom vsaďte na difuzér.

Styling: méně opravdu znamená více

Tužidlo i lak na vlasy jsou dobrý sluha, ale zlý pán. Nikdy nezatěžujte vlasy větším množstvím stylingových přípravků výrobků, než je skutečně třeba nutné. Nadměrné množství tužidlové pěny vlasy naopak zatěžuje, tlačí je směrem dolů a účes potom působí zplihle. Naopak malá dávka laku na vlasy s objemem pomůže. Nastříkejte ho do vlasů zespoda – nazdvihnete tak jednotlivé prameny, a navíc se zbavíte statického náboje ve vlasech. Dalším dobrým tipem je čas od času změnit stranu, na které si češete pěšinku. Kořínky si nezvyknou na jednou polohu a budou více vzpřímené. Tento trik přinese objem okamžitě!
styling
Fénujte své kadeře pouze za pomoci velkého kulatého kartáče. Poté účes nezapomeňte zafixovat lakem na vlasy – a váš účes je hotový!

Vsaďte na účesy s neodolatelným objemem

Vybrali jsme pro vás super účesy, které není těžké napodobit.

Tupírování? Nejrychlejší trik pro dosažení objemu

Super objemný výčes ve stylu Amy Winehouse se bez tupírování neobejde. Abyste se ujistili, že si vlasy tupírováním neponičíte, tupírujte vlasy pomalu a opatrně přímo u hlavy. Pozor: pohyby hřebenu musí být opravdu pomalé. Rozhodně hřebenem netrhejte! Jakmile dosáhnete požadovaného objemu, sčešte nejvrchnější část dohladka. Máte vlasy, které se snadno třepí a lámou? Lepší bude na tento účes zapomenout. Nebo postupovat opravdu jemně a šetrně.


Svůdné kudrliny: více objemu díky natáčkám se suchým zipem

Dobrou alternativou k tupírování jsou právě natáčky! Stačí natočit větší prameny vlasů kolem natáček se suchým zipem, vlasy takto vyfénovat a nechat vychladnout. Přibližně za 20 minut natáčky sundejte a každou vlnu pečlivě narovnejte na své místo. Nakonec své dílo zafixujte lakem. Účes vám tak vydrží delší dobu.
mekke-stredni-vlny-1
Měkké střední vlny pro přirozený look

Krok 1

mekke-stredni-vlny-2
Měkké střední vlny pro přirozený look

Krok 2

Vysušte si vlasy přes velký kulatý kartáč. Pro ještě větší objem ho přikládejte až těsně ke kořínkům.
mekke-stredni-vlny-3
Měkké střední vlny pro přirozený look

Krok 3

Ve spodní délce vlasů vytvořte měkké vlny pomocí středně velké kulmy. Každou loknu stočte do prstýnku a zafixujte klipem.
mekke-stredni-vlny-4
Měkké střední vlny pro přirozený look

Krok 4

Klipy odejměte sundejte v momentě, kdy budou vlasy úplně studené. Poté lehce natupírujte vlasy těsně u hlavy.