jemné vlasy

Jemné a zplihlé vlasy? Poradíme, jak o ně pečovat

Tipy a triky, díky kterým získáte vlasy, po kterých každá žena touží.
Věděli jste, že obvyklá tloušťka vlasu je 0,07 mm? Jenže zhruba každá třetí žena má vlasy o čtvrtinu tenčí. Díky správné péči jim však můžete jejich sílu navrátit!

Proč jsou vaše vlasy jemné?

Slabé a velmi jemné vlasy nám jsou často do vínku dány geneticky a většinou se objevují u lidí se světlým fototypem kůže. Jemné vlasy také od pokožky nijak neodstávají, leží blíže u hlavy a tím pádem se rychleji mastí. Přirozeným důsledkem je, že velmi rychle vypadají unaveně a zplihle. Se správnými přípravky, které ctí jejich přirozenost, to však lze změnit!

Myjete si vlasy spráně?

Jaký je první krok od zplihlé deky k pořádnému objemu? Správný šampon. NIVEA Pečující Šampon Volume & Strength obsahuje výtažky z bambusu, které vlasy posílí a tím jim dodají potřebný objem.

Po použití šamponu nezapomínejte na kondicionér. Ano, i přesto, že možná máte pocit, že ten jemné vlasy ještě víc zatíží a zmastí. Když správně vyberete a kondicionér správně používáte, nic takového se nestane. Sáhněte po NIVEA Pečujícím Kondicionéru Hairmilk Regeneration, díky kterému půjdou vlasy skvěle rozčesat a budou krásně nadýchané. Pamatujte také na to, že každý kondicionér patří jen do délek vlasů, nikoli ke kořínkům. S množstvím kondicionéru to nepřehánějte. Větší množství vlasy zbytečně zatíží. 

A jelikož objem dělá dojem, nezapomínejte na něj ani při závěrečném stylingu vlasů. K dokonalému výsledku vám pomůže Tvarovací sprej Volume, který díky svému jedinečnému složení s 0 % alkoholu dopřeje více času na úpravu účesu a vlasy neslepuje, naopak - účes vypadá přirozeně a navíc má neuvěřitelný objem.

Vlasový šampón
Jste si jistí, že používáte šampon správně? Pro správný výsledek stačí u vlasů po ramena pouze množství o velikosti oříšku. 
Mikádo
Sestříhané mikádo jemným vlasům opravdu sluší! Nejen že vynikne vaše tvář, ale vlasy budou vypadat objemněji a vzdušněji. 

Kouzlo spočívá v dobrém střihu

Co opravdu funguje na jemné vlasy? Správný účes, respektive opravdu kvalitní střih. Tím dokážete zakamuflovat malý objem i zplihlost. Co se stylingu týká: Nejlépe funguje foukání přes kulatý kartáč. Tím se vlasy provzdušní, "odlepí" od hlavy a budou krásně nadýchané. 

Ohledně sestřihu pro vlasy bez objemu se můžete poradit se svým kadeřníkem. Ten určitě vymyslí, co s vašimi vlasy. Ale vždy myslete na to, že konečky byste si měla nechat zastřihnout každých šest týdnů. Vlasy tak budou vypadat více upraveně, a i to se počítá. 
Abyste účes dotáhli do posledního detailu, použijte při stylingu NIVEA Pěnové Tužidlo Diamond Gloss Care, které zajistí stoprocentní fixaci a dodá vlasům diamantový lesk a dvojnásobný objem. 

Super objem díky správné barvě

I správně vybraná barva může dodat vlasům objem a rozzářit je:

Brunetkám sluší melír v teplých tónech, se kterým budou vlasy vypadat objemněji. Blondýnky naopak vyniknou v melíru ve světlých barvách. 
Je také pravda, že barva může jemné vlasy posílit, ale vždy se raději svěřte do rukou odborníka. Barvy na vlasy z drogerií často obsahují mnohem více chemikálií než barvy profesionální a mohou vaše vlasy poškodit. Jasně, barvení u kadeřníka je dražší, ale tahle investice se v dlouhodobém horizontu vyplácí.

Nezapomenťe, že barvené vlasy jsou více namáhané, proto potřebují zvláštní péči. Tu jim poskytne například NIVEA Pečující Šampon Color Protect, jenž obsahuje makadamiový olej, který posiluje vlasovou strukturu a intenzivně o vlasy pečuje.

Jemné vlasy
Toužíte po hustých a nadýchaných vlasech, které vám bude každá žen závidět? Pak musíte o svou hřívu pečovat už od kořínků. Pokud se vám podaří podpořit růst vlasů, automaticky se tak zvětší jejich obejm, protože už nebudou tak zplihlé u hlavy. A jak udělat, aby vlasy rychleji rostly? Základ je ve zdravé stravě!

Oslnivé vlasy každý den, celý den

Jemné vlasy

3 tipy, jak na jemné a zplihlé vlasy

  • Kondicionér se postará o to, aby vaše vlasy byly hydratované a vyživené. Ale nanášejte ho pouze do délek a na konečky vlasů, u kořínků by se zbytečně mastila pokožka. Kondicionér vybírejte s ohledem na jemnost vašich vlasů.
  • Používejte správný hřeben. Středně velký plochý kartáč i jemným vlasům dodá lesk. Objemu pak docílíte už zmiňovaným foukáním přes kulatý kartáč.
  • Pokud se vaše vlasy příliš mastí, je potřeba změnit šampon. Osvěžující Micelární šampon obsahuje výtažky z meduňky citronové a vlasy jemně a šetrně čistí. Zároveň chrání přirozené pH pokožky hlavy.

Konec trápení s mastnými vlasy!

Mastí se vaše vlasy tak moc, že si je musíte mýt každý den? Sáhněte po první pomoci v podobě NIVEA Osvěžujícího micelárního šamponu. Vlasovou pokožku důkladně vyčistí a pomůže vaše dlouhé vlasy udržet svěží po delší dobu.
product-stage-bg