Jemné a zplihlé vlasy? Poradíme, jak o ně pečovat

Tipy a triky, díky kterým získáte vlasy, po kterých každá žena touží Věděli jste, že obvyklá tloušťka vlasu je 0,07 mm? Jenže zhruba každá třetí žena má vlasy o čtvrtinu tenčí. Díky správné péči jim však můžete jejich sílu navrátit!

Proč jsou vaše vlasy jemné?

Slabé a velmi jemné vlasy nám jsou často do vínku dány geneticky a většinou se objevují u lidí se světlým fototypem kůže. Jemné vlasy také od pokožky nijak neodstávají, leží blíže u hlavy a tím pádem se rychleji mastí. Přirozeným důsledkem je, že velmi rychle vypadají unaveně a zplihle. Se správnými přípravky, které ctí jejich přirozenost, to však lze změnit!

Myjete si vlasy spráně?

Jaký je první krok od zplihlé deky k pořádnému objemu? Správný šampon. NIVEA Pečující Šampon Volume Care obsahuje výtažky z bambusu, které vlasy posílí a tím jim dodají potřebný objem.

Po použití šamponu nezapomínejte na kondicionér. Ano, i přesto, že možná máte pocit, že ten jemné vlasy ještě víc zatíží a zmastí. Když správně vyberete a kondicionér správně používáte, nic takového se nestane. Sáhněte po NIVEA Pečujícím Kondicionéru Hairmilk, díky kterému půjdou vlasy skvěle rozčesat a budou krásně nadýchané. Pamatujte také na to, že každý kondicionér patří jen do délek vlasů, nikoli ke kořínkům. S množstvím kondicionéru to nepřehánějte. Větší množství vlasy zbytečně zatíží. 

A jelikož objem dělá dojem, nezapomínejte na něj ani při závěrečném stylingu vlasů. K dokonalému výsledku vám pomůže Tvarovací sprej Volume, který díky svému jedinečnému složení s 0% alkoholu dopřeje více času na úpravu účesu a vlasy neslepuje, naopak - účes vypadá přirozeně a navíc má neuvěřitelný objem.

Jste si jistí, že používáte šampon správně? Pro správný výsledek stačí u vlasů po ramena pouze množství o velikosti oříšku. 

Sestříhané mikádo jemným vlasům opravdu sluší! Nejen že vynikne vaše tvář, ale vlasy budou vypadat objemněji a vzdušněji. 

Kouzlo spočívá v dobrém střihu

Co opravdu funguje na jemné vlasy? Správný účes, respektive opravdu kvalitní střih. Tím dokážete zakamuflovat malý objem i zplihlost. Co se stylingu týká: Nejlépe funguje foukání přes kulatý kartáč. Tím se vlasy provzdušní, "odlepí" od hlavy a budou krásně nadýchané. 

Ohledně sestřihu pro vlasy bez objemu se můžete poradit se svým kadeřníkem. Ten určitě vymyslí, co s vašimi vlasy. Ale vždy myslete na to, že konečky byste si měla nechat zastřihnout každých šest týdnů. Vlasy tak budou vypadat více upraveně, a i to se počítá. 
Abyste účes dotáhli do posledního detailu, použijte při stylingu NIVEA Pěnové Tužidlo Diamond Gloss Care, které zajistí stoprocentní fixaci a dodá vlasům diamantový lesk a dvojnásobný objem. 

Super objem díky správné barvě

I správně vybraná barva může dodat vlasům objem a rozzářit je:

Brunetkám sluší melír v teplých tónech, se kterým budou vlasy vypadat objemněji. Blondýnky naopak vyniknou v melíru ve světlých barvách. 
Je také pravda, že barva může jemné vlasy posílit, ale vždy se raději svěřte do rukou odborníka. Barvy na vlasy z drogerií často obsahují mnohem více chemikálií než barvy profesionální a mohou vaše vlasy poškodit. Jasně, barvení u kadeřníka je dražší, ale tahle investice se v dlouhodobém horizontu vyplácí.

Nezapomenťe, že barvené vlasy jsou více namáhané, proto potřebují zvláštní péči. Tu jim poskytne například NIVEA Pečující Šampon Color & Protect, jenž obsahuje makadamiový olej, který posiluje vlasovou strukturu a intenzivně o vlasy pečuje.

Toužíte po hustých a nadýchaných vlasech, které vám bude každá žen závidět? Pak musíte o svou hřívu pečovat už od kořínků. Pokud se vám podaří podpořit růst vlasů, automaticky se tak zvětší jejich obejm, protože už nebudou tak zplihlé u hlavy. A jak udělat, aby vlasy rychleji rostly? Základ je ve zdravé stravě!


Oslnivé vlasy každý den, celý den

3 tipy, jak na jemné a zplihlé vlasy

  • Kondicionér se postará o to, aby vaše vlasy byly hydratované a vyživené. Ale nanášejte ho pouze do délek a na konečky vlasů, u kořínků by se zbytečně mastila pokožka. Kondicionér vybírejte s ohledem na jemnost vašich vlasů.
  • Používejte správný hřeben. Středně velký plochý kartáč i jemným vlasům dodá lesk. Objemu pak docílíte už zmiňovaným foukáním přes kulatý kartáč.
  • Pokud se vaše vlasy příliš mastí, je potřeba změnit šampon. Osvěžující Micelární šampon obsahuje výtažky z meduňky citronové a vlasy jemně a šetrně čistí. Zároveň chrání přirozené pH pokožky hlavy.

Konec trápení s mastnými vlasy!

Mastí se vaše vlasy tak moc, že si je musíte mýt každý den? Sáhněte po první pomoci v podobě NIVEA Osvěžujícího micelárního šamponu. Vlasovou pokožku důkladně vyčistí a pomůže vaše dlouhé vlasy udržet svěží po delší dobu.