svědící pokožka hlavy

Svědí vás pokožka hlavy? Věnujte jí správnou péči!

Zjistěte příčinu svědění a zbavte se ho jednou provždy. Působením mnoha okolních vlivů může docházet k podráždění citlivé pokožky hlavy. Odhalte příčinu podráždění a zabraňte nepříjemnému svědění.

Jaké jsou příčiny nepříjemného svědění?

Svědění hlavy může být velmi frustrující. Možná také pozorujete suchou a podrážděnou pokožku, zarudnutí či lupy.

Jak poznáte, že se jedná o podrážděnou pokožku?

Je-li vaše pokožka podrážděná, dochází k nepříjemnému svědění. Velmi často je svědění hlavy spojeno s pokožkou vysušenou a šupinatou. Obvyklým projevem bývá také zarudnutí. Zvýšené podrážení může vyústit až v kožní infekci, otoky, vypadávání či poškození vlasů. 

Pokud se čas od času podrbete na hlavě, nemusí to ještě znamenat, že je něco v nepořádku. Občasné svědění patří mezi běžné jevy. Pokud ovšem pociťujete svědění nezvykle často, měli byste raději vyhledat odbornou pomoc.

Suchá pokožka a lupy nemusí být jedinou příčinou svědění. Podráždění může mít různé příčiny a řešení spočívá v jejich odhalení. Mimochodem, důležité je také vlasy správně mýt.

Barvení vlasů a svědění hlavy

Barvení vlasů a svědění hlavy

Pro většinu žen je barvení vlasů zcela běžnou záležitostí. V ojedinělých případech mohou však chemické složky barev způsobit podráždění. Alergickou reakci může vyvolat například Araphenylenediamin (PPD). Abyste předcházeli riziku, vyzkoušejte barvu nejprve na malé části pokožky.
O podrážděnou pokožku pečujte jemným šamponem

Co způsobuje svědění hlavy?

Mezi nejběžnější příčiny svědění pokožky hlavy patří lupy,  seboroická dermatitida, lupenka, kroužkový lišej nebo vši. Větší náchylnost pokožky může mít na svědomí také stres, dehydratace anebo tvrdá voda.

Jak předcházet svědění

Časté svědění hlavy způsobuje nepohodlí a může vyvolávat rozpaky. Jak takovým nepříjemnostem předcházet? Pečujte správně o svou pokožku.

Správná péče o vlasovou pokožku

Nejlepší péčí o podrážděnou pokožku je dostatečná prevence. Abyste předešli vzniku zánětu, dodržujte důkladnou osobní hygienu. Jedním z důvodů, proč se neradi dělíme o hřeben na vlasy, je právě hygienická prevence.

Patřičná hygiena nespočívá pouze v častém mytí vlasů. Lidé mají sklon podceňovat čistotu svých hřebenů a vlasového vybavení. Jejich pravidelným čistěním snižujete pravděpodobnost vzniku infekcí a nemocí.

Důležitým faktorem prevence jsou také aktivity vedoucí ke snižování napětí. Pravidelné cvičení, například jóga nebo meditace, pomáhá zmírnit stres, který by mohl vyústit v kožní obtíže.

Jak předcházet svědění hlavy

Jídelníček na míru vaší pokožce

Svědění hlavy může být někdy výsledkem bakteriální nebo plísňové infekce. Abyste udrželi svůj organismus v rovnováze, zařaďte do svého jídelníčku suroviny s antimykotickými účinky. Začněte svůj den sklenicí vody s kapkou jablečného octa, který má protizánětlivé a detoxikační účinky.
Pokud problém přetrvává, navštivte svého dermatologa

Pokud problém přetrvává, navštivte svého dermatologa

Pokud pozorujete zarudnutí, suchou až šupinatou pokožku či místa s vypadanými vlasy, jedná se o varovné signály. V takovém případě vyhledejte odbornou pomoc a poraďte se o správné péči.

REGISTRUJTE SE DO NIVEA KLUBU A BUĎTE U VŠEHO DŮLEŽITÉHO JAKO PRVNÍ

Pro členy NIVEA klubu toho máme mnohem více a chceme si je hýčkat

Co pro vás máme nachystané?

  • Klubové soutěže o balíčky hýčkající kosmetiky a dárky NIVEA.
  • Testování nejnovějších produktů NIVEA.
  • Soutěže o balíčky plné vzorečků.
  • A mnoho dalšího...