Správná péče o podrážděnou pokožku

Svědí vás pokožka hlavy? Věnujte jí správnou péči!

Zjistěte příčinu svědění a zbavte se ho jednou provždy.
Působením mnoha okolních vlivů může docházet k podráždění citlivé pokožky hlavy. Odhalte příčinu podráždění a zabraňte nepříjemnému svědění.

Jaké jsou příčiny nepříjemného svědění?

Svědění hlavy může být velmi frustrující. Možná také pozorujete suchou a podrážděnou pokožku, zarudnutí či lupy.

Jak poznáte, že se jedná o podrážděnou pokožku?

Je-li vaše pokožka podrážděná, dochází k nepříjemnému svědění. Velmi často je svědění hlavy spojeno s pokožkou vysušenou a šupinatou. Obvyklým projevem bývá také zarudnutí. Zvýšené podrážení může vyústit až v kožní infekci, otoky, vypadávání či poškození vlasů. 

Pokud se čas od času podrbete na hlavě, nemusí to ještě znamenat, že je něco v nepořádku. Občasné svědění patří mezi běžné jevy. Pokud ovšem pociťujete svědění nezvykle často, měli byste raději vyhledat odbornou pomoc.

Suchá pokožka a lupy nemusí být jedinou příčinou svědění. Podráždění může mít různé příčiny a řešení spočívá v jejich odhalení. Mimochodem, důležité je také vlasy správně mýt.

Jak předcházet svědění

Časté svědění hlavy způsobuje nepohodlí a může vyvolávat rozpaky. Jak takovým nepříjemnostem předcházet? Pečujte správně o svou pokožku.

Správná péče o vlasovou pokožku

Nejlepší péčí o podrážděnou pokožku je dostatečná prevence. Abyste předešli vzniku zánětu, dodržujte důkladnou osobní hygienu. Jedním z důvodů, proč se neradi dělíme o hřeben na vlasy, je právě hygienická prevence.

Patřičná hygiena nespočívá pouze v častém mytí vlasů. Lidé mají sklon podceňovat čistotu svých hřebenů a vlasového vybavení. Jejich pravidelným čistěním snižujete pravděpodobnost vzniku infekcí a nemocí.

Důležitým faktorem prevence jsou také aktivity vedoucí ke snižování napětí. Pravidelné cvičení, například jóga nebo meditace, pomáhá zmírnit stres, který by mohl vyústit v kožní obtíže.

Objevte šampony NIVEA s jemným a pečujícím složením

Doporučujeme