plesový účes

Už to začalo! Tipy na plesové účesy, se kterými budete hvězdou večera

Plesová sezóna už je tady a vy máte v ruce lístky. Možná už máte i vybraný outfit. Jenže stejně jako spousta dalších žen, ani vy nevíte, jaký vymyslet účes, aby vám slušel, jestli si ho udělat doma, nebo zajít ke kadeřnici. A nejspíš se bojíte, že vám nevydrží celý večer.

Plesový účes: Doma, nebo u kadeřnice?

Pojďte se společně s námi podívat na oslnivé i jednoduché plesové účesy a řekneme si pár tipů, jak zajistit, aby vám ten jeden vybraný držel až do konce vaší spanilé jízdy.

To, jestli si necháte vytvořit účes u kadeřnice, nebo se do něj pustíte doma, můžete rozhodnout docela jednoduše. Jestli si opravdu nejste jistá, že byste si dokázala udělat pěkný účes sama, vydejte se ke kadeřnici. Myslete ale na to, že toto řešení bude nejspíš finančně mnohem náročnější, než když se připravíte sama, třeba s našimi tipy a triky.

 

Většina (nejen plesových) účesů vypadá velmi složitě, přitom jsou však docela jednoduché. Stačí znát pár základních pravidel a mítpo ruce vhodné pomocníky na styling


Účes na večer: Rady, které doopravdy oceníte

Ať už se rozhodnete svěřit své vlasy do rukou profesionála, nebo z nich nakonec budete kouzlit sama doma, měla byste vědět, že:

 

 • Vlasy by neměly být před česáním čerstvě umyté. Pravděpodobně byste je měla tak jemné, že by vám nic nedrželo ani chvilku, takže byste neposlušné kadeře nestihla ani zafixovat.
 • Zároveň byste ale neměla mít na vlasech přemíru stylingových prostředků. Právě ty budete na vlasy nanášet. A kdyby na nich už vrstva laku nebo čehokoli jiného byla, vlasy by nereagovaly tak, jak byste si přála. Výjimkou je pouze stylingový primer, který vlasy naopak na styling dokonale připraví.

 

Pokud nakonec půjdete ke kadeřnici, starosti s účesem máte vyřešené. Pokud ale zůstanete doma před zrcadlem, doporučujeme připravit si všechno potřebné, ještě než se pustíte do práce. Sponky, malé gumičky, hřeben, fén, žehličku, kulmu, lak nebo jiné fixační pomůcky.

Účes je nejlepší „spíchnout“ celý najednou, než kdybyste mezi jednotlivými kroky běhala po bytě a hledala jednotlivé propriety.


Plesové účesy: inspirace, kterou určitě potřebujete

Základ bychom měli. Ale jaký účes si vybrat? Rozhodně zvolte takový, který bude nejen krásně vypadat, ale taky se s ním budete cítit dobře a bude se k vám hodit.

Na každém plese můžete zazářit taky s romantickým drdolem, se kterým budete vypadat jako princezna z pohádky. Je to o něco náročnější, ale rozhodně to stojí za to. Potřebovat budete kartáč, kulmu, lak na vlasy, hustý nebo tupírovací hřeben, malou gumičku a pár sponek. Podívejte se na návod, jak si romantický drdol vytvořit!

Jestli jste příznivkyní jednodušších účesů a máte ráda vlny, udělejte z nich hlavní prvek. Vlnitý účes je krásný, elegantní a nadčasový, hodí se do práce, na večeři s přáteli i na ples. K jeho vytvoření stačí mít lak na vlasy, kulmu a kartáč. 

 

hippie vyvazovaný cop

Možná se vám líbí uvolněné účesy, které působí ležérně, a přitom se hodí i na ples. Pak by vám mohla padnout do oka hippie vyvazovaný cop. Nenechte se zmást jeho názvem, „hippie“ tady označuje právě tu kýženou uvolněnost a hravost. Stačí vám k němu kartáč, gumičky, sponky, lak na vlasy a 10-15 minut času. 

elegantní bočí drdol

Nikdy nic nezkazíte s bočním drdolem. Jeho příprava je velmi jednoduchá a výsledek sluší snad každé ženě. Budete na to potřebovat jen 15 minut a neuděláte chybu, když si postup natrénujete pár dní předem.

 

zavinuty-drdol-thumbnail

O něco sofistikovanější a romantičtější je pak zavinutý drdol. Z dlouhých vlasů ho hravě vykouzlíte během 10 minut a můžete si být jistá, že tento účes dokonale podtrhne vaši ženskost a jemnost. Když se vám zalíbí, můžete s ním někdy klidně vyrazit i do práce. Je prostě božský pro různé příležitosti!


Plesové účesy: Stylingová záchrana

Pokud si celý rok vlasy ledabyle lakujete, aby vám nepadala ofina přímo do očí, možná až teď zjistíte, že možností, jak si účes zafixovat, je víc. Který se tedy hodí na konkrétní úkony?

 • Lak na vlasy vám pomůže sjednotit a udržet pohromadě jednotlivé prameny. Každý pramínek vlasů, se kterým budete pracovat, nalakujte. A nakonec vám lak pomůže i zafixovat účes jako celek.
 • S pěnovým tužidlem dodáte vlasům především objem. Jestli se rozhodnete pro účes, v němž bude objem hrát důležitou roli, určitě si tužidlo vezměte na pomoc. To mimo jiné vlasům prospěje – například je ochrání před horkem a suchem, dodá jim lesk a posílí je.
 • Pokud si plánujete na ples vytvořit hladký účes, nenechte si ho zkazit krepatěním, ke kterému může rychle dojít i během přesunu z taxi do sálu. Když si do suchých vlasů nastříkáte tvarovací sprej a pak je upravíte podle svého vlastního přání, budete mít po starostech. Tvarovací sprej může klidně zastat i práci tužidla, laku nebo gelu.
 • Milujete vlny a toužíte je mít aspoň na jeden večer naprosto dokonalé? S tím vám může pomoci třeba Stylingový primer Curl. Naneste ho ještě do mokrých vlasů a poté ho můžete použít o při konečném tvarování účesu. Je to to nejlepší, co můžete pro krásné vlny udělat. Navíc vlasy ochrání před horkem, a to až do 220 °C, a vaše vlasy neslepí. 


Z domova jedině s plesovou „kápézetkou“!

O krabičce poslední záchrany už jste určitě slyšela. Ta, kterou vám doporučíme na ples, ale bude vypadat trošku jinak než ta, kterou si chystají skauti. Než se vydáte na ples, určitě si do kabelky dejte:

 • pár sponek pro případ, že by se vám uvolnil nějaký ten pramen
 • malé gumičky, protože může nastat situace, kdy pomohou víc než sponky
 • kapesní hřebínek

Pokud budete mít větší kabelku než jen psaníčko, vezměte si taky třeba Krémový gel Care & Hold. Jednoduše s ním napravíte újmu, ke které může dojít při pohybu nebo vlivem tepla v sále. 


Čím se dá plesový účes jednoduše poničit a na co si dát pozor?

Už jste si s úpravou vlasů dala práci a jen doufáte, že bude celý večer všechno v pořádku. Přitom ale stačí troška nepozornosti a mohou to být právě vlasy, co vás zklame. 

 

 • Rozhodně si na účes co nejméně sahejte. Kontrolujte ho pohledem do zrcadla, ne rukama.
 • Pokud zjistíte nějakou tu škodu, bezodkladně ji napravte. Nečekejte, až se vám místo jednoho pramene spustí tři a účes se začne rozpadat. 

 

Užijte si letošní plesovou sezónu naplno. Přejeme vám příjemnou zábavu a účes bez chybičky!