Jak na mytí vlasů

JAK NA MYTÍ VLASŮ

Tady jsou tajné triky.

Jen perfektně umyté vlasy mohou být krásné. Ale víte jak na to? Vypátrali jsme pro vás nejčastější prohřešky, kterých se na svých vlasech při mytí dopouštíme, ale i tajné triky stylistů pro ještě krásnější kadeře. A tady jsou!

3 NEJČASTĚJŠÍ CHYBY PŘI MYTÍ VLASŮ

Jaké že jsou 3 nejčastější prohřešky proti vlasové etiketě? Příliš mnoho kosmetiky, málo vody a nešetrné zacházení.

Někomu stačí vlasy umýt dvakrát do týdne, jiný si je myje denně. Tak jako tak tuhle zdánlivě banální činnost spousta z nás podceňuje. Přitom pro vlasy, stejně jako pro pleť, platí, že základem zdravého vzhledu a krásy je dokonalá očista. Špatně umyté vlasy se zbytky kosmetiky naopak rychleji zplihnou a objem do nich nenaženete ani pomocí stylingových přípravků.

Trápí vás suché vlasy a pokožka? Přečtěte si v našem článku, jak by měla vypadat Péče o suché vlasy a vlasovou pokožku!

JAK VYBRAT ŠAMPON?

374x280_shamponi(2)

 

Správné množství šamponu už jsme probrali. Jaký ale zvolit? Šampon vybírejte podle typu vlasů, podle problému, který vás trápí, nebo podle účinku, kterého chcete dosáhnout. Rychle se mastící jemné vlasy si zaslouží jinou péči než vlasy suché.

Potřebujete řešit dva problémy současně? Máte kupříkladu zplihlé vlasy bez objemu a trápí vás i lupy? Pomocí šamponu a kondicionéru řešte problém s lupy, a objem do vlasů dostaňte pomocí stylingových přípravků – doporučujeme například NIVEA Pěnové tužidlo Volume Care, které vlasům dodá dvojnásobný objem.

 
Umyto? Prohlédněte si další tipy na péči o vlasy a nápady na trendy účesy.

PRAVIDELNÉ STŘÍDÁNÍ

Vlasoví stylisté radí šampon pravidelně střídat – a to nejen s ohledem na problémy, které vás trápí, ale i podle ročních období. Vaše vlasy potřebují jinou péči v zimě a odlišnou v létě:

 • V zimě se zaměřte na hydrataci.
 • V létě volte výrobky s UV ochranou.

KONDICIONÉR? NUTNOST!

Jsou vaše vlasy delší než 5 centimetrů? Pak by pro vás používání kvalitního kondicionéru mělo být samozřejmostí. Kondicionér totiž vlasy ochrání, uhladí, dodá jim hydrataci a tím i lesk. V ideálním případě by kondicionér měl být stejné značky jako šampon.

REGENERUJTE, REGENERUJTE, REGENERUJTE!

Máte pocit, že jsou vaše vlasy unavené a zasloužily by si opravdu hloubkovou a cílenou péči? Vsaďte na šampony a kondicionéry z řady NIVEA Repair & Targeted Care – díky unikátní technologii Kera Detect budou vaše vlasy zase lesklé, hebké a plné života.

KERA DETECT - KDYŽ POTŘEBUJETE OPRAVDU CÍLENOU PÉČI

Když je povrch vlasu poškozený, nemůže chránit vnitřní jádro, vlas je oslabený, snadno se třepí a láme. Napravit takové poškození dokáže inteligentní technologie Kera Detect.

Unikátní kombinace tří složek – regeneračních látek, pantenolu a tekutého keratinu – rozezná a obnoví poškozená místa, vyplní povrchové trhliny a vlasy hydratuje a posiluje zevnitř. Ty jsou potom pružné, hladké a hebké. Vyzkoušejte Pečující šampon NIVEA Repair & Targeted Care a Pečující kondicionér NIVEA Repair & Targeted Care.
9 z 10 žen potvrzuje účinnost této technologie vyvinuté a patentované značkou NIVEA.

Jak na mytí vlasů

3 TRIKY PRO MYTÍ VLASŮ OD PROFESIONÁLA

374x280_masaz-behem-myti(2)

Rady pro ještě krásnější vlasy díky správnému mytí si pro vás připravil
Jan Těšík, vlasový stylista značky NIVEA:
 1. TEPLÁ VODA VLASY OTEVŘE
  Předtím než vlasy poprvé namydlíte, propláchněte je teplou vodou. Díky teplu se otevřou a všechny nečistoty, ať už je to prach, nebo zbytky kosmetiky, se dostanou ven.
 2. ČISTÝ VLAS VRŽE
  Opravdu! Stoprocentně čisté vlasy jsou na omak hrubé, drhnou a při promnutí mezi prsty „vržou“. Díky tomu máte jistotu, že je veškerá kosmetika pryč a vlasy vydrží déle svěží.
 3. NAHŘÁTÝ RUČNÍK ZESÍLÍ ÚČINKY
  Při aplikaci kondicionéru byste neměli překračovat doporučenou dobu působení. Jeho účinky ale můžete zesílit – stačí vlasy zamotat do nahřátého ručníku a nechat působit.

NIVEA – TO NEJLEPŠÍ (NEJEN) PRO VAŠE VLASY

Pomohly vám naše rady a tipy? Věříme, že ano. A že si ze široké nabídky výrobků Péče o vlasy & styling vyberete takové, které vám budou perfektně vyhovovat.