Objevte svět péče NIVEA

Hledám informace o výrobcích pro

Barevná typologie

Barevná typologie: Které barvy vám sedí nejvíce?

Jistě jste si všimla, že v některých barvách se cítíte lépe než v jiných. A že ta červená rtěnka vám sluší, zatímco v růžové se necítíte. Přemýšlela jste někdy nad tím, čím to je? Může za to barevná typologie!

Barevná typologie: Co to vlastně je?

Barevná typologie

Nehledejte v tom žádnou vědu, jedná se zkrátka o 4 kategorie, do nichž je možné zařadit úplně každého podle jeho barvy vlasů, očí a pleti. Názvy mají tyto kategorie podle ročních období: Můžete tedy být jarní, letní, podzimní nebo zimní typ.

A právě díky správnému určení, jakým typem jste, zjistíte, jaké barvy vám lichotí nejvíce a kterým se raději vyhnout. Barevná typologie se vám bude hodit nejen při výběru nových kousků do šatníku, ale i při řešení barvy vlasů, líčení a vybírání doplňků. Už se vám tedy nestane, že si vyberete oční stíny, které váš obličej promění v nevkusné plátno, ani šaty, ve kterých se „utopí“ vaše bronzová pleť.

Světlý, nebo tmavý typ?

Ještě, než se pustíme do ročních období, je dobré udělat si jasno v tom, jestli jste světlý nebo tmavý typ. To vám totiž usnadní následné rozřazování. Ke světlém typu se řadí přirozené blondýnky, lidé se světlým fototypem pleti, ale i modroocí jedinci.

Na hranici mezi světlým a tmavým typem jsou zrzky, ale k těm se vrátíme později. Tmavý typ reprezentují tmavovlásky a lidé s tmavým fototypem pleti.

Náš tip: Pokud si nejste jistá, do jakého typu spadáte, poproste o radu třeba svou kosmetičku, nebo si domluvte krátké setkání s vizážistkou.

A teď tedy vzhůru na průlet ročními obdobími!

Světlý, nebo tmavý typ?

Barevná typologie: Jarní typ

Máte světlou pleť, kterou přes léto zdobí pihy, blond nebo plavé vlasy a modré či zelené oči? Pak jste ukázkové jaro!
Mimochodem: Tento typ patří mezi nejrozšířenější. Váš šatník i kosmetickou taštičku by mělo inspirovat právě tohle roční období. Barvy by měly být svěží, ale zároveň jemné. Zvolit můžete i pastelové. Naopak se vyvarujte příliš výraznému líčení a mohutným šperkům a módním doplňkům.

Jarní typ

Barevná typologie: Letní typ

S létem je to trochu komplikované, jeho definice, podle které byste se k němu mohla přiřadit, totiž není úplně jasná. Vyznačuje se velmi světlou až olivovou pletí. Pozor ale, že vlasy mohou být blond i tmavě hnědé. Spadají sem jak jedinci s modrýma očima, tak ti s hnědýma.
Usnadnit rozhodování, zda jste letní typ, může fakt, že letní typ se velmi snadno opaluje. Nezapomeňte ale vždy vybrat ten správný opalovací krém.

Letní typ

Barevná typologie: Podzimní typ

Nyní je řeč o už zmíněných zrzkách. Jemně zbarvená pleť, která se rychle spálí, hnědé nebo zrzavé vlasy a zářivé oči. To jsou charakteristické znaky podzimního typu. Spadá sem nejméně žen z České republiky.

Podzimní typ

Barevná typologie: Zimní typ

Pokud bychom měly vybrat jednu zástupkyni zimního typu, byla by to bezpochyby Sněhurka. Její pleť je velmi světla až porcelánová, vlasy černé jako uhel a šedomodré oči. Stejně jako u podzimního typu platí, že i zimní jedinci se špatně opalují a sluníčko jejich pleti příliš neprospívá.

Zimní typ