Objevte svět péče NIVEA

Hledám informace o výrobcích pro

Rusovlásky

Zrzky a jejich těžký (?) život:

Věděli jste, že zrzavé vlasy má jedna žena ze sta?

Rusovlásky byly v minulosti považovány za čarodějnice, nyní jsou bohyněmi krásy. Je jich ale opravdu poskrovnu, a ne vždycky to mají jednoduché: Jsou třeba velmi citlivé na výkyvy teplot. S čím vším se zrzky potýkají a jak náročná je péče o zrzavé vlasy?

Jak pečovat o zrzavé vlasy?

Hustou hřívu zrzkám nejedna žena závidí. Rusovlásky mají sice až o 50 000 méně vlasů než brunetky, ale zato jsou jejich vlasy mnohem silnější a tlustší. Ryšavé vlasy jsou vlastně takový poklad, a tak je potřeba k nim i přistupovat. 

Základem je kvalitní šampon, u kterého je potřeba myslet i na pokožku hlavy. NIVEA Posilující micelární šampon neobsahuje žádné silikony a díky výtažkům z leknínu poskytne vašim vlasům důkladnou péči. Zároveň chrání pokožku hlavy a udržuje její přirozené pH. 

 

Rusovlásky netrápí šediny

Že jste ještě nikdy neviděli rusovlásku, která by šedivěla? To ani nemůžete, díky silnému pigmentu jejich vlasy nikdy nešediví. Dlouho si zachovávají svou zlatorudou barvu a poté rovnou zbělají. No přiznejte si, která z nás by tuto výhodu nebrala?

 

Citlivá pleť: Rady, které vás zachrání

Většina zrzek má jemnou a citlivou pleť, o kterou je potřeba správně pečovat. Sepsali jsme pro vás 4 rady, se kterými péči zvládnete levou zadní a vyhnete se tak podrážděné pleti plné pupínků.

Vlastní zásobárna vitamínu D

Zatímco my, běžné nezrzavé smrtelnice, musíme své tělo vystavovat slunečním paprskům, abychom získaly vitamín D, ženy s přírodně zrzavými vlasy nic takového dělat nemusí. 

Protože je jejich pokožka příliš světlá na to, aby dokázala absorbovat vitamín D ze slunce, dokáže si ho vytvářet sama. S citlivou pokožkou souvisí však i potřeba ji důkladně chránit. Proto vždy mějte při ruce opalovací sprej nebo mléko. Pro citlivou „porcelánovou“ pleť, kterou se většina zrzavých žen pyšní, je více než vhodné používat přípravky s vysokým ochranným faktorem a nezapomínat ani na pokrývky hlavy, případně lehké šátky, kterými si mohou krýt například ramena.

Zrzky trápí větší citlivost na změny teplot

To, že nikdy nešediví, můžeme zrzkám závidět, avšak citlivost na teplo bychom s nimi jistě neměnily. Zabrat jim dávají nejen výkyvy teplot, ale také příliš velké horko či zima. S tím se můžou pojit například bolesti hlavy nebo náladovost. 

Tato citlivost se navíc projevuje i na samotných vlasech, které jsou během horkých dní citlivější na poškození. Dopřát jim ale můžete masku na vlasy. Vyrobenou za pár minut a ze surovin, které máte doma. Potřebujete na ni pouze 1 lžíci medu, 1 lžíci olivového oleje a žloutek. Vše smíchejte naneste na 20 minut na konečky vlasů. Po jejím smytí budou vaše vlasy vyživené a připravené čelit i vysokým teplotám