Zrzky a jejich těžký (?) život:


VĚDĚLI JSTE, ŽE ZRZAVÉ VLASY MÁ JEDNA ŽENA ZE STA?

Rusovlásky byly v minulosti považovány za čarodějnice, nyní jsou bohyněmi krásy. Je jich ale opravdu poskrovnu, a ne vždycky to mají jednoduché: Jsou třeba velmi citlivé na výkyvy teplot. S čím vším se zrzky potýkají a jak náročná je péče o zrzavé vlasy?

Jak pečovat o zrzavé vlasy?

rusovlásky nešediví
 
micelární šampon
Podmanivá vůně Posilujícího micelárního šamponu vám připomene exotické růžové lekníny. Stejně krásné a voňavé budou díky tomuto šamponu i vaše vlasy.

Hustou hřívu zrzkám nejedna žena závidí. Rusovlásky mají sice až o 50 000 méně vlasů než brunetky, ale zato jsou jejich vlasy mnohem silnější a tlustší. Ryšavé vlasy jsou vlastně takový poklad, a tak je potřeba k nim i přistupovat. 

Základem je kvalitní šampon, u kterého je potřeba myslet i na pokožku hlavy. NIVEA Posilující micelární šampon neobsahuje žádné silikony a díky výtažkům z leknínu poskytne vašim vlasům důkladnou péči. Zároveň chrání pokožku hlavy a udržuje její přirozené pH. 

 

Rusovlásky netrápí šediny

Že jste ještě nikdy neviděli rusovlásku, která by šedivěla? To ani nemůžete, díky silnému pigmentu jejich vlasy nikdy nešediví. Dlouho si zachovávají svou zlatorudou barvu a poté rovnou zbělají. No přiznejte si, která z nás by tuto výhodu nebrala?

 

Citlivá pleť: Rady, které vás zachrání

Většina zrzek má jemnou a citlivou pleť, o kterou je potřeba správně pečovat. Sepsali jsme pro vás 4 rady, se kterými péči zvládnete levou zadní a vyhnete se tak podrážděné pleti plné pupínků.

1. Používejte pouze produkty určené pro citlivou pleť

Ty jsou vyvinuty s ohledem na specifika vaší pleti a nezatěžují ji. Snadno a zároveň citlivě pleť vyčistíte třeba díky Jemné čisticí pleťové vodě s mandlovým olejem a Hydra IQ, která nevysušuje, ale zklidňuje a hydratuje. Pro každodenní jemnou péči pak můžete zvolit třeba Rozjasňující denní krém Naturally Good s aloe vera.

Nemusíte být zrzka, abyste měla citlivou pleť: Zjistěte v našem článku, jaký typ pleti máte.
voda s citrónem

2. Pijte dostatek vody a pokuste se vyhýbat stresu

Základ je alespoň 2,5 litru obyčejné vody, v kombinaci třeba s bylinkovými čaji nebo ovocnými a zeleninovými šťávami. Za alkohol, přeslazené limonády nebo přemíru kávy a silného černého čaje vám vaše pleť nepoděkuje. Mimochodem, věděli jste, že stres je jednou z nejčastějších příčin absencí v práci? Dejte mu sbohem! I díky našim tipům, které vás zbaví napětí a stresu.
 

3. Dopřejte pleti pravidelnou péči

Vyhněte se hrubému drhnutí obličeje ručníkem. Také zkuste přes den myslet na to, abyste se co nejméně dotýkala své pleti, a vyhnula se tak přenášení nečistot z okolí na kůži. Myslete také na to, že vaše pleť dostává během dne pořádně zabrat. Zvláště, když se pohybujete v městském prostředí. Dopřejte jí proto pravidelnou péči. Třeba v podobě NIVEA 10minutové detoxikační textilní masky Urban Skin se zeleným čajem a aktivním uhlím, která pleť hloubkově čistí a detoxikuje.

4. Při líčení používejte hypoalergenní produkty

Při líčení používejte hypoalergenní produkty, jejichž složení reflektuje to, že citlivá pokožka rychleji ztrácí vlhkost a je náchylnější k vysušování. Produkty pro citlivou pleť pak používejte i při odličování.

Vlastní zásobárna vitamínu D

Zatímco my, běžné nezrzavé smrtelnice, musíme své tělo vystavovat slunečním paprskům, abychom získaly vitamín D, ženy s přírodně zrzavými vlasy nic takového dělat nemusí. 

Protože je jejich pokožka příliš světlá na to, aby dokázala absorbovat vitamín D ze slunce, dokáže si ho vytvářet sama. S citlivou pokožkou souvisí však i potřeba ji důkladně chránit. Proto vždy mějte při ruce opalovací sprej nebo mléko. Pro citlivou „porcelánovou“ pleť, kterou se většina zrzavých žen pyšní, je více než vhodné používat přípravky s vysokým ochranným faktorem a nezapomínat ani na pokrývky hlavy, případně lehké šátky, kterými si mohou krýt například ramena.

Zrzky trápí větší citlivost na změny teplot

To, že nikdy nešediví, můžeme zrzkám závidět, avšak citlivost na teplo bychom s nimi jistě neměnily. Zabrat jim dávají nejen výkyvy teplot, ale také příliš velké horko či zima. S tím se můžou pojit například bolesti hlavy nebo náladovost. 

Tato citlivost se navíc projevuje i na samotných vlasech, které jsou během horkých dní citlivější na poškození. Dopřát jim ale můžete masku na vlasy. Vyrobenou za pár minut a ze surovin, které máte doma. Potřebujete na ni pouze 1 lžíci medu, 1 lžíci olivového oleje a žloutek. Vše smíchejte naneste na 20 minut na konečky vlasů. Po jejím smytí budou vaše vlasy vyživené a připravené čelit i vysokým teplotám