suchá vlasová pokožka

Péče o suché vlasy a vlasovou pokožku

Jak o suché vlasy správně pečovat a získat jemné kadeře.
Chybí vašim vlasům lesk, vypadají matně a připomínají svým vzhledem slámu? Pak jsou vaše vlasy a vlasová pokožka jistě suché. Příliš suchá vlasová pokožka se projevuje mimo jiné svěděním nebo suchými lupy.

Suché vlasy a vlasová pokožka

jak-pečovat-o-suché-vlasy-1
Příčiny suchých vlasů a suché vlasové pokožky jsou jednoduché: mazové žlázy produkují příliš málo mazu a ve zvlášť závažných případech žádný.

Příčiny suchých vlasů

Mezi hlavní příčiny suchých vlasů patří teplý suchý vzduch v létě a studený vzduch v zimě. Dále pak vlasy vysušuje i příliš horké fénování a používání žehličky, stejně jako časté mytí šamponem a barvení vlasů. To všechno totiž vlasy připravuje o velké množství hydratace. Výsledkem je, že jsou vaše vlasy zplihlé, bez objemu a už na dotek nezdravé. Zejména ženy s vlnitými vlasy často trpí na suché vlasy, a to nejen v zimě. Suchá vlasová pokožky navíc může vést i k roztřepeným konečkům, lupům, případně i k vypadávání vlasů.
jak-pečovat-o-suché-vlasy-2

Trpíte spíše svědící suchou vlasovou pokožkou?

Důvody jsou podobné jako u suchých vlasů. Stres, horký či chladný vzduch nebo dokonce kvasinky mohou způsobit tvorbu lupů. Ženy by měly sáhnout po výrobku pro důkladné čištění vlasové pokožky, jako je NIVEA Osvěžující micelární šampon.

Tipy na péči o suché vlasy

Prvním krokem ke krásným a zdravým vlasům jsou šetrné hydratační šampony, kondicionéry a vlasové masky. Ale existují i další tipy v péči o vlasy, které byste měli dodržovat, abyste se vyhnuli vysušování vlasů:
  • Nepoužívejte horké fény, žehličky a kulmy. Koncentrované horko vlasy vysušuje a vlasy jsou pak křehké, protože je přirozená kutikula vlasů rychle narušena. 
  • Co nejčastěji nechte vlasy schnout přirozeně a používejte výrobky s tepelnou ochranou. 
  • Používejte stylingové výrobky bez alkoholu, který vlasy vysušuje. 
  • Snažte se vlasy nemýt příliš často. Časté mytí vysušuje pokožku a podporuje tvorbu lupů. Kromě toho pak může vlasová pokožka silně svědit a být podrážděná. 
  • Vlasy myjte vlažnou vodou, horká voda vlasy vysušuje.
  • Při česání použijte kartáč s přírodními, nikoli kovovými štětinami. Přírodní štětiny napomáhají k lepšímu rozprostření mazu do vlasů a jsou šetrnější ke kutikule. 
  • Vlasovou pokožku pravidelně masírujte – to napomáhá prokrvení a stimuluje tvorbu mazu.
  • Dejte si také pozor, aby vaše vlasy dostávaly potřebnou hydrataci, a to zejména v zimě. Potřebujete proto šampon, který vlasy pokryje výživnými oleji, poskytne jim potřebnou hydrataci a ochrání je před dalším vysušováním. 

Přírodní ingredience vhodné pro suché vlasy

Vlasovou masku si můžete snadno vyrobit doma pomocí běžných kuchyňských zásob. Díky těmto účinným přírodním produktům budou vaše vlasy nejen nádherně hebké, ale také chráněné před dehydratací.
jak-pečovat-o-suché-vlasy-2-1

Zklidnění a hydratace

Kromě vajec, medu, jogurtu, jojobového oleje a oleje z pšeničných klíčků, pomáhá proti suchým vlasům také tea tree olej, který obnovuje jejich zdraví tím, že reguluje aktivitu mazových žláz. Stačí přidat 2 nebo 3 kapky oleje k vašemu šamponu a umýt vlasy běžným způsobem.
jak-pečovat-o-suché-vlasy-2-1

Zázračný olej

Také olivový olej je osvědčeným domácím lékem pro suché vlasy. Po umytí sčešte vlasy ke straně. Olej opatrně vetřete do vlasů od shora dolů. Pak vlasy zabalte do ručníku a nechte olej působit nejméně tři hodiny. Poté vlasy umyjte jemným šamponem. Poznejte sílu dalších přírodních olejů, které ukrývají produkty NIVEA.
suché-vlasy-a-suchá-vlasová-pokožka