zdravé vlasy

Jak vybrat barvu na vlasy a jak o ni pečovat?

Vyberte správnou barvu na vlasy a nechte její odstín zářit. Ať už se chystáte na barvení celé hlavy, nebo chcete vyzkoušet populární barevné přechody, měli byste při výběru zvážit odstín vaší pleti. Zjistěte, které barvy si navzájem lichotí a naučte se pár triků, jak si barvu dlouho udržet.

Ponořte se do barev

Přemýšlíte o změně barvy, ale nejste si jistá, který odstín vám sedne? Máme pro vás několik tipů, jak vybrat ten správný tón.

Před barvením si položte 3 otázky

1. Jsou vaše vlasy zdravé?

Rozhodla jste se pro radikální změnu a chcete přejít do světlé? Aby na tmavé vlasy správně 'chytly' i pastelové tony, bude nejprve potřeba obarvit je světlejší podkladovou barvou. Jak o vlasy pečovat, aby barvení lépe a snášely a zároveň se barva nevymývala? Dejte jim sílu pomocí NIVEA Micelárního šamponu Pure Color a užívejte si dlouhotrvající barevné odstíny.
 
2. Jak často jste ochotná barvení podstupovat?

Pokud se rozhodnete zahalit celou vaši hřívu do jediného odstínu, měla byste být připravená barvení opakovat každé 4 týdny. Pokud ovšem zvolíte barevný melír, opakování počká i dvakrát déle.

3. Jaký máte typ vlasů?

Barvení kudrnatých vlasů přináší větší obtíže než barvení ostatních typů vlasů. Abyste i s kudrnatými vlasy dosáhla toho nejlepšího výsledku, navštivte raději profesionálního kadeřníka.
Pár inspirativních slov

Pár inspirativních slov

"Mít možnost obarvit si vlasy, a měnit tak svůj vzhled, je důležitou součástí vyjádření svého já." - Olivia Wilde


Světlé vlasy
Vyberte si odstín, který lichotí vaší pleti

Světlé vlasy

Světlé odstíny krásně vyniknou v kombinaci s narůžovělou pletí a modrýma očima. Nemáte odvahu zvolit k tmavší pleti zářivou blond? Vyzkoušejte o něco tmavší odstín medové barvy.
Hnědé vlasy
Vyberte si odstín, který lichotí vaší pleti

Hnědé vlasy

Působivý vzhled vzniká při kombinaci hnědých vlasů s velmi světlou pokožkou a rudou rtěnkou. Příjemně působí také hnědý odstín rámující jemně opálenou tvář.
Černé vlasy
Vyberte si odstín, který lichotí vaší pleti

Černé vlasy

Velmi tmavé až černé odstíny patří k těm nejuniverzálnějším – vyniknou jak v kombinaci s opálenou pletí, tak v kontrastu s velmi světlou pokožkou. Abyste tmavý vzhled trochu rozzářila, zkuste si obarvit konečky vlasů kaštanovou hnědou, červenou nebo oblíbenou barvou vašeho oblečení.
Zrzavé vlasy
Vyberte si odstín, který lichotí vaší pleti

Zrzavé vlasy

Máte světlou pokožku pokrytou pihami? Pak je váš vzhled jako stvořený pro zrzavou barvu vlasů. Zrzavé vlasy naopak příliš nevyniknou v kombinaci s opálenou pletí nebo s pletí v růžových odstínech.

Pečujte o barvené vlasy

Konečně jste vybrali ten správný odstín přesně pro vás? Ukažte jej v tom nejlepším světle! Máme pro vás několik tipů, jak si zachovat plný odstín co nejdéle.

Jak pečovat o barvené vlasy a zabránit blednutí barvy?

Barva, která vydrží? Pokud chcete, aby váš nový odstín vydržel zářivý déle než několik umytí, vybírejte pečlivě kvalitu barvícího výrobku. Stejně tak důležité je vybírat kvalitní šampon na mytí barvených vlasů.

Profesionální barvy na vlasy, které má k dispozici váš kadeřník, jsou kvalitnější a vydrží déle než barvy, které si koupíte v běžném obchodě.

Existují však postupy, které vám pomohou uchovat si plný odstín jakékoliv barvy co nejdéle.

Barva, která vydrží? Pokud chcete, aby váš nový odstín vydržel zářivý déle než několik umytí, vybírejte pečlivě kvalitu barvícího výrobku. Stejně tak důležité je vybírat kvalitní šampon na mytí barvených vlasů. Vyzkoušejte např. NIVEA Pečující šampon Color Protect.

Trvalost barvy ochrání kondicionéry speciálně vyrobené pro péči o barvené vlasy. Při mytí nezapomeňte kondicionér důkladně vetřít mezi vlasové pramínky a nechte jej chvíli působit, zabráníte tak nadměrnému vysušování vlasů.
Chraňte své vlasy během koupání

Chraňte své vlasy během koupání

Ráda trávíte léto u bazénu anebo u moře? Slaná nebo chlorovaná voda vlasy vysušuje a způsobuje blednutí barvy, proto je důležité vlasy při koupání chránit. Než vyrazíte k vodě, použijte NIVEA Kondicionér Color Protect, ochráníte tak povrch vlasů i trvalost barvy.

Pečujte o barvu při každé příležitosti

  • Až vyrazíte na koupání k bazénu nebo k moři, svažte své vlasy do moderního drdolu, aby se nenamočily.
  • K úpravě účesů používejte tužidla a laky speciálně určené pro barvené vlasy.
  • Jednou týdně aplikujte pečující masku, která vlasy zregeneruje a vyživí.
  • Pokud trávíte spoustu času na slunci, noste klobouk nebo šátek, aby vaše barva nevybledla.
  • Pečujte o svou barvu i při mytí. Výrobky speciálně určené pro barvené vlasy zabrání blednutí odstínu.
background