Zamilujte si péči o pleť: Ty nejlepší tipy pro používání denních krémů


DÍKY KRÁSNÉ PLETI UDĚLÁTE DOJEM, NA KTERÝ NELZE ZAPOMENOUT.

Naše tvář působí na ostatní jako zrcadlo naší osobnosti. Proto se ujistěte, že vaše pleť vypadá svěže po celý den. Rozzářená tvář vám totiž může doslova otevřít dveře. A stačí dodržet jen pár základních pravidel!

Pár minut každé ráno dělá divy

Každý den je jiný. A dopředu málokdy víme, co přesně se stane – s kým se setkáme, před kým budeme vystupovat. A proto byste měla do svého každodenního programu zapojit pár minut určených pouze péči o pleť. A to i ráno, i kdy často nestíháte. Tehdy totiž pleť potřebuje nejvíce hydratace a navíc také ochranu proti vnějším vlivům.

Co předchází nanesení make-upu? Jednoznačně čištění a tonizace

Bez čištění to opravdu nepůjde. Je to totiž první krok v každodenní péči o pleť – a to dokonce i ráno. Naše pokožka totiž přes noc regeneruje, a tak je potřeba ráno odstranit odumřelé buňky z jejího povrchu. Jedině potom mohou vyživující látky z krému proniknout dovnitř a začít maximálně působit tam, kde mají. Důležité je použít výrobky se šetrným složením, jako je třeba Jemné čisticí pleťové mléko s mandlovým olejem a aktivní látkou Hydra IQ.

Dalším krokem po čištění je tonizace. Stačí nanést jemnou pleťovou vodu na kosmetický tampon a můžete začít. Pleťová voda odstraní poslední stopy po čištění a připraví vaši pleť na denní krém. Výsledek? Svěží a zářivá pleť.

cisteni-pomoci-peny

Tajný recept z Japonska: čištění pomocí houbičky

Chcete mít pleť jako z porcelánu? Japonky na to mají svůj trik – čištění pomocí pěny a síťkové houbičky. Tento způsob čistí pleť opravdu do hloubky a zároveň je velmi jemný a šetrný. A jak to funguje? Nejprve vodou navlhčete hustou síťku, potom na ni naneste svůj oblíbený čisticí přípravek. Následně jej rukama zapracujte do jemné síťoviny tak, aby se přípravek síťkou dostal skrz naskrz – dokud se neobjeví pěna. Přebytečnou pěnu setřete a poté síťku použijte k důkladnému vyčištění pleti. Pokud nemáte čas na tento postup, nevadí. Existuje zkratka – Jemná čisticí pleťová pěna. S ní dosáhnete stejného efektu jako se síťkou.
 

Ten pravý pomocník pro čištění – přesně podle typu pleti

Nepodceňujte sílu, kterou mají čisticí výrobky, a vždy používejte ten, který je určen typu vaší pleti.

Co obnáší každodenní péče o pleť?

  1. Čištění
  2. Tonizaci
  3. Oční krém
  4. Denní krém

Perfektní péče ve dne v noci

Správná péče dokáže pleť podpořit 24 hodin denně. Jediné, co potřebujete, je krém – denní, noční a oční – samozřejmě takový, který je šitý na míru typu vaší pleti.

Den právě začal a s ním i 5 minut jen pro vaši pleť

Pro naši pleť je výzvou každý den! Aby byla tvář zářivá, vypnutá a bez nedokonalostí, potřebuje ochranu a hydrataci. Vzhledem k tomu, že spousta z nás ráno nestíhá, je potřeba si naplánovat péči o pokožku vědomě. Potom si najdeme na ranní rituál dost času a můžeme si ho užít. Čas přitom nemusí být nijak dlouhý – 5 minut absolutně stačí. Pravidelnou péči vyžaduje především extrémně tenké okolí očí namáhané stresem, mrkáním i mnutím očí.

A co když vaše pokožka vypadá unaveně a je bledá? Máme jednoduché řešení: použijte tónovací krém, jako je například Zkrášlující BB-krém. Má 2 různé odstíny, které budou přirozeně ladit s tónem vaší pleti a jeho výhodou je také hydratační schopnost. Jste během dne často na slunci? Potom vsaďte na denní krém s ochranným faktorem. Ochrání vaší pokožku před sluncem, které způsobuje nejen nepříjemné zarudnutí, ale také předčasné stárnutí pleti.

pece-o-ocni-okoli

Oční krém: stačí jemně vklepat

Oční krém pomáhá předcházet vráskám kolem očí. Jeho aplikace není nijak složitá: stačí krém jemně vklepat kolem spodního víčka pomocí prsteníčku – směrem od vnějšího k vnitřnímu koutku oka.

Míra potřebné hydratace závisí na typu vaší pokožky

Klíčovou znalostí pro správnou péči o pokožku je vědět, jaký typ pleti máte. To ale není snadné určit. Pokožka každého z nás je unikátní stejně jako třeba oči nebo tvar nosu. Její vlastnosti a vzhled se mohou časem měnit. Proto jsme pro vás přichystali průvodce, který vám pomůže. Kam se nakonec zařadíte?
smisena-plet

Smíšená pleť

Poznávací znamení: lesklá se sklonem ke vzniku nedokonalostí v oblasti T-zóny. Pleť na tvářích je normální až suchá. Najít správnou péči v tomto případě není jednoduché. Nám se osvědčil Zvláčňující denní krém.
sucha-plet

Suchá pleť

Poznávací znamení: méně pružná, se sklonem k podráždění a svědění. Na tento typ pleti zabírají krémy obsahující přírodní oleje. My jsme si oblíbili Výživný denní krém.
normalni-plet

Normální pleť

Poznávací znamení: bezproblémová, zdravá, pružná, hebká a dobře prokrvená. I normální pokožka ovšem vyžaduje péči, a to v podobě hydratace a ochrany. Jednou za čas ji proto dopřejte hloubkovou očistu pomocí peelingu, který ji zbaví odumřelých buněk. 
problematicka-plet

Problematická pleť

Poznávací znamení: produkuje příliš mnoho kožního mazu, je mastná, často se na ní objevují nedokonalosti. Tento typ pleti mohou zapříčinit také hormonální změny. Náš tip: bojujte proti nedokonalostem pomocí antibakteriálního mycího gelu, jakým je Hloubkově čisticí gel Clean Deeper.
citliva-plet

Citlivá pleť

Poznávací znamení: suchá, často zarudlá a napjatá pokožka, která na vnější podněty reaguje podrážděním. Náš tip: taková pokožka potřebuje zchladit a hydratovat – pomocí produktu bez parfumace. Hydratační denní gel-krém Rose Touch všechny příznaky citlivé pleti spolehlivě neutralizuje.
denni-vs-nocni-pece

Spánek nejen léčí, ale také zkrášluje!

Vaše pokožka má svůj vlastní denní a noční biorytmus. Během dne potřebuje ochranu a hydrataci; v noci vyžaduje podporu pro svůj přirozený proces regenerace. Denní a noční krémy by proto měly být navrženy tak, aby se v působení přes den i v noci svým účinkem navzájem podporovaly. Vzhledem k tomu, že kůže přes noc regeneruje, jsou noční krémy spíše hydratační a zvláště bohaté na aktivní složky.

Na rozdíl od denních krémů, neobsahují noční krémy ochranný sluneční faktor. To je důvod, proč byste neměli na spaní používat denní krém. V noci je totiž ochranný faktor zcela nadbytečný.

Zralá pleť: hledejte výrobky s označením anti-age

S úderem třicítky ztrácí naše pokožka látky jako je kolagen nebo kyselina hyaluronová, které se starají o její mladistvý vzhled. Jak roky plynou, tak kůže přichází rovněž o schopnost hydratace. Samozřejmě že proces stárnutí nedokážeme zcela odvrátit. Ale se správnými produkty jej dokážeme značně zpomalit.

Přísné cvičení pro naši pleť

Věčně mladá a vypnutá pleť – kdo z nás by po tom netoužil, že? Jak dlouho bude vaše pokožka vypadat mladistvě, to záleží na mnoha faktorech – na výšce a váze, na stravě a celkově na životním stylu. Nicméně systematickou a pečlivou péčí o pleť můžeme příznaky stárnutí výrazně omezit. S přibývajícím věkem je proto velmi důležité stimulovat pleť vhodným krémem proti vráskám.

Řada produktů s obsahem koenzymu Q10 je už známá, stejně jako jsou známé její účinky – pleť podporuje a napomáhá její regeneraci. Méně známá je ale řada s označením Hyaluron Cellular Filler se speciálním složením obohaceným o kyselinou hyaluronovou a výtažek z magnolie. To urychluje obnovu buněk a regeneraci pokožky. Začátek účinného boje proti stárnutí není složitý – stačí aplikovat na důkladně vyčištěnou pleť obličeje, krku a dekoltu.

ADP012_PRODUCTSTAGE