O krásné pleti sníme všechny. Jak jí ale dosáhnout?


KDYŽ BUDETE DOBŘE VYPADAT, BUDETE SE I DOBŘE CÍTIT

Jen málokterá z nás má od přírody štěstí na zcela bezchybnou pleť. Nemusíte ale zoufat, pokud vaše pleť dokonalá není. Její krása totiž závisí na spoustě faktorů, které ovlivníte i vy sama.

Co všechno byste nečekala, že pokožka dokáže?

Naše pokožka je velký dříč. 24 hodin denně ji vystavujeme situacím, které ji ovlivňují nejen zvenčí, ale také zevnitř. V mnoha případech dostává pořádně zabrat. Ona ale zatím bezpečně obklopuje naše tělo, chrání ho a dokonce odráží naše vnitřní pocity.

Jaké důležité funkce kůže vlastně plní?

Věděla jste, že kůže tvoří téměř 16 % vaší hmotnosti? Je totiž největším orgánem lidského těla. Reguluje naši tělesnou teplotu a ukládá potřebnou energii. Co je ale nejdůležitější, plní roli našeho chrabrého ochránce.

Sluneční paprsky, tabák, alkohol i stres pro naši pokožku představují vnější nebezpečí. Podporují tvorbu volných radikálů, které na ni neustále útočí. Nejsou však jedinými hrozbami. Přímý vliv na stav naší pokožky a našeho zdraví mají i vlastnosti prostředí, ve kterém žijeme - chlad, teplo, vlhkost nebo škodlivé látky. Mezi interní faktory určující kondici naší pleti pak patří genetické predispozice a zcela normální proces stárnutí.

Vzhledem k tomu, na čem všem zdraví a vzhled naší pokožky závisí, je jasné, že ji neochráníme před všemi zátěžovými situacemi. Se správnou péčí ale pleti dodáme potřebnou sílu. Alespoň trochu jí tak pomůžeme v každodenním boji a udržíme ji svěží a krásnou.

Jak správně pečovat o vaši pleť, aby byla krásná? Začněte tím, že zjistíte, jaký typ pleti máte.


usmívající se žena

Pokožka je oknem do naší duše

Kromě očí, uší a nosu patří mezi naše smyslové orgány ještě jeden velmi důležitý. Tím je naše kůže. Neexistuje žádný jiný orgán, jehož prostřednictvím bychom v takové míře komunikovali se svým okolím

Pomocí pokožky cítíme, dotýkáme se a dáváme najevo naše pocity. Díky senzorickým vláknům v pokožce informace přijímáme, ale komunikujeme pomocí nich i směrem ven
Ať už se zrovna cítíme jakkoliv, na naší pokožce je to vidět. Když se stydíme, červenáme se. Při strachu zase zbledneme. Podobně pleť reaguje, i když jsme ve stresu. Naše tvář má najednou bledý odstín a pod očima se nám objeví tmavé kruhy. 

Naše kůže tedy odráží, jak vnímáme svět kolem sebe a jak na něj reagujeme. Dokažte proto své pokožce, že k ní máte respekt. Přečtěte si o tipech, které vám pomohou zbavit se napětí.


V čem tkví tajemství krásné pleti?

Vzhled naší pokožky ovlivňují nejen genetické predispozice, ale také vnější vlivy a náš věk. Existuje ale řada věcí, které můžeme podniknout my samy, abychom pleť učinily krásnou. Staňte se chrabrým rytířem pro svou pokožku i vy! Objevte svou přirozenou krásu!

A jak zní naše tipy pro krásnou pleť?

  • Vždy používejte produkty určené pro péči o váš typ pleti. Jen tak vám bude péče skutečně prospívat.
  • Do postele NIKDY nechoďte bez odlíčení. Pleti tím zbytečně ubližujete. Obětujte každý večer hygieně pár minut navíc a rozdíl vás překvapí. Díky jemnému mycímu gelu a čistícímu toneru vás pleť ráno odmění zářivým svěžím vzhledem.
  • Buďte na svou pokožku hodní: Po umytí ji jemně osušte. Nikdy jí nedřete ručníkem. Porušili byste tak její přirozenou ochrannou bariéru.
  • Když vás v důsledku stresu trápí suché rty, použijte balzám s vitamíny a pečujícími látkami. Labello Original od NIVEA je například obohacený o vyživující bambucké máslo a mandlový olej. Stačí tak rty jen párkrát přetřít a v mžiku budou vypadat zase skvěle.
  • Jednou týdně dopřejte své pleti jemný, ale důkladný peeling. Díky tomu zůstane hebká a svěží bez viditelných pórů.
  • Životně důležitá obnova pleťových buněk probíhá hlavně v noci. Pomozte své pokožce v tomto namáhavém nočním úkolu a dopřejte jí vydatnou hydrataci třeba v podobě antioxidačního nočního krému.
  • Kromě čištění pleti nezapomínejte také na čištění pomůcek k nanášení make-upu. Právě v nich se totiž množí bakterie, které si při každodenním používáním zanášíte zpět na svou pleť.

Udržujte svou pleť mladistvou a krásnou

Víme o spoustě faktorů, kvůli kterým naše pleť stárne dříve, než musí. Jedním z nejdůležitějších je životní styl. Nevyvážená strava, konzumace alkoholu, kouření i stres působí na naši pokožku jako krutý jed. Žijte raději zdravě a jednou za čas si udělejte i chvilku pro sebe. Uvidíte, jak mladistvě a krásně pak bude vaše pokožka vypadat. 

Stárnutí pleti výrazně urychlují také účinky slunečního záření. Hlavně v létě proto doporučujeme používat prostředky, které vaši plet spolehlivě ochrání. Schválně, víte i vy, jak se správně chránit před sluncem?

Nemusíte ale zoufat, ani když nějaké ty vrásky na tváři už máte. Se správnou pravidelnou péčí dnes máte šanci zmírnit i první známky stárnutí. Třeba Energizující denní krém proti vráskám Q10 plus C obsahuje speciální  UVA filtry, které vaši tvář kromě vrásek ochrání navíc i před sluncem.


Zrelaxujte masáží i svoji duši

Víte, že kvalitně provedená obličejová masáž dokáže výrazně zmírnit stres? Zkuste jednoduchý trik sami na sobě. Zavřete oči. Přiložte ukazováček a prostředníček mezi obočí na kořen nosu. S mírným tlakem a prsty pomalu se vzdalujícími od sebe si přejeďte po čele směrem vzhůru až k vlasům.

Pravá krása vychází zevnitř

Krásně vypadající pleť získáte především zdravou stravou, pohybem a relaxací. Dopřejte si proto čas od času chvíli pro sebe a věnujte svému tělu pozornost, kterou si zaslouží.

Jak svou pleť doopravdy podpoříte?

Endurance Sports

Vyzkoušejte některý z osvědčených vytrvalostních sportů

Běhání, jízda na kole nebo nordic walking. Díky vytrvalostním sportům na čerstvém vzduchu dodáte svému tělu kyslík a vaše tváře dostanou svěží růžovou barvu.
Relaxation

Kromě pleti nezapomínejte pravidelně čistit také hlavu

V práci denně zažíváme spoustu stresu. K úlevě od vypětí pomáhá jak fyzická, tak i psychická aktivita. Existuje něco, co jste vždy toužili zkusit nebo se naučit? Přihlaste se na kurz cizího jazyka, upečte lahodný dort nebo namalujte obraz. Záleží jen na vás, jakou formou si odpočinete.
Drink Water

Hydratujte

Jinými slovy, pijte dostatečné množství vody. Poskytnete tím své kůži blahodárné osvěžení. Voda pomáhá stavět buňky, přepravuje všude po těle potřebné živiny a podporuje koncentraci. Snažte se jí proto vypít alespoň 2 litry za den.
Nature

Se silou přírody ke krásné pleti

Hledáte přírodní cestu, jak svou pleť potěšit? Vyzkoušejte například hydratační masku z olivového oleje, jogurtu a avokáda. Svěží a hebká po ní vaše pleť zůstane ještě dlouho poté.
Healthy Sleep

Krásná a svěží díky spánku

Sílu kvalitního spánku většina z nás podceňuje. Optimální regenerace vaší pleti ovšem dosáhnete hlavně dostatkem spánku. Jeho potřebná délka se sice u každého z nás liší, ideálně byste však měla spát alespoň 7-8 hodin denně. Pleti také dodáte sílu navíc, pokud použijete výživný noční krém.
Bath

Zahřejte se relaxací

Teplá koupel dokáže příjemně zrelaxovat vaše tělo i mysl. O vaši pokožku se starají hydratační koupelové přísady, pára otvírá póry a zvlhčující masky díky tomu mají daleko větší efekt. Aby ale koupel měla blahodárné účinky, nezapomeňte, že by teplota vody neměla přesáhnout 38 stupňů.
product-stage-bg