usmívající se žena

Proč byste se měla více usmívat? Smíchem prolomíte ledy i snížíte krevní tlak

Věděli jste, že dospělý člověk se směje v průměru pouze 20× za den? Přitom jako děti jsme měly úsměv na rtech téměř bez přestání. Přečtěte si důvody, proč byste měli smích zařadit do své každodenní rutiny a pusťte se do nové výzvy!

Úsměv uvolňuje stres

upřímný smích

Minuta upřímného smíchu, ze kterého vám slzí oči a bolí vás břicho, se vyrovná 40 minutám hluboké relaxace. Při smíchu dochází k odbourávání psychického i fyzického napětí, také se do těla vyplavují endorfiny a serotonin, takže stres nemá šanci. 

A víte, co je na tom nejlepší? Tělo lze snadno ošálit. Pokud zrovna nemáte po ruce komika nebo na vás na internetu nevyskočil vtip o Pepíčkovi, zavřete se do nějaké místnosti a jednoduše se začněte smát. Zezačátku si budete připadat trochu jako blázen, ale vlna euforie vás rychle strhne a po minutě smíchu se budete cítit jako znovuzrozená!

 

Ale vždyť budu mít vrásky!

To je nejčastější obava (nejen) žen, když je řeč o častém smíchu. Argument, že vrásky od smíchu jsou vlastně ozdobou ženské tváře, moc nefunguje. Naštěstí žijeme ve 21. století, a tak můžeme vráskám předcházet nebo je alespoň minimalizovat.

Tajemství, které napomáhá ženám s redukcí vrásek, se nazývá koenzymQ10. Právě díky němu je naše pokožka svěží a pružná. Zařaďte ho do své každodenní péče o pleť a smějte se od rána do včera. 

Koenzym Q10 je součástí mnoha kosmetických přípravků od NIVEA. V řadě výrobků Q10 Power ho doplňuje ještě kreatin. Tedy další látka, která je účinným bojovníkem proti vráskám.

 
NIVEA Q10 Power denní a noční krém

Lepší imunita a více přátel

Udělejte si takový malý průzkum. Jeden den se už od rána více usmívejte. Nejenom, že vám lidé budou úsměvy vracet, ale bude se vám i snadněji začínat konverzace. Ne nadarmo se říká, že úsměvem prolomíte ledy. Můžete tak snadno navázat nová přátelství. 

O tom, že smích odbourává stres, už jsme mluvili. Ale je toho mnohem víc. Věděli jste třeba to, že smích snižuje krevní tlak a podporuje vylučování řady tělu prospěšných látek? Usmívání se můžete brát také jako příjemnou prevenci před chřipkovou sezónou

 

Dobrá nálada zdarma a kdykoliv

Už se vám někdy stalo, že jste měli špatnou náladu, něco vás rozesmálo a najednou vám bylo o dost lépe? Je to vlastně taková pilulka štěstí, kterou si můžete vzít kdykoliv a nepotřebujete na ni předpis. Stejně na nás působí roztomilá zvířátka nebo třeba děti, a to dokonce i na fotkách. Navíc se říká, že 15 minut smíchu vám prodlouží život o dva dny. A to stojí za vyzkoušení, ne?


Naučte se smát se!

Více se smát zní jako poměrně snadný úkol, ale ne vždycky je to tak snadné. Sepsali jsme pro vás tipy, které vám s touto (ne)lehkou výzvou pomohou:
  1. Stoupněte si před zrcadlo: I když se vám to může zdát přitažené za vlasy, funguje to. Usmívejte se na sebe a pozorujte, jak při tom vypadáte. 
  2. Pozorujte usmívající se lidi: Úsměv je totiž velmi nakažlivý.
  3. Vybavte si vtipnou situaci: Vzpomeňte si na vtip, který jste četli, nebo třeba na legrační scénku z filmu.
  4. Dejte si challenge s kamarádkou: Ve dvou se to vždycky lépe táhne!
  5. Cvičte mimické svaly: Už jste někdy slyšeli o obličejové józe? Jedná se o pár cviků, díky kterým posilujete obličejové svaly. 
  6. Začněte si psát deník úsměvů: Než půjdete spát, zkuste si každý den zapsat jednu věc, která vám ten den vykouzlila úsměv na tváři. Až budete mít někdy pochmurnu náladu, deník si přečtěte. 

NEBOJTE SE PRVNÍCH VRÁSEK!

řada Q10 Power

NOVÁ ŘADA PRO ZRALOU A NAMÁHANOU PLEŤ