Hydratace pleti

Hydratace pleti: Proč je důležitá
a jak na ni?

Základem svěží a pevné pleti je hydratace. Ujistěte se, že dáváte své pokožce přesně to, co potřebuje, a užívejte si zářivou pleť v každém věku.

Dehydratace pleti: Jak poznáte, že vaše pleť strádá?

Že se naše pleť v průběhu života mění, není asi žádná novinka. I přesto na to ale často zapomínáme. Přitom právě těmto změnám je potřeba věnovat pozornost a přizpůsobit jim péči i produkty, které na pleť používáme. 

První větší změny přichází kolem 25. roku, kdy se z pleti začíná vytrácet kolagen. Díky němu je naše pleť pevná a pružná. S jeho postupným úbytkem ale tyto své vlastnosti ztrácí. Možná to je první signál, který vás upozorní na to, že je něco v nepořádku. Že je pleť dehydratovaná a potřebuje naši zvýšenou pozornost ale můžeme poznat i jinak. Dehydrataci pleti často doprovází tyto signály:

 

  • Pleť je citlivá a napjatá.
  • Tvoří se na ní jemné vrásky a linky.
  • Pleť svědí a jsou na ní patrné drobné šupinky.
  • Barva pleti je mdlá a působí zašedle.
  • Pleť sice vypadá mastně, leskne se, ale je suchá.
 

hydratace

Proč je hydratace pleti důležitá?

O pleť bychom měli pečovat v každém věku, nejenom když pomyslně bliká červená a nám se z obličeje loupou šupinky. Právě dostatečná hydratace je klíčovým bodem k tomu, aby naše pleť vypadala svěží a byla pevná téměř bez ohledu na to, kolik nám je let. S trochou nadsázky řečeno: S naší pletí je to jako s květinou, pokud jí nedáváme dostatečné množství hydratace, zvadne a uschne. 
[{"CssClasses":"","CssStyles":"--HotspotAnimationBackground:var(--BaseBackgroundColor);--HotspotBackground:rgba(0, 19, 111, 0.3);--HotspotPlusMinusButtonBackground:#ffffff;--HotspotPlusMinusButtonBorderColor:var(--BaseFontColor)","X":"360","Y":"151","XMobile":"360","YMobile":"151","HotspotDetail":[{"Type":"HotspotText","Title":"Oddálíte vznik vrásek","Copy":"D\u0026iacute;ky hydrataci bude va\u0026scaron;e pleť pln\u0026aacute;, vypnut\u0026aacute; a nebude m\u0026iacute;t tendenci k tvorbě jemn\u0026yacute;ch vr\u0026aacute;sek a linek. Naopak, pokud v\u0026aacute;s tyto nedokonalosti tr\u0026aacute;p\u0026iacute;, hydratac\u0026iacute; je můžete redukovat.","Link":{"Title":"","Url":""},"Button":null}]},{"CssClasses":"","CssStyles":"--HotspotAnimationBackground:var(--BaseBackgroundColor);--HotspotBackground:rgba(0, 19, 111, 0.3);--HotspotPlusMinusButtonBackground:#ffffff;--HotspotPlusMinusButtonBorderColor:var(--BaseFontColor)","X":"360","Y":"351","XMobile":"360","YMobile":"351","HotspotDetail":[{"Type":"HotspotText","Title":"Vaše pleť bude stále svěží","Copy":"Ruku v ruce s hydratac\u0026iacute; jde i zlep\u0026scaron;en\u0026iacute; barvy pleti a jej\u0026iacute; svěž\u0026iacute; vzhled. Jemn\u0026yacute; ruměnec ve tv\u0026aacute;ř\u0026iacute;ch nemus\u0026iacute; b\u0026yacute;t jen v\u0026yacute;sledkem svižn\u0026eacute; proch\u0026aacute;zky na čerstv\u0026eacute;m vzduchu (i když i ta určitě stoj\u0026iacute; za to!)","Link":{"Title":"","Url":""},"Button":null}]},{"CssClasses":"","CssStyles":"--HotspotAnimationBackground:var(--BaseBackgroundColor);--HotspotBackground:rgba(0, 19, 111, 0.3);--HotspotPlusMinusButtonBackground:#ffffff;--HotspotPlusMinusButtonBorderColor:var(--BaseFontColor)","X":"360","Y":"551","XMobile":"360","YMobile":"551","HotspotDetail":[{"Type":"HotspotText","Title":"Budete se cítit atraktivnější","Copy":"Budete l\u0026eacute;pe nejen vypadat, ale tak\u0026eacute; se tak c\u0026iacute;tit.\u0026nbsp;","Link":{"Title":"","Url":""},"Button":null}]}]
oddalte vznik vrásek

3 tipy, jak hydratovat pleť

Proč pleť hydratovat už víme, ale jak to udělat? Možností máte hned několik:

Zařaďte do své pečující rutiny hydratační produkty

Naše pleť je jako houba, která do sebe rychle nasákne vše, co na ni rozetřeme. A tak pečlivě vybírejte, co to bude. Kvalitní hydratační produkty pleť nejen intenzivně hydratují, ale také jí poskytují potřebné živiny. Produkty z řady Hydra Skin Effect obsahují čistou kyselinu hyaluronovou, která aktivuje pleťové buňky a poskytuje pleti intenzivní hloubkovou hydrataci.

  1. Osvěžující denní hydratační gel Hydra Skin Effect: Zanechá pleť zářivou a hebkou už po prvním použití. Připraví pleť na nanesení dalších pečujících přípravků a dopřeje jí 72hodinovou hydrataci.
  2. Regenerační noční hydratační gel-krém Hydra Skin Effect: Postará se během spánku o regeneraci pleti. Ráno bude vaše pleť pružná a odpočatá.
  3. Micelární voda Hydra Skin Effect: Jedním tahem odstraní make-up a zanechá pleť svěží a hydratovanou.
  4. Povzbuzující hydratační sérum Hydra Skin Effect: Postará se o ihned plnější a zářivou pleť. Sérum se vstřebá během 20 sekund a postará se o 72hodinovou hydrataci.
 

hydra skin effect

Dodržujte pitný režim

Když je tělo dehydratované zevnitř, těžko bude naše pleť zářivá a pevná zvenčí. Pitný režim je alfa a omega zdravého fungování našeho těla a také svěží a pružné pleti. Snažte se proto vypít denně alespoň 2 litry vody a uvidíte, že se budete cítit lépe. 

Chraňte pleť před UV zářením

Sluníčko nám sice doplňuje zásoby vitamínu D a vytváří nám úsměv na tváři, ale ve větším množství také způsobuje dehydrataci pleti a vrásky. Pleťový krém na opalování s minerálními filtry OF 50+ obsahuje 100% minerální UV filtry a chrání pleť před UVA i UVB zářením. Zároveň díky aloe vera pleť regeneruje a je vhodný i pro citlivou pleť.  

SOS pomoc: Vyzkoušejte pleťový booster

hydra skin effect kúra

Pokud vaše pleť volá o pomoc, sáhněte po účinném řešení, díky kterému uvidíte výsledky ihned po použití. Intenzivní hydratační 7denní kúra vaši pleť rozzáří během jednoho týdne. Poskytuje pleti 72hodinovou hydrataci a je vhodná pro všechny typy pleti. Díky kyselině hyaluronové bude pleť nejen hydratovaná, ale také pevnější a pružnější. 

 

Náš tip: 7denní kúra je ideální řešení také po návratu z letní dovolené, když je pleť citlivá z nadměrného množství UVA a UVB záření.