sucha kuze na kolenou

Suchá kůže na kolenou: Jak o ni pečovat?


ZJISTĚTE, JAK PŘEDEJÍT SUCHÉ POKOŽCE NA KOLENOU.

Zjistěte, jak předejít suché pokožce na kolenou. Se suchou kůží a drobnými šupinkami se v životě potkala většina žen. Co když ale chceme svoje nožky vystavit? Tady je pár tipů, jak si poradit se suchou pokožkou na kolenou.

Kde se bere suchá kůže?

Důvodů, proč je pokožka na kolenou suchá a šupinatá, může být celá řada. Řešení je však jediné: pravidelná hydratační péče.

Proč je pokožka na kolenou sušší než jiné části těla?

Občas zapomínáme, jak důležitou roli hrají kolena v našem každodenním pohybu. Umožňují nám běhat, chodit, ohýbat se dolů a zároveň nesou celou naši tělesnou hmotnost. Pohybem namáháme nejen kolenní klouby, ale i pokožku. Aby se navíc mohla kůže na kolenou mnohokrát za den napnout a zase smrštit, je tenčí než na lýtku nebo stehně, proto je zároveň náchylnější k vysoušení.

Pokud na kolenou často klečíte – třeba v práci, nebo při hraní s dětmi – vyvíjíte na tuto tenkou kůži další tlak, a to může vést k nahromadění a odlupování mrtvé pokožky. Větší než zdravou zátěž poznáte tak, že kolena vypadají o něco tmavší a jsou na nich suché šupinky, a to i po umytí a osušení.

Trápí vás suchá kůže na nohou? Přečtěte si také, jak si zajistit hebká chodidla.

Opalovací krém patří i na kolena!

Zima není jediné období, které je zodpovědné za suchou a hrubou kůži na kolenou. Sluneční paprsky si totiž svůj cíl snadno najdou nejen v obličeji a na zádech, ale také na kolenou. Nezapomínejte proto nanést dobrý opalovací krém také na tuto část těla. Nám se osvědčilo NIVEA Chladivé mléko na opalování Protect & Refresh.

4 důvody, proč máte suchou kůži na kolenou

Extrémní počasí

Studené a větrné počasí skutečně zhoršuje stav pokožky, obzvláště té tenké. Pokud tedy v mrazech nosíte jen sukni, tenké silonky a kozačky pod kolena, suchá kůže na kolenou vás bude pravděpodobně provázet každou zimu. 

4 důvody, proč máte suchou kůži na kolenou

Klimatizace a topení

Systémy vytápění a chlazení, které jsou téměř v každé místnosti, do které během dne vkročíme, nejsou pro pokožku dvakrát příjemné. Suchý vzduch z topení a klimatizace pokožku vysušuje – zejména na loktech, rukou a kolenou.

4 důvody, proč máte suchou kůži na kolenou

Oblečení

Dokonce i látka, ze které jsou ušité vaše kalhoty nebo sukně, má vliv na to, jak je kůže na kolenou suchá, nebo naopak hebká. Nezapomeňte, že mezi nohavicemi a koleny dochází ke tření, což pokožce také neprospívá. Proto je nejlepší zvolit měkké, pružné látky, jako jsou bavlna a hedvábí.

Nevhodná kosmetika

4 důvody, proč máte suchou kůži na kolenou

Nevhodná kosmetika

Ne každé mýdlo, sprchový gel nebo tělové mléko mají složení, které je šetrné k pokožce. Vyhněte se takovým produktům a raději zvolte kvalitní péči, která pokožku skutečně vyživí, jako třeba NIVEA Krémové tělové mléko Smooth Sensation.


Péče o suchou pokožku na kolenou

Hebká a hydratovaná kolena můžete mít i vy. Vyberte si některý z účinných produktů a těšte se na období sukní!

Nezapomeňte na peeling

Jako balzám na suchou kůži kolen působí také peeling. Naneste ho jednou týdně a jemně ho vmasírujte do pokožky. Při jeho oplachování odstraníte odumřelé buňky, které na koleni vytvářely suché šupinky. Po osušení naneste ještě tělové mléko a vaše pokožka bude sametově hebká.

6 tipů pro kolena, která budete chtít ukázat

  • Hydratujte pokožku také zevnitř. Vypijte denně alespoň 2 litry vody.
  • Pořiďte si zvlhčovač vzduchu – domů i do kanceláře.
  • Horká voda pokožku vysušuje. Sprchujte se proto vodu teplou "tak akorát".
  • Jezte zdravě – živiny v jídle pomohou urychlit obnovující procesy v těle.
  • Pokud je venku zima, oblečte si dlouhé kalhoty. Tenké silonky nechte doma.
  • Vyhýbejte se stresu – stres se totiž odráží i na stavu vaší pokožky.

Sáhněte po péči, která vaší pokožce uleví

Ze všeho nejvíce touží suchá pokožka kolenou po hydrataci. Dopřejte jí vzpruhu zevnitř i zvenčí. Použijte intenzivní tělový krém na suchou pokožku, jako je NIVEA Výživné tělové mléko Body Milk. Během jeho nanášení věnujte kolenům zvláštní pozornost.

Skvěle zabírá také NIVEA Výživný tělový olej Body Oil s mandlovým olejem. Je speciálně navržený pro suchou pokožku a poradí si i s citlivou oblastí kolen.

Pokud si na pravidelné nanášení tělového mléka nedokážete najít čas, vyzkoušejte NIVEA Výživné tělové mléko do sprchy, které se nanáší už během sprchování. Spojením hned dvou kroků ušetříte nejen čas, ale budete mít také hladkou a hebkou pokožku – i na kolenou.