Objevte svět péče NIVEA

Hledám informace o výrobcích pro

Q10 a Q10 plus

Mé anti-aging tajemství? Péče s Q10!

Zjistěte vše o koenzymu Q10.

Přečtěte si, jak vám pomůžete aktivně bojovat proti vráskám, stárnutí pleti i pokožky.

Q10 proti vráskám

Q10 se již dlouhodobě používá jako účinná složka v oblasti anti-age péče. Ve výrobcích, například řadě NIVEA Q10 proti vráskám, přispívá Q10 spolu s dalšími složkami k redukci vrásek a zajišťuje její zářivý a svěží vzhled.

Pleť i pokožka potřebují energii a ochranu

Pleť i pokožka potřebují energii

Koenzym Q10 se nachází ve všech lidských buňkách a jako biomolekula je součástí lidské pokožky. Mezi nejdůležitější funkce koenzymu Q10 v těle patří buněčná ochrana a tvorba energie.

Q10 fakta

Koenzym Q10, nebo také jen Q10 přispívá k funkčnosti všech buněk v těle. Koenzym, který je obdobou vitamínu, se proto vyskytuje v celém těle, a může tak pomáhat při mnoha životně důležitých procesech. Q10 je nezbytný zejména při tvorbě buněčné energie v mitochondriích. Navíc jako antioxidant působí proti volným radikálům uvnitř a také mimo buňky. Volné radikály jsou látky, které mimo jiné urychlují stárnutí pleti a poškozují buňky. Q10 najdete i v buněčných membránách a lipidech na povrchu pokožky, kde také plní důležitou funkci antioxidantu a chrání před poškozením pokožky UV zářením. 

Q10: vědecký objev

  • Americký vědec Frederick L. Crane objevil tento koenzym v roce 1957.
  • V roce 1978 popsal britský chemik Peter Dennis Mitchell, jak Q10 funguje uvnitř buňky, za což získal v tom samém roce Nobelovu cenu v oblasti chemie. 
  • Vědci společnosti Beiersdorf byli mezi prvními, kteří zkoumali účinky Q10 na pokožku a od roku 1998 jej používají ve výrobcích kosmetické péče.

Nejdůležitější funkce

Koenzym Q10

Mezi nejdůležitější funkce enzymu Q10 v těle patří buněčná ochrana a tvorba energie.

NIVEA Výrobky proti vráskám a pro pevnou pokožku s koenzymem Q10

Perlové sérum proti vráskám Q10 plus

Poprvé ve své historii zkombinovala značka NIVEA koenzym Q10 ve vysoké koncentraci s hydratačním gelem s kyselinou hyaluronovou a přichází tak se svým nejúčinnějším výrobkem proti vráskám.
Patentovaná technologie

Pleťové sérum má díky technologii perel nejvyšší obsah Q10 z výrobků NIVEA Q10plus. Dodává pleti koenzym Q10 a podporuje tak pleti vlastní procesy, neboť pomáhá doplňovat energii a chránit ji před škodlivými volnými radikály.
S rostoucím věkem hladina Q10 v pleti klesá. Rozsáhlé vědecké studie prokázaly, že toto složení účinně doplňuje koenzym Q10, který s přibývajícím věkem ztratila. Hydratační gel s kreatinem a kyselinou hyaluronovou dále podporuje energetické zásoby pleti a pomáhá ji udržovat hydratovanou, neboť zvyšuje její schopnost vázat vodu. Perly a hydratační gel se při každém použitím spojí, a tak dojde k aktivaci obou složek do finálního séra – pro jedinečnou hydrataci a účinek proti vráskám.

Čerstvě aktivované složení

Složení se čerstvě aktivuje při každém použití. Perly a hydratační gel se spojí do hedvábného séra, které se pak lépe vstřebá do vaší pleti.

Péče proti vráskám Q10 plus

Vědecké pozadí perlové revoluce

Seznamte se s vědci, kteří stojí za vývojem Perlového séra proti vráskám Q10plus, a podívejte se, jak hodnotí účinnost této revoluční inovace.

Jak podpořit účinek výrobků NIVEA Q10?

Chcete-li zpomalit proces stárnutí pokožky, dr. Peter Langsjoen doporučuje vedle používání kosmetických výrobků s obsahem Q10, dostatečně doplňovat hladinu Q10. Zdravé stravovací návyky pomáhají udržet pokožku pevnou a zabraňují celulitidě.