Přestaňte se trápit povadlou pletí a vlasy bez lesku:


VÍME, CO VÁM POMŮŽE!

S přibývajícím věkem si na sobě každá žena začne všímat nejrůznějších změn. Vlasy jsou matnější a je jich méně, pleť už nemá takovou jiskru a už vůbec ne pružnost, kůže se začíná pomalu svrašťovat. Proč k těmto změnám dochází? Je možné je alespoň zpomalit, když ne rovnou zastavit? Ale ano! Se správnou péčí dokážete (téměř) zázraky.

Proč se naše tělo mění?

Nikdo z nás se tomu nevyhne. Je normální, že kůže ztrácí na elasticitě a vlasy už nejsou tak husté, ale proč tomu tak je? A kdy k tomu nejčastěji dochází? U žen největší změny přichází na scénu ruku v ruce s menopauzou, při které dochází k úbytku hormonů. Tím poklesne například i tvorba keratinu ve vlasech a kolagenu i elastinu v pokožce. Jedná se o látky, díky kterým byla doteď vaše pleť pružná, pevná a svěží. 

 

Zralá pleť má svá specifika

Aby vaše pleť byla krásná co nejdéle, je potřeba přizpůsobit tomu péči o ni. Pamatujte na to, že zralá pleť potřebuje převážně hydrataci a dostatečné množství kolagenu. Péče o ni vám sice zabere více času než dříve, ale nebudete toho litovat. Odměnou vám bude zdravá a vyživená pleť! 

 


Nová řada ušitá zralým ženám na míru

Jelikož dobře víme, že každá žena se chce cítit krásná nehledě na svůj věk, vyvinuli jsme novou remodelační řadu NIVEA Hyaluron CELLULAR Elasticity, která je navržena speciálně pro zralou pleť ženy. Právě jejich pleť si zaslouží citlivou péči. Tato řada obsahuje 4 produkty, jejichž inovativní složení dokáže pleť „postrčit“ k tomu, aby si opět začala vyrábět vlastní kyselinu hyaluronovou, elastin a kolagen

 

Těmto ženám čas krásu rozhodně neubral!

Říkáte si, že po padesátce už to jde z kopce a váš sexappeal je nenávratně pryč? Omyl, skvěle můžete vypadat v každém věku. A abyste si nemyslela, že to jsou pouhé výkřiky do tmy, představujeme vám ženy, které mají šmrnc a jiskru i přesto, že jim dávno není 40

Herečka Helen Mirrenová je krásným příkladem toho, že stárnout se dá s grácií a zazářit na červeném koberci můžete i ve zralém věku. A ani Judi Denchové, slavné „M“ z Jamese Bonda, byste její věk určitě nehádali. Některé mladší kolegyně pak určitě závidí vzhled Tatjaně Nekliudové, modelce z kategorie 60+. 

A pro příklady krásných žen ve zralém věku nemusíme chodit ani do zahraničí. Důkazem budiž například Simona Stašová, Zlata Adamovská, Petra Černocká

Remodelační řada Hyaluron CELLULAR Elasticity

NIVEA Remodelační denní krém CELLULAR ELASTICITY OF 30 aktivuje pleťové buňky, ale také vaši pleť chrání před slunečními paprsky, jelikož má ochranný faktor 30. 

Remodelační řada Hyaluron CELLULAR Elasticity

NIVEA Remodelační dvoufázový olejový elixír CELLULAR ELASTICITY redukuje vrásky a dodává pocit liftingového efektu. Pleť je hloubkově vyživená, zpevněná a aktivuje pleťové buňky. Díky němu budete opět zářit!

Remodelační řada Hyaluron CELLULAR Elasticity

NIVEA Remodelační sérum proti pigmentovým skvrnám CELLULAR ELASTICITY dokáže již za 4 týdny redukovat stávající pigmentové skvrny a vaši pleť viditelně sjednotit. A můžete ho používat i na ruce!

Remodelační řada Hyaluron CELLULAR Elasticity

NIVEA Remodelační noční krém CELLULAR ELASTICITY obsahuje bambucké máslo, které přes noc pleť hydratuje a regeneruje. Napomáhá ke zpevnění pleti a redukci vrásek


Na unavené vlasy pomůže pestrá strava i domácí maska

Ruku v ruce s narůstajícím věkem jde úbytek keratinu ve vlasech. Keratin se stará o to, aby vlasy byly vyživené, lesklé a plné života. Pokud na sobě tedy pozorujete, že vlasům začíná chybět šmrnc a jsou více zplihlé, je čas vzít to do vlastních rukou

Pomoci vám může především vyvážená a pestrá strava, která by měla obsahovat aminokyseliny nacházející se například v rybách a vejcích. Nezapomínejte ani na omega-3 mastné kyseliny! Ty vlasům navrátí lesk. 

 

Náš tip: Dopřejte si chvilku pro sebe a vyzkoušejte domácí masku na vlasy z avokáda! Budete potřebovat pouze jedno avokádo, které rozmačkáte a přidáte k němu lžičku olivového oleje a lžičku medu. Směs dobře promíchejte a naneste po celé délce vlasů. Nechte ji působit 15 minut a poté vlasy dobře omyjte šamponem.


Vyhněte se faux pas

Podělili jsme se s vámi o rady, jak se stárnutí alespoň trochu vyhnout, ale možná by nebylo od věcí zmínit i situace, kterým se raději vyhnout, pokud nechcete vzbudit negativní ohlasy ve svém okolí. Nejčastěji se můžeme setkat s těmito případy:

Hlava jako papoušek: Vyhněte se testování barevné palety své kadeřnice. Křiklavé barvy nejsou ani sexy ani mladistvé, tudy cesta nevede. Fialové přelivy a brutální několikabarevné melíry už (naštěstí) dávno zavál čas. 

Výrazné líčení
: Stejně jako v předešlém případě, ani tímto nedosáhnete mladistvého vzhledu. Pro zralé ženy se hodí spíše decentní líčení, které můžete podtrhnout šmrncovní rtěnkou, ale linkám a křiklavým stínům se raději vyhněte obloukem. Jsou nejen nevkusné, ale zvýrazní každou vrásku.

Čím kratší, tím lepší: Možná je to tím, že s přibývajícím věkem vlasy řídnou, možná je to jen zažitá myšlenka. Ale když se ve svém okolí rozhlédnete po ženách na 50, málokdy na nich uvidíte delší vlasy. Přitom je to velká škoda! I ženám ve vyšším věku mohou delší vlasy slušet. Jen je samozřejmě potřeba dbát na jejich zdraví a pravidelně udržovat střih.