noční péče o pleť

Noční péče o pleť? Pozor na 4 zlozvyky, které vaši pleť ničí!


VÍTE, KTERÉ ZLOZVYKY NENECHAJÍ POKOŽKU PO&nbsoPROBUZENÍ ZÁŘIT?

Spánek je pro naši pleť tou nejlepší péčí: dostatek hlubokého spánku dokáže redukovat projevy stárnutí, vznik vrásek a zašedlé pleti.

Chyba č.1: Když se jednou neodlíčím, nic se nestane

odlíčení pleti

I když se vám do pozdně večerního odličování nechce, překonejte se

Přicházíte domů někdy natolik unavená, že usnete dřív, než se stihnete odlíčit? Zanedbávání očistného rituálu před spaním patří mezi nejhorší hříchy, které můžete vůči své pleti spáchat. A to i v případě, že nepoužíváte make-up. 

Zbytky líčidel nebo nečistoty, které se na vaší pleti usadí ze vzduchu, ucpávají kožní póry, a pokud pokožku před spaním důkladně neočistíte, regenerační procesy neproběhnou tak, jak mají. Zanesené póry mohou být navíc počátkem zánětu a vzniku pupínků.


Co s tím?

Zvykněte si na to, že jakmile přijdete domů a nebudete mít už žádný večerní program, odlíčíte se. Vaše pleť tak začne odpočívat mnohem dříve a vy se nebudete muset vracet do koupelny těsně před spaním.

A jak si poradit, když se domů vracíte až těsně nad ránem? Není nic snazšího než si pleťovými čistícími ubrousky připravenými na nočním stolku otřít obličej. Pokud budete mít vždy nějaké po ruce, zvládnete očistu pleti i během těch nejnáročnějších večerů. Vyzkoušejte třeba NIVEA Micelární čistící pleťové ubrousky 3 v 1.

 


Chyba č.2: Raději zatopím, abychom v noci nezmrzli

Víte, že ložnice by měla být nejchladnější místností v bytě?

Všichni rádi usínáme v pohodlí a v teple. Věděla jste ale, že ložnice by měla být nechladnější místností v bytě? Vytápění snižuje vlhkost vzduchu a tím dochází také k vysychání naší pokožky. Tělo se navíc během spánku zahřívá, a k odpařování vody tak dochází dvojnásob. Suchá pokožka se pak nepřirozeně napíná a praská.


Co s tím?

Umístěte do ložnice v blízkosti topení nádobu s vodou. Během noci se bude voda postupně odpařovat, a do vzduchu tak navrátí část vlhkosti. Pro klidný spánek můžete navíc do nádobky přidat pár kapek esenciálního oleje s vůní levandule nebo máty.

 

levandule

Kouzlo aromaterapie pro klidný spánek

Nezapomínejte na dary přírody.  Esenciální olej z levandule dokáže navodit klidnou atmosféru a potlačuje stres.
termostat

Přetopené prostředí vaší pleti nesvědčí


Chyba č.3: Vystačím si s jedním krémem na den i noc

denní krém

Složení denních a nočních krémů se liší, proto je volně nezaměňujte

Po důkladném čistění často bývá pleť vysušená a potřebuje zklidnit kvalitním hydratačním krémem. Během noci navíc pokožka z krému nejlépe vstřebává živiny. Ve složení denních a nočních krému je však zásadní rozdíl a denní přípravky mohou vaší pleti během spánku spíše uškodit.


Co s tím? 

K hydrataci během spánku používejte výlučně krémy určené k noční péči. Kvalitní noční krém je bohatý na vyživující a pečující látky, jeho složení podporuje regeneraci pleti během noci. Pokud navíc sáhnete po krému s kombinací účinných látek, podpoříte nejen regeneraci, ale i boj proti vráskám. Hotovým elixírem mládí je například koenzym Q10. Obsahuje ho Zpevňující noční krém proti vráskám Q10 POWER.  Chyba č.4: Nejraději usínám schovaná před celým světem

Pokud se i po vydatném spánku probouzíte s opuchlou tváří nebo s kruhy pod očima, možná je chyba v poloze, ve které spíte. Jestli jste zvyklá spát na břiše s obličejem schovaným do polštáře, jsou cévy vaší pleti sevřené a zabraňují správné cirkulaci krve, která má odvádět škodlivé látky z kožních buněk.


Co s tím?

I správnému spaní se dá naučit. Pokuste se usínat na zádech. Časem zjistíte, že je vám tato poloha zdaleka nejpříjemnější. Spaní na zádech nepomáhá jen lepšímu stavu vaší pleti, snižujte také bolesti zad a má pozitivní vliv na stav páteře.

Změnám polohy ve spánku jen těžko zabráníte, a pokud se stále probouzíte na břiše, není důvod k zoufalství. Alespoň však věnujte péči vašemu povlečení a často ho měňte. V ložní tkanině ulpívají odumřelé kožní buňky, které mohou vaši pleť během spánku zanášet. 

 

spaní na zádech
noční péče