V čem spočívá kouzlo hedvábí? A můžete ho přenést na pokožku?


VĚDĚLI JSTE, ŽE HEDVÁBÍ MŮŽE BÝT SOUČÁSTÍ VAŠÍ KAŽDODENNÍ PÉČE?

Co si představíte, když se řekne hedvábí? Jemnost, lehkost… a tak příjemný pocit na dotek! Přála byste si, aby stejné pocity vyvolávala i vaše pokožka? Třeba to není nemožné. Pojďte se podívat, jak získat pokožku hebkou jako hedvábí.

Jak to, že je hedvábí tak hebké?

Máte hedvábí spojené s luxusem? Není divu. Hedvábí nelze vypěstovat na poli jako bavlnu nebo len, a je proto velmi vzácné. Zároveň je ale také mimořádně šetrné k naší pokožce.

Proč struktura hedvábí prospívá naší pokožce?

V oblečení trávíme náš čas téměř nepřetržitě a to, jak dobře se v něm cítíme, závisí z velké části na materiálu našeho oděvu. V naší pokožce se totiž nacházejí nervová zakončení, která okolní prostředí vnímají a reagují na něj. Díky nim jsme pak schopni říci, že nás třeba „kouše“ svetr.

Jakto, že je nám hedvábí na pokožce tak příjemné? Materiál hedvábí je velmi hladký a tak poddajný, že po naší pokožce jen lehounce klouže. Na rozdíl od pevných a hrubých materiálů, jako je len nebo vlna, tak senzory v pokožce vůbec nedráždí.

Ideální v parných dnech: hedvábné šaty příjemně „chladí“

Hedvábí je tím nejpříjemnějším, co na sebe můžete obléci během teplých dní. Teplo totiž neizoluje, ale naopak vodí. Díky tomu nám pomáhá udržet si příjemnou tělesnou teplotu i ve vysokých teplotách a navíc nechává naši pokožku dýchat.

V čem je hedvábí tak výjimečné?

  • K pokožce je velmi jemné, nedráždí ji, ale naopak „hladí“.
  • Pomáhá nám udržet si příjemnou tělesnou teplotu a je vysoce prodyšné.
  • Hedvábná látka je velmi poddajná a pružná, takže se výborně přizpůsobí našemu tělu.
  • Nejenže je hedvábí tolik pohodlné, je také velmi elegantní a působí luxusně.

Hebké na dotek, půvabné na pohled

Nejenže je hedvábí neuvěřitelně příjemné, ale dokáže také na každém vykouzlit opravdu elegantní vzhled. Jemná, lehká látka na těle přirozeně splývá a vytváří magické odlesky. Chvílemi se dokonce zdá, že proměňuje své barvy!

Vždy čistě přírodní: nelze ho napodobit

Hedvábí je předmětem lidské touhy po staletí, jeho dotek totiž jen tak něco nenahradí. A právě v tom spočívá jeho kouzlo. I když by si ho přál nosit každý, je stále velmi vzácné – pouze příroda má totiž jeho výrobu patentovanou.

Díky tomu zůstává hedvábí stoprocentně přírodní. Jenom housenky bource morušového dokáží vyprodukovat tento materiál, aby si z něj postavily kokony, do kterých se zakuklí, než se z nich stanou motýli. A tyto drahocenné zámotky pak lidé využívají k výrobě té nejpříjemnější látky na světě.


Dopřejte své pokožce hedvábnou péči. Během sprchování!

Jak získat hedvábnou pokožku? Vyzkoušejte pečující sprchové pěny NIVEA.
hýčkejte se

Hýčkejte svou pokožku vzácnými výtažky

Jak NIVEA Pečující sprchové pěny dokážou vaši pokožku nádherně zjemnit? Nadýchané krémové složení pokožku šetrně čistí, ale nevysušuje ji. Výtažky z hedvábí propůjčují bohaté pěně vlastnosti lehkého pohlazení. Po sprchování je pokožka krásně voňavá a hydratovaná. Ideální péče pro každé ráno i večer!

Začleňte hedvábí do své každodenní péče

Věděla jste, že do hedvábí se můžete obléknout už během sprchování? Díky pečujícím sprchovým pěnám NIVEA s výtažky z hedvábí, které vaší pokožce dodají hebkost, o jaké se vám doposud ani nesnilo. Sprchová pěna vám roztaje na pokožce, hydratuje ji a zjemní. Váš zážitek ze sprchování bude nyní mnohem nadýchanější a měkčí. Díky lehounké voňavé pěně!

Chcete se po sprše cítit opravdu luxusně? Dopřejte si NIVEA Pečující sprchovou pěnu s vůni meruněk. Nebo máte raději osvěžující vůně? NIVEA Pečující sprchová pěna s ovocnou vůní rebarbory a listů maliníku vás příjemně povzbudí. Nejenže bude po sprchování vaše pokožka nádherně hebká, ale bude také úžasně voňavá.

Sprchová pěna místo gelu: vyzkoušejte lehké pohlazení

Těšíte se, až vytvoříte bohatou pěnu ze svého oblíbeného gelu, ale polovina ho skončí na podlaze. Znáte to? Tak to se vám s NIVEA Pečující sprchovou pěnou nikdy nestane. Jednoduše ji vymáčknete do dlaně a rozetřete – lehounká pěna neklouže, ale na pokožce krásně drží. A jemně ji hýčká.

Navíc vám vydrží déle než běžný sprchový gel. V dlani totiž sprchová pěna krásně napění a vaše každodenní rituály v koupelně promění v opravdové radovánky. Tohle prostě musíte vyzkoušet na vlastní kůži.

NIVEA Pečují sprchová pěna: hebká a voňavá

Vyzkoušejte tak trochu jiný zážitek ze sprchování. Nadýchaná pěna vaši pokožku jemně pohladí a krásně provoní celou koupelnu – karamelem nebo třeba listy maliníku.

Proč je pečující sprchová pěna tak příjemná?

  • O hedvábí obohacené složení pokožku jemně hýčká.
  • Má výjimečně bohatou, nadýchanou a měkkou strukturu.
  • Pokožku zanechává hydratovanou, voňavou a úžasně hebkou.