Balíme, jedeme. Takhle přípravy na cesty zvládnete pěkně v klidu


MÁME PRO VÁS TIPY, DÍKY KTERÝM SI ZABALÍTE VŠE POTŘEBNÉ

Máme pro vás tipy, díky kterým si zabalíte vše potřebné Víte, jak se to říká – na dva dny potřebujete stejně věcí jako na týden. A ono to bohužel platí. I když se chystáte vyjet jenom na víkend, chcete mít jistotu, že vám nic nebude chybět. To se týká kosmetiky, oblečení… co když se najednou ochladí? Máme pro vás řešení – balte chytře a klidně si můžete vzít svou oblíbenou bundičku navíc!

Cestujete za odpočinkem? Tak se nestresujte ani předem

Známe to všechny. Celý týden se nemůžete dočkat, až vyrazíte, ale den před odjezdem zmateně přebíráte oblečení a partner vás nakonec stejně zpraží pohledem, protože je vaše zavazadlo 5x větší než jeho. To chce klid. Cestování si přece máte užívat.

Cestování vám prospěje – i když si vyjedete jenom na víkend

1. Dopřejte si relax
I pobyt ve městě může být uvolňující a prospěšný pro vaše tělo. Co takhle si na víkend vyrazit do lázní nebo saunového světa? Zajdete si na masáž, necháte o sebe pečovat… a večer si v těch krásných nových šatech užijete romantickou večeři ve dvou.

2. Proveďte myšlenkový restart
Doma si nikdy tolik neodpočinete. I když máte přes víkend volno, stále vás napadá, co by bylo potřeba udělat – rozeslat pár e-mailů, vyžehlit tu hromadu prádla… Až když od toho všeho ujedete pryč, můžete konečně vypnout. A užívat si zase maličkosti.

3. Načerpejte energii
Jaký má takové myšlenkové odpoutání efekt? Až se zase vrátíte do práce, půjde vám všechno líp. Tím, že na chvilku vypustíte, uvolníte napětí a problémy, které vám připadaly neřešitelné, se možná vyjeví v úplně novém světle.

4. Inspirujte se
Jak lépe si rozšířit obzory než setkáváním s cizím kulturami? A nemusíte kvůli tomu hned lítat přes oceán – někdy stačí ujet pár kilometrů za hranice. Vyberte si na víkendovou vyjížďku nějaké útulné historické městečko a nechte se inspirovat jeho každodenním životem.

 

Nevymlouvejte se na peníze – cestovat se dá i levně

Historická města sousedních zemí můžete za pár stovek navštívit autobusem, levně ale sežene i letenky. Každou chvíli vyskočí nějaká akce do některého z evropských měst! Sledujte akční nabídky nebo kupujte dlouho dopředu, v cílové destinaci pak můžete ušetřit třeba díky levnému ubytování přes Airbnb. 

Vyrazte si nalehko

Levné letenky vám ušetří peníze, vy ale na oplátku musíte ušetřit místo v zavazadlovém prostoru. V ceně je většinou jen příruční zavazadlo. Chcete cestovat pohodlně a bezpečně se vejít do váhového limitu? Raději než těžký kufr zvolte lehčí látkovou brašnu, kterou v případě potřeby do kontrolního boxu snadno zmáčknete.


Jděte na to chytře: pořiďte si cestovní balení

Proč se poslední hodiny před odjezdem vždycky změní v cestovní horečku plnou stresu? Většinou zjistíme, že bychom potřebovaly spoustu věcí, které nemáme kam dát. A v takovou chvíli se hodí ušetřit místo, kde se dá…

Ochrana před potem na každou cestu

Abyste si cestování užívala, musíte se cítit příjemně. Není proto nejlepší nápad vzít si ty nejupnutější kalhoty a tričko z materiálu, ve kterém se nadměrně potíte. Někdy ale ani v tom bavlněném potu neuniknete... Mějte proto vždy u sebe spolehlivý antiperspirant jako NIVEA Sprej antiperspirant Invisible Black & White Clear 100ml. Díky němu zůstanete klidná za každé situace.

Přibalte osvěžení i pro svého partnera

Muži se skromným podmínkám většinou přizpůsobí mnohem lépe než ženy. Také jste u některých z nich vypozorovala „cestovní mód“, v němž několik dní bez sprchy není žádnou tragédií? I tak ale jistě váš partner ocení, když i pro něj zabalíte svěžest, kterou spolehlivě zajistí NIVEA Sprej antiperspirant pro muže Invisible Black & White 100ml.

Zabalte si třeba celou koupelnu. Ale zmenšete její objem

Týká se to hlavně nás žen – vždycky totiž myslíme na to, co by, kdyby. A pro jistotu se vybavíme na každou příležitost. Příště, až budete balit, to ale zkuste trochu jinak. U každé věci, kterou budete chtít přihodit do kufru, zvažte, jestli ji použijete více než jednou. A pokud ne, neobejdete se bez ní úplně?

My víme, někdy je to těžké. Jestli vás stejně přemůže strach z neznámých situací, raději se pro klid zabalte kompletně. Vždyť s cestovními baleními ušetříte spoustu místa a klidně si je s sebou vezmete i na palubu letadla.

 

Pár krásných slov

„Skutečná elegance se skrývá v jednoduchosti.“ Coco Chanel

Takhle si zabalíte raz dva. A v pohodě

  • Přestaňte oblečení skládat na úhledné hromádky. Nejvíce místa stejně ušetříte, když ho srolujete do pevných ruliček.
  • Pokud to počasí dovolí, oblečte si nejobjemnější kousky na sebe. Když ze zavazadla uberete mikinu nebo bundu, rázem získáte spoustu místa navíc.
  • Používejte kosmetické taštičky nebo pouzdra, abyste jednotlivé předměty snadno našli a nerozházeli si pokaždé celé zavazadlo.
  • Pokud letíte pouze s příručním zavazadlem, přesvědčte se, že všechny kosmetické výrobky mají maximální objem 100ml – tak jako cestovní balení od NIVEA.
  • Zjistěte si, zda vybavení vašeho ubytování zahrnuje i fén na vlasy – můžete si tak ušetřit spoustu místa.

Šetřete místem. Ale ne na úkor toho základního

Co při balení naopak vynechat nesmíte? Tyhle věci pro nás ženy patří k nezbytnostem:

Sluneční ochrana
Nejen brýle, ale také kvalitní opalovací krém vám zajistí, že se pro vás na dovolené sluneční paprsky nestanou nepřítelem. Pro sebe i své nejmenší si přibalte NIVEA Kapesní dětské mléko na opalování OF 50+.

Instantní osvěžení
Málokdy výlet jenom prosedíte. Většinou se společně vydáváte na průzkum do okolí a někdy taky na pořádně náročné túry. Žádný strach, skladný NIVEA Sprej deodorant Fresh Natural 100ml vám zajistí, že budete mít voňavé osvěžení stále při ruce.

Vše pro krásu
Dovolená je ideální čas pro trochu rozmazlování. Využijte toho, že máte chvilku pro sebe, a dopřejte si pleťovou masku, namažte se voňavým tělovým mlékem a zabalte se do hotelového županu. Taková relaxace vám prospěje!