Kouzlo pleťových masek


STAČÍ 15 MINUT A VAŠE PLEŤ BUDE JAKO VYMĚNĚNÁ

Pleťové masky jsou účinná a rychlá první pomoc pro pleť. Je ale škoda po masce sáhnout jen ve chvílích, kdy pleť volá SOS. Udělejte z ní pravidelný rituál – prokážete tím službu nejen své pleti, ale i psychice. Vždyť kdy je lepší čas dopřát si relax?

Pleťovou masku volte vždy podle typu vaší pleti

Typy pleti
Pleťovou masku vybírejte podle typu pleti - jiné požadavky má suchá pleť, něco jiného vyžaduje pleť se sklony k tvorbě černých teček.

Pleťové masky mají koncentrované složení. Díky tomu je jejich péče o pleť opravdu intenzívní a účinky okamžité. Správně zvolená maska pleť dokonale čistí, rozjasňuje, vyhlazuje a dodává jí potřebnou hydrataci a výživné látky. Jak ji vybrat? Koncentrovanou nálož péče volte s ohledem na typ pleti a účinek, který jí chcete poskytnout. 

Nevíte, jaký typ pleti máte? Pomůžeme vám – mrkněte se na článek o tom, jak se liší jednotlivé typy pleti a jak o ně pečovat


Jakou pleťovou masku vybrat?

Jestli máte pocit, že se vám kůže stahuje a je vysušená, zvolte masku hydratační, pokud vás při pohledu do zrcadla překvapilo množství vrásek, zkuste regenerační a protivráskové. Zvláště pro tento typ pleťových masek pak platí, že je v bohaté vrstvě nestačí nanést jen na obličej, ale aplikovat byste ji měla i na krk. Pokud vás trápí pupínky, černé tečky či nadměrný lesk pleti, použijte masku čisticí


Tohle rozmazlování je nejen příjemné, ale především účinné. Pleťová maska působí rychle a výsledek je vidět ihned. Proto po nich spousta žen sahá těsně předtím, než je čeká důležitá událost – ples, oslava, důležitá pracovní schůzka… Vaše pleť vám ale bude vděčná, pokud jí pleťovou masku budete dopřávat pravidelně, klidně jednou až dvakrát týdně.


5 pravidel, jak správně nanášet pleťovou masku

Není to žádná složitá věda, na druhou stranu se vyplatí dodržet pár jednoduchých, ale důležitých pravidel, díky kterým bude účinek pleťové masky ještě intenzívnější.
relaxace

1. Chce to čas

Udělejte si z chvil, kdy pečujete o pleť, malý relaxační rituál. Nanášet masku ve spěchu a pak netrpělivě odpočítávat minuty je chyba. Vyhraďte si volnou půlhodinku, uvařte si dobrý čaj, pusťte tlumenou muziku, připravte si knížku nebo časopis. Zkrátka relaxujte. 

2. Odlíčit, vyčistit a až poté nanášet masku

„Před nanesením pleťové masky pleť dokonale odličte a vyčistěte. Bez toho to nejde, jedině tak se účinné látky dostanou tam, kam mají. Maska bude účinnější, pokud ji nanesete po sprchování či po koupeli. Teplá voda a pára totiž otevírají póry, a účinné látky se tak do kůže lépe vstřebají,“ doporučuje Hana Modrá, kosmetická poradkyně Nivea. K odlíčení můžete použít i micelární vodu, která je hitem posledních měsíců.

Nechte si poradit, jak na čištění pleti obličeje – možná vás některé rady překvapí!

čištění pleti
Nanášení pleťové masky
Pleťovou masku nenanášejte jen na obličej, ale použijte ji v bohaté vrstvě i na krk a na dekolt.

3. Na množství masky nešetřete

Pleťovou masku naneste v dostatečném množství od středu obličeje do stran, ale také na krk a dekolt. Při aplikaci ji roztírejte prsty. Použít ale můžete i speciální kosmetický kartáček či štětec. Vyhněte se citlivým partiím okolo očí a úst. Masku nechte působit minimálně 10 minut, pokud 5 minut přidáte, budou účinky intenzivnější. 

4. Nahřejte ručník

Pokud chcete, aby maska působila jako zázračný elixír se super účinkem, přiložte na obličej s maskou teplý obklad – nahřátý vlhký ručník. Pak už jen zavřete oči a odpočívejte. Zkrátka na pár minut hoďte starosti za hlavu a snažte se myslet jen na příjemné věci.
ručník
Ošetření krémem

5. Pleťovou masku smývejte jemně

Za 15 minut masku smyjte vlažnou vodou. Na pomoc můžete přizvat mokrou žínku, houbičku nebo kosmetický tampónek. Pozor, pleť nikdy nedrbejte ani neškrábejte! Počkejte, až se zaschlé kousky masky samy uvolní. Po osušení můžete pleť ošetřit denním nebo nočním krémem, okolí očí pak speciálním očním krémem. Doporučujeme například Regenerační noční krém s přídavkem vitamínu E.

Pleťové masky jsou rychlou pomocí, když potřebujete výsledky okamžitě. Pleť je díky nim krásná už za 15 minut.


Pleťová maska – zázračný elixír pro každý typ pleti

Správně zvolená pleťová maska je zázrak – zbaví vás téměř jakéhokoli problému. Ať už jsou to černé tečky, suchá nebo zašedlá pleť. Vyberte si tu svoji!
Pleťová maska proti černým tečkám

Pleťová maska proti černým tečkám

Trápí vás nevzhledné černé tečky a ucpané póry? Sáhněte po hutných, jílovitých maskách, které umí vytáhnout i opravdu hluboko uložené nečistoty. Nebo zvolte Detoxikační jílový čisticí krém 3 v 1, který můžete použít jako čisticí gel, peeling, ale i jako pleťovou masku. Výtažky ze zeleného čaje v kombinaci s bílým jílem pleť nejen vyčistí, ale i dlouhodobě zmatní. 

Buďte přirozeně krásná bez černých teček – díky našim radám a tipům.

Pleťová maska na suchou pleť

Pokud je vaše pleť napjatá, svědí a objevují se na ní šupinky, potřebuje pořádnou dávku hydratace! Rychlou pomocí je domácí pleťová maska z banánu nebo plnotučného jogurtu. Hydratovanou a vyživenou pleť ale budete mít, i když sáhnete po Výživné masce Bye Bye dry skin, která obsahuje medové výtažky a mandlový olej. Trápí vás suchá pleť? Víme, jak o ni pečovat. 

Pleťová maska na suchou pleť
Pleťová maska na citlivou pleť

Pleťová maska proti vráskám

Na vrásky prý skvěle zabírá šťáva z ananasu. Jen pozor na to, že tahle šťáva může pleť i podráždit. Lepší volbou je Vyhlazující maska proti vráskám Q10 power. Její koncentrované složení s koenzymem Q10, který je pleti vlastní, pomáhá k redukci vrásek a k prozáření pleti.
Výživná medová maska

DIY Pleťová maska

Vytvořte si pečující pleťovou masku do minuty!
PRODUCTSTAGE_BG