Objevte svět péče NIVEA

Hledám informace o výrobcích pro

Pár objímající se na pláži

Umění něžného polibku

Jak vznikly lidské polibky?

Po staletí jsou polibky součástí lidských projevů náklonnosti a lásky. Z čeho se ale líbání vyvinulo a co se při něm děje v našem mozku? Objevte, jaká kouzla se rozehrají, když vzájemně přitiskneme své rty.

Proč jsou nám polibky tak příjemné?

Co způsobuje, že vzájemné doteky rtů vyvolávají potěšení a vzrušení?

Jaké je kouzlo polibku?

Něžnými doteky rtů si dáváme najevo svou náklonnost a romantický zájem. Lidé se líbají od nepaměti a umění polibku je také zapsáno v našich genech. Z celé živočišné říše jsme však jediní. Proč si lidé vzájemné doteky rtů tolik užívají? 

Jedno je jisté. Polibky nám prozradí, zdali je pro nás druhý člověk vhodným potenciálním partnerem. Určitě se vám už někdy stalo, že i když vás políbil pohledný muž, jiskra mezi vámi nějak „nepřeskočila“. Naše sliny totiž obsahují chemické látky, které našemu mozku odhalí spojení výhodné pro naše geny.

Vývoj romantického polibku

Z čeho se líbání vlastně vyvinulo a proč je péče o rty tak důležitá?

Kde mají původ naše polibky?

Možná vás to překvapí, vědci však přišli na to, že se polibky vyvinuly z mateřského krmení z úst do úst. Že to nezní příliš romanticky? Protože bylo krmení pro dítě životně důležité, vybavila nás příroda při vzájemném kontaktu úst tak příjemnými pocity. A díky tomu si můžeme užívat polibky v dnešní podobě!

Jak dosáhnout ještě příjemnějšího pocitu z líbání?

Mírně otevřete rty a vytvořte tvar O

Abychom si mohli kouzlo polibku skutečně vychutnat, musí být naše rty zdravé a hebké. Pravidelná péče o rty, jako je Labello Balzám na rty Original , dodá rtům potřebnou výživu a zabrání nepříjemným prasklinkám. Vaše rty budu vždy připravené na ty nejjemnější polibky!

5 důvodů, proč použít balzám před každým polibkem

  • Vaše rty budou krásně plné na pohled a jemně hydratované na dotek, takže váš polibek bude pro partnera opravdu jedinečný.
  • I když polibkům zasvětíte třeba celou noc, zůstanou vaše rty hebké a odolné vůči popraskání.
  • Balzám vytvoří na vašich rtech ochranou vrstvu, která je ochání před poškozením mrazem i sluncem.
  • Vaše rty budou vypadat zdravě a smyslně – přímo k nakousnutí!
  • Polibek suchými rty může být nepříjemně drsný, díky balzámu si však každý dotek užijete naplno.

Je pokožka vašich rtů mimořádné citlivá? Zjistěte, jak vám může pomoci opravdu důkladná péče o rty: suché a rozpraskané rty už vás nebudou trápit.

Věnujte svým rtům pravidelnou péči a ochranu

Polibky nejsou jediným důvodem, proč naše rty potřebují péči. Den co den se musí citlivá kůže našich rtů vypořádat s přílivem různých látek z jídla a pití, zátěží během dlouhého mluvení nebo neustálými změnami teplot. Dopřejte proto svým rtům dlouhodobou ochranu: Labello Balzám na rty Vanilla obsahuje bambucké máslo a přírodní oleje, které se o vaše rty dokonale postarají.

Chcete si kromě intenzivní péče dopřát také lahodnou vůni a chuť? Vyzkoušejte Labello Fruity Shine Blackberry a potěšte rty vašeho partnera šťavnatým polibkem.