Objevte svět péče NIVEA

Hledám informace o výrobcích pro

Sprchový gel: Důvody, proč ho (ne)používat místo šamponu

Sprchový gel: Důvody, proč ho (ne)používat místo šamponu

Sáhnout či nesáhnout po sprchovém gelu, když šampon došel? To je věčná otázka

V drogériích vyjde sprchový gel o trochu levněji než šampon. A navíc ušetříte místo v koupelně. Mýt si vlasy sprchovým gelem tedy zní jako dobrý nápad. Ve většině případů je to ale přesně naopak. Až na jednu výjimku. Víte jakou?

Jaký je rozdíl mezi sprchovým gelem a šamponem?

Rozdíl ve složení sprchových gelů a šamponů je velký. A proto by v koupelně neměl chybět ani jeden z nich.

Sprchový gel vs. šampon: Rozhodne jejich složení

Drobné nečistoty, prach a další věci, které potřebujeme z těla smýt, odstraní jak šampon, tak sprchový gel. Proto si někteří lidé myjí tělo i vlasy jen sprchovým gelem (nebo jen šamponem). To ale není dobrý nápad. Oba produkty mají totiž velmi odlišné složení.

Ve skutečnosti potřebují vlasy komplexnější péči než tělo, a tak i složení šamponu se řídí složitějším vzorcem. Ačkoli to bude znít divně, vlasy jsou v podstatě tvořeny mrtvými buňkami, které už nerostou, naopak kůže sestává jen z živých buněk. Aby byly šampony účinné, mají proto jiné hodnoty pH než sprchové gely. Navíc složení šamponů má v sobě ochranné látky, které o vlasy pečují i během mrazivých, nebo naopak horkých a suchých dnů.

Dá se použít sprchový gel jako šampon?

Dá se použít sprchový gel jako šampon?

Většinou nedá. Spousta mužů sice používá k mytí vlasů jen sprchový gel. Efekt sprchového gelu na jejich vlasech ale není vidět jen díky tomu, že jsou krátké. Jeho složení totiž může poškodit strukturu vlasu. Se sprchovým gelem proto nedosáhnete ani lesklých, ani zdravých vlasů.

6 důvodů, proč si mýt vlasy jedině šamponem

  • Zanechá vlasy hebké a lesklé.
  • Pomáhá předcházet vzniku lupů.
  • Bohatá pěna dodá účinné látky ke kořínkům i celé délce vlasů.
  • Díky správnému pH při mytí nepoškodí pokožku hlavy.
  • Je snadné jej vymýt.
  • Dodá vlasům i pokožce svěží a čistý pocit.

NIVEAMEN sprchový gel Protect & Care

NIVEA MEN: Výjimka, která potvrzuje pravidlo

Sprchové gely z řady NIVEA MEN jsou určeny speciálně mužům, kteří neradi tráví čas výběrem té správné kosmetiky pro každou část těla zvlášť. Lze je použít jak na tělo, tak na tvář i vlasy. Nevysuší ani citlivou pleť obličeje a vlasy zanechají krásně hebké a svěží. Máte citlivou pokožku, potřebujete osvěžení po sportovním výkonu, nebo bojujete se suchou kůží? Stačí si vybrat ten správný sprchový gel. Vyzkoušejte třeba Sprchový gel pro muže Protect & Care se zklidňujícím výtažkem z aloe vera. Ten v sobě kombinuje hned několik výhod: čistotu, svěžest i hydrataci.

Který z nich bude ten nejlepší?

Zvolte sprchový gel a šampon, které odpovídají vašim potřebám. Příštího sprchování se nebudete moci dočkat!

Tohle musíte vyzkoušet: Sprchová pěna s hedvábím

Neuvěřitelná hebkost. Právě to je pocit, který ve vás probudí Pečující sprchová pěna s výtažky z hedvábí a ovocnou vůní rebarbory a listů maliníku. A není to náhoda. Její složení totiž obsahuje výtažky z pravého hedvábí. Co vás překvapí možná ještě více než hedvábná pokožka, je kouzelná ovocná vůně sprchové pěny. Kombinaci rebarbory a listů maliníku prostě musíte vyzkoušet!

sprchová pěna s ovocnou vůní

NAŠE TIPY