Objevte svět péče NIVEA

Hledám informace o výrobcích pro

krásná pleť

O krásné pleti sníme všechny. Jak jí ale dosáhnout?

Když budete dobře vypadat, budete se i dobře cítit

Jen málokterá z nás má od přírody štěstí na zcela bezchybnou pleť. Nemusíte ale zoufat, pokud vaše pleť dokonalá není. Její krása totiž závisí na spoustě faktorů, které ovlivníte i vy sama.

Co všechno byste nečekala, že pokožka dokáže?

Naše pokožka je velký dříč. 24 hodin denně ji vystavujeme situacím, které ji ovlivňují nejen zvenčí, ale také zevnitř. V mnoha případech dostává pořádně zabrat. Ona ale zatím bezpečně obklopuje naše tělo, chrání ho a dokonce odráží naše vnitřní pocity.

Jaké důležité funkce kůže vlastně plní?

Věděla jste, že kůže tvoří téměř 16 % vaší hmotnosti? Je totiž největším orgánem lidského těla. Reguluje naši tělesnou teplotu a ukládá potřebnou energii. Co je ale nejdůležitější, plní roli našeho chrabrého ochránce.

Sluneční paprsky, tabák, alkohol i stres pro naši pokožku představují vnější nebezpečí. Podporují tvorbu volných radikálů, které na ni neustále útočí. Nejsou však jedinými hrozbami. Přímý vliv na stav naší pokožky a našeho zdraví mají i vlastnosti prostředí, ve kterém žijeme - chlad, teplo, vlhkost nebo škodlivé látky. Mezi interní faktory určující kondici naší pleti pak patří genetické predispozice a zcela normální proces stárnutí.

Vzhledem k tomu, na čem všem zdraví a vzhled naší pokožky závisí, je jasné, že ji neochráníme před všemi zátěžovými situacemi. Se správnou péčí ale pleti dodáme potřebnou sílu. Alespoň trochu jí tak pomůžeme v každodenním boji a udržíme ji svěží a krásnou.

Jak správně pečovat o vaši pleť, aby byla krásná? Začněte tím, že zjistíte, jaký typ pleti máte.


Check Skin

Mother Child

Pokožka je oknem do naší duše

Kromě očí, uší a nosu patří mezi naše smyslové orgány ještě jeden velmi důležitý. Tím je naše kůže. Neexistuje žádný jiný orgán, jehož prostřednictvím bychom v takové míře komunikovali se svým okolím

Pomocí pokožky cítíme, dotýkáme se a dáváme najevo naše pocity. Díky senzorickým vláknům v pokožce informace přijímáme, ale komunikujeme pomocí nich i směrem ven
Ať už se zrovna cítíme jakkoliv, na naší pokožce je to vidět. Když se stydíme, červenáme se. Při strachu zase zbledneme. Podobně pleť reaguje, i když jsme ve stresu. Naše tvář má najednou bledý odstín a pod očima se nám objeví tmavé kruhy. 

Naše kůže tedy odráží, jak vnímáme svět kolem sebe a jak na něj reagujeme. Dokažte proto své pokožce, že k ní máte respekt. Přečtěte si o tipech, které vám pomohou zbavit se napětí.


V čem tkví tajemství krásné pleti?

Vzhled naší pokožky ovlivňují nejen genetické predispozice, ale také vnější vlivy a náš věk. Existuje ale řada věcí, které můžeme podniknout my samy, abychom pleť učinily krásnou. Staňte se chrabrým rytířem pro svou pokožku i vy! Objevte svou přirozenou krásu!

A jak zní naše tipy pro krásnou pleť?

  • Vždy používejte produkty určené pro péči o váš typ pleti. Jen tak vám bude péče skutečně prospívat.
  • Do postele NIKDY nechoďte bez odlíčení. Pleti tím zbytečně ubližujete. Obětujte každý večer hygieně pár minut navíc a rozdíl vás překvapí. Díky jemnému mycímu gelu a čistícímu toneru vás pleť ráno odmění zářivým svěžím vzhledem.
  • Buďte na svou pokožku hodní: Po umytí ji jemně osušte. Nikdy jí nedřete ručníkem. Porušili byste tak její přirozenou ochrannou bariéru.
  • Když vás v důsledku stresu trápí suché rty, použijte balzám s vitamíny a pečujícími látkami. Labello Original od NIVEA je například obohacený o vyživující bambucké máslo a mandlový olej. Stačí tak rty jen párkrát přetřít a v mžiku budou vypadat zase skvěle.
  • Jednou týdně dopřejte své pleti jemný, ale důkladný peeling. Díky tomu zůstane hebká a svěží bez viditelných pórů.
  • Životně důležitá obnova pleťových buněk probíhá hlavně v noci. Pomozte své pokožce v tomto namáhavém nočním úkolu a dopřejte jí vydatnou hydrataci třeba v podobě antioxidačního nočního krému.
  • Kromě čištění pleti nezapomínejte také na čištění pomůcek k nanášení make-upu. Právě v nich se totiž množí bakterie, které si při každodenním používáním zanášíte zpět na svou pleť. 

Udržujte svou pleť mladistvou a krásnou

Víme o spoustě faktorů, kvůli kterým naše pleť stárne dříve, než musí. Jedním z nejdůležitějších je životní styl. Nevyvážená strava, konzumace alkoholu, kouření i stres působí na naši pokožku jako krutý jed. Žijte raději zdravě a jednou za čas si udělejte i chvilku pro sebe. Uvidíte, jak mladistvě a krásně pak bude vaše pokožka vypadat. 

Stárnutí pleti výrazně urychlují také účinky slunečního záření. Hlavně v létě proto doporučujeme používat prostředky, které vaši plet spolehlivě ochrání. Schválně, víte i vy, jak se správně chránit před sluncem?

Nemusíte ale zoufat, ani když nějaké ty vrásky na tváři už máte. Se správnou pravidelnou péčí dnes máte šanci zmírnit i první známky stárnutí. Třeba Energizující denní krém proti vráskám Q10 plus C obsahuje speciální  UVA filtry, které vaši tvář kromě vrásek ochrání navíc i před sluncem.


Zrelaxujte masáží i svoji duši

Facial massage

Víte, že kvalitně provedená obličejová masáž dokáže výrazně zmírnit stres? Zkuste jednoduchý trik sami na sobě. Zavřete oči. Přiložte ukazováček a prostředníček mezi obočí na kořen nosu. S mírným tlakem a prsty pomalu se vzdalujícími od sebe si přejeďte po čele směrem vzhůru až k vlasům.

Pravá krása vychází zevnitř

Krásně vypadající pleť získáte především zdravou stravou, pohybem a relaxací. Dopřejte si proto čas od času chvíli pro sebe a věnujte svému tělu pozornost, kterou si zaslouží.