Péče o rty

Zajímá vás péče o rty? Zde si přečtěte odpovědi na často kladené otázky.

1. Proč mé rty potřebují zvláštní péči?  

Pleť na vašich rtech je extrémně tenká a citlivá. Rty mají pouze tenkou vrstvu, která je chrání před dráždivými podněty zvenčí. Výrobky Péče o rty zachovávají zdravý stav vaší pleti. Je důležité udržovat správnou úroveň hydratace. A je obzvláště důležité chránit vaše rty proti vnějším vlivům, jako je chlad, vítr a UV záření. Správná ochrana znamená, že byste o své rty měli pečovat celý den, nejen, když odcházíte z domova. Zejména zimní období může být pro vaše rty náročné, neboť mohou chladem rychle vysychat. To samé platí i v létě, když trávíte čas v klimatizovaném prostředí.

2. Existuje nějaké nebezpečí závislosti na výrobcích péče o rty, pokud je používám pravidelně? 

Nejsou žádné vědecké důkazy, že by požívání výrobků péče o rty mohlo vést k fyzické závislosti. Lipidy určené k vnějšímu použití nemají vliv na tvorbu endogenních lipidů v pleti. Pokud však vaše pleť vytváří pouze malé množství lipidů, může být nezbytné používat výrobky péče o rty několikrát denně, zejména v zimě z důvodu nízkých teplot a nízké vlhkosti vzduchu. Pravidelně ošetřované rty zůstanou hebčí. 


3. Rozpraskané rty - co mohu dělat?

Pokud jsou vaše rty suché a rozpraskané, je důležité okamžitě něco udělat. Nejlepším řešením je výrobek, který může zmírnit suchost, pomáhá rty regenerovat a zároveň napomáhá procesu hojení. Řada Labello Péče o rty obsahuje MED REPAIR, první pomoc pro rozpraskané rty.


4. Mohou se rty na slunci spálit?

Přírodní kožní pigment pomáhá pleti filtrovat nebezpečné UV paprsky ve slunečním světle. Pleť rtů bohužel neobsahuje téměř žádný melanin. Proto by rty měly být vždy na přímém slunci chráněny výrobkem s obsahem OF. Některé výrobky Labello Péče o rty obsahují OF 15. Pokud jste na pláži nebo v horách, doporučujeme vyšší ochranné faktory. A nezapomeňte: UV paprsky mohou na vaše rty působit stále, i když je zataženo. Řada Labello Péče o rty obsahuje Sun Protect k dostání s OF 30.

 

 


Máte ještě další otázky?

Použijte prosím náš kontaktní formulář.
faq