Objevte svět péče NIVEA

Hledám informace o výrobcích pro

Minimalismus v péči o pleť

Péče o pleť jinak

Vyzkoušejte naše tipy

Minimalismus nekrášlí jen domovy. Vneste ho také do péče o pleť. I ta se obejde bez skříněk nabitých krémy.

#Minimalismus s NIVEA

Pečovat o pleť neznamená mít desítky prostředků ve skříňce a na nočním stolku.

Jak protřídit zásoby, aby nic nepřišlo nazmar, ale zároveň bylo čisto?

Žádná žena se nechce vzdát všech svých přípravků, kterými se zkrášluje, kterými o sebe pečuje a které jí dodávají sebevědomí. Pokud se ale pod všemi krémy, peelingy, maskami nebo make-upy vaše poličky už prohýbají, je na čase provést úklid!

Pojďme na to. Vezměte všechny tyto přípravky a položte je na stůl. Možná že někde vzadu najdete zastrčené úplné poklady, které jste půl roku nepoužila. U každého se pak zamyslete, jestli ho používáte a jak často. Potřebujete ho opravdu? Pak ještě zkontrolujte datum exspirace a s prošlými věcmi se nemilosrdně rozlučte.

Praktické tipy pro efektivní úklid kosmetiky

Make-up: méně je více

Minimalismus v péči o pleť

Tady toto minimalistické rčení opravdu platí. Třeba proto, že nemůžete do práce či kamkoli ven chodit každý den s naprosto odlišným make-upem a líčením obecně. A když budete chtít, i s jednou paletkou stínů můžete experimentovat! 

Denní péče o pleť: jednoduše a účinně

Minimalismus v péči o pleť

Minimalizovat neznamená bezhlavě se všeho zbavit! I k dokonalé péči vám ale postačí jen několik málo produktů, zato však kvalitních.

Co do vaší minimalistické výbavy rozhodně patří

  • RANNÍ OČISTA – po noci není snad nic příjemnějšího než očistit a osvěžit pleť. Dáte přednost čisticímu gelu, nebo pleťové vodě? 
  • DOČIŠTĚNÍ – druhým krokem čištění je použití toneru nebo pleťové vody. Naneste ho na vatovém tampónku na obličej a dekolt. Připravíte pleť na příjem aktivních látek, například z denního krému. 
  • DENNÍ KRÉM – ranní péče bude kompletní, jakmile dopřejete své pleti hydrataci a ochranu proti slunečním paprskům. S denním krémem to zvládnete v jednom kroku.
  • VEČERNÍ OČISTA – než ulehnete do postele, nezapomeňte vyčistit pleť. Přes den toho totiž dost vytrpí. Použijte stejný gel, pleťovou nebo micelární vodu jako ráno, ať pleť nedráždíte a nezatěžujete.
  • NOČNÍ KRÉM – přes noc nechte pleť odpočinout za pomoci nočního krému, který vám svými vlastnostmi bude nejvíce vyhovovat.

Kompaktní výbava poslouží stejně dobře jako ta velkolepá

Minimalismus v péči o pleť

Chcete-li ve své péči o pleť zavést minimalismus, zaměřte se na věci, které splní hned několik požadavků a úkolů. Například si vybírejte denní krém, který přes den pleť ochrání před škodlivými vlivy, zpevní ji a ještě ji příjemně hydratuje a vyživí.

JAK ZAVÉST MINIMALISMUS DO ŽIVOTA I DO SKŘÍNÍ

Pečlivě vybírejte, čím se obklopíte

Minimalismus v péči o pleť

Při dalším nákupu myslete na to, abyste si koupila, co doopravdy potřebujete. Nedělejte zbytečné chyby a vybírejte si produkty, které budou vaší pokožce a pleti vyhovovat. Volte podle jejích vlastností.

Domov a skříně ve věčném pořádku

Minimalismus v péči o pleť

Komu by se nelíbilo mít doma málo věcí, zato v dokonalém pořádku? Protřiďte šatník a vyhoďte, co jste na sobě neměla alespoň půl roku. Pojďte si pro více užitečných tipů!