Jak na krásnou pokožku v letních měsících

Užijte si léto i se slunečními paprsky bezpečně! Léto je nejspíš nejoblíbenějším ročním obdobím. Všechno je prozářené sluncem, ve vzduchu je stále dobrá nálada… Ale při vší té radosti nesmíme zapomenout, že tepla až horka a přímé slunce mohou poškozovat naši pokožku.

K létu opalování neodmyslitelně patří

Která žena by nechtěla během léta oslňovat nádherným opálením? Abyste si ale ze slunce odnesla jen to pěkné, musíte pokožce věnovat náležitou péči. Ta má tři základní pravidla: chránit před sluncem, hydratovat a chladit. Tím spíš, pokud máte suchou pokožku.

Jak být v létě stále svěží? Je to jednoduché

  • O svou pokožku musíte pečovat pravidelně a správně, jinak to nejde. Není to ale tak složité, jak si spousta žen představuje.
  • Chraňte se před UV zářením: Pokaždé, když jdete ven, byť jen na chvilku, namažte se ochranným krémem. Slunce je v létě zrádné a může vám způsobit nepříjemnosti během okamžiku.
  • Hydratujte: V létě je horko a sucho, proto je nejlepším "lékem" dostatečná hydratace pokožky. Báječně se o vás postará například Hydratační mléko po opalování. Dokonale zklidní, zchladí a zjemní.
  • Nezapomínejte na pití: Dodržování pitného režimu není zaklínadlo, za které by se schovaly všechny problémy těla. Věnujte mu pozornost, v létě obzvlášť. Spoustu tekutin ztrácíte pocením a během letního dne bychom měli vypít až 3 litry vody.
  • Zchlaďte se, ale správně: Až vám bude nesnesitelné horko, vzpomeňte si, že vystavit  tělo obrovskému šoku ze studené koupele nebo ledového nápoje, není tím nejlepším řešením. Místo toho si dejte jen vlažnou sprchu nebo se osvěžte třeba Hydratačním sprejem po opalování.

Vždy mějte po ruce ochranný krém. Vyplatí se to!

Zatímco jarní a podzimní sluníčko hřeje, to letní pálí. A i když je zrovna za mraky, vysílá UV záření, před kterým se musíme chránit.

Zažijte nádherné a nekonečné léto

Že vám opálení dlouho nevydrží? Pak mu trochu pomozte Olejem na opalování ve spreji podporující zhnědnutí OF 30. Díky extraktu lékořice pokožka produkuje více melaninu a udrží si déle přirozeně opálený vzhled.

Do lednice s nimi!

Věděla jste, že v horkých dnech uděláte nejlépe, když přípravky pro péči o pokožku schováte do chladu? Nemusíte se bát skladovat je v ledničce. Nejenže vám vydrží v perfektním stavu, ale taky vás příjemně osvěží, jakmile je aplikujete.

A u ledničky ještě zůstaneme. Dopřejte si v létě hodně vitamínů, určitě vám udělá dobře třeba vychlazený meloun nebo ananas. Podle tradiční čínské medicíny mají právě tyto potraviny chladivý efekt samy o sobě. A navíc vám ještě dodají tekutiny, které tolik potřebujete!


Užijte si energii slunečného léta!

Dejte si do těla! Fyzická aktivita nejenže vám dodá energii. Ona taky prospěje vaší pokožce, zpevní ji. A jak se v horku neupéct?

Teploty na maximu? Dopřejte si dokonalé osvěžení!

Přes den neotevírejte okna

Větrat v létě musíte. Dělejte to ale během noci a brzy ráno, kdy ještě teploty neatakují tropickou hranici. Otevřením okna v poledne byste do bytu vpustila jen teplý vzduch a nepomohla byste si.

Teploty na maximu? Dopřejte si dokonalé osvěžení!

Hoďte si nohy nahoru

V teplých měsících spoustu žen trápí oteklé nohy. Teplo totiž roztahuje cévy, takže se v tkáních hromadí více vody. Pokud na oteklé nohy taky trpíte, neváhejte si je při každé příležitosti dát do výšky.

Náš tip: Napusťte si do lahve studenou vodu a  přejíždějte jí po celých nohách. Uleví se vám!

Teploty na maximu? Dopřejte si dokonalé osvěžení!

Chce to chladnou hlavu

… a taky nohy ve vlažné vodě pod pracovním stolem a kostky ledu na zápěstí. Tohle osvěžení ocení každý!

Lehké cvičení pro vaši pevnou a krásnou pokožku

Jak na pevná stehna a výstavní zadeček

S dřepy nás na školách nemučili jen tak pro nic za nic. Jsou tím nejúčinnějším cvikem pro zpevnění stehen a zadečku. Zkuste jich denně udělat aspoň dvacet a myslete na to, abyste neměla kolena před špičkami - takovým cvičením byste si spíš přitížila.

Lehké cvičení pro vaši pevnou a krásnou pokožku

Už žádné tukové polštáře na bocích a v pase

Rozkročte nohy na úroveň ramen a naklánějte trup ze strany na stranu, co to půjde. Zkuste to aspoň dvacetkrát opakovat a brzy budete na svoje tvary pyšná.

Lehké cvičení pro vaši pevnou a krásnou pokožku

Tričko bez rukávů? S krásně pevnými pažemi žádný problém!

Chce to jen činky a odhodlání. Napněte obě ruce nad hlavu a spusťte je od loktů dozadu. Aspoň třicetkrát. Výsledek na sebe nenechá dlouho čekat.