Tělo po porodu

Co můžete čekat od svého těla po porodu?

Máte pocit, jako byste uběhla maraton?

Není divu, vždyť porod je obdivuhodný výkon. Co vaše tělo čeká nyní?

Nenechte se vyvést z míry radami ostatních

Od porodu už je všechno jen hračka! Slyšela jste tento názor i vy? Rozhodně se nenechte vyvést z míry podobnými nesmysly. Zcela jistě vás zalil pocit nevýslovného štěstí a lásky, jenže jsou tu také nové výzvy, povinnosti a změny. Ty jsou sice naprosto normální, přesto vám bude chvíli trvat, než si na ně zvyknete. Pojďte se podívat, co může po porodu následovat. Protože připravená zvládnete vše lépe.
 

Do 6 týdnů budete zase fit

Náhlé změny se netýkají jen péče o miminko, ale také vašeho poporodního stavu – psychického i fyzického. Během šestinedělí dochází ke zpětnému zavinování dělohy, které doprovází mírné křeče (nazývané jako poporodní stahy). Ty mohou zesílit během kojení. Možná budete krvácet (poporodnímu krvácení se také říká očistky), z počátku silně, později jen mírně.


Poporodní blues potká skoro každého

Pak je tu tzv. poporodní blues, které má na svědomí prudký pokles hladiny estrogenu. Je zcela běžné, cítíte-li se během prvních týdnů s novorozencem přecitlivělá, podrážděná, smutná, melancholická nebo naprosto vyčerpaná. Nepropadejte však panice, poporodní blues potká až 80 % maminek. Jakmile se hladina hormonů opět uklidní, podobné stavy zmizí stejně rychle, jako se objevily. 

 

poporodní blues

Jste unavená, vyčerpaná a miminko pořád pláče? Máme pro vás 12 tipů, jak utišit kojenecký pláč.

poporodní blues

Šetřete se a buďte na sebe hodná

odpočívejte

První rok s miminkem vám může připadat jako maratónský běh: budete unavená, bez jakékoliv nápovědy, co vás čeká za další zatáčkou a cílová páska v nedohlednu. Nic ale není tak beznadějné, jak na první pohled vypadá. A nezapomeňte – stala jste se maminkou, což je samo o sobě báječné a nic vás tedy nemůže vyvést z míry! Snažte se užít si každý krásný okamžik s vaším novorozeným miminkem, protože i když se to nyní zdá neuvěřitelné, ani se nenadějete a bude se batolit u vašich nohou!
 
Aby na vás únava nebyla tolik znát… Máte oči jak medvídek panda? zbavte se kruhů pod očima následujícími pěti kroky.

únava

NIVEA vám s péčí o děťátko pomůže

užívejte si každý okamžik

Budeme vás provázet i nadále a některé rady, tipy a informace určitě přijdou vhod a usnadní vám život. Na výrobky značky NIVEA i NIVEA BABY se také můžete spolehnout, zaručí bezpečnou a jemnou péči o pokožku miminka. Všechny výrobky NIVEA BABY jsou vyvinuty ve spolupráci s dermatologickými experty a pediatry a jsou inspirovány zkušenostmi a přáními skutečných maminek. A tak jsou zárukou té nejlepší péče o vaše miminko.