Objevte svět péče NIVEA

Hledám informace o výrobcích pro

jak naučit dítě samostatnosti

Je čas, aby byl váš malý šikula o něco samostatnější

Malý návod, jak naučit dítě samostatnosti.

Obrací se na vás vaše dítě s každou maličkostí? Máme pro vás tipy, jak ho přivést k větší samostatnosti. S trochou trpělivosti se za chvíli postará samo.

Malý návod, jak naučit dítě samostatnosti

V tuto chvíli je váš drobeček pravděpodobně zvyklý na královský servis, který mu poskytujete. Možná ho dokonce vyžaduje. Pamatujte ale, že na rozdíl od bezbranných miminek jsou už batolata v mnoha ohledech schopná postarat se o sebe sama. 

Váš malý šikula už si pravděpodobně umí obléci některé oblečení a možná i boty. Je schopný najít a uchopit nejrůznější předměty. Máme pro vás několik tipů, jak u vaší ratolesti vypěstovat návyky, díky kterým budete „to už zvládnu sám“ slýchat čím dál častěji.

s hračkou

Chcete, aby vaše děťátko dobře zvládalo i práci s drobnými předměty? Zaměřte se na psychomotorický vývoj dítěte: poradíme, jak ho podpořit.


Pochvalte i ten nejmenší úspěch

Zavřít vodovodní kohoutek může být pro vás hračka, pro vašeho malého drobečka je to ale kus práce. Nezapomeňte všechny jeho „první úspěchy“ náležitě ocenit, posílíte tím jeho další motivaci.


Nevzdávejte to

Pro vaše dítě může být šok, když zjistí, že vás už nemá k dispozici na každé požádání. Svůj boj ale nevzdávejte. Chcete přeci, aby byl váš drobeček co nejvíce samostatný a nespoléhal se vším jen na vaši pomoc.


Už se těšíte, až z vašeho děťátka vyroste velký šikula?