Konec trápení s mastnými vlasy!

Jednoduché tipy, jak docílit přirozeně lesklých vlasů. Stává se vám, že chvíli po umytí jsou vaše vlasy opět mastné? Se správnou péčí zamezíte rychlému maštění a navrátíte svým vlasům zdravý vzhled.

Příčiny mastných vlasů a tipy pro snadnou úpravu

Z jakých důvodů se vlasy mastí?

Příčinou mastných vlasů je nadměrná produkce kožního mazu na pokožce hlavy: žlázy u kořínků vlasů produkují příliš mnoho mazu. Z toho důvodu se vlasy při povrchu hlavy rychle zmastí, zplihnou a vytvoří nevzhledné pramínky. 

Zvýšená produkce kožního mazu může mít mnoho různých  příčin. Patří mezi ně stres, nevhodná vlasová péče i nezdravá strava. Nadměrnou činnost mazových žláz mohou rovněž způsobit hormonální změny spojené s pubertou, těhotenstvím či menopauzou. 

Mnoho lidí má navíc k přílišné produkci mazu genetickou dispozici. Svou roli hraje i roční období: V létě se pokožka hlavy více potí, a snadno tak vzniká mastný vzhled.  Aby vaše vlasy vypadaly zdravě a zůstaly svěží dlouhou dobu, potřebují speciální péči.
Mastné vlasy

Užitečné rady, jak dodat vlasům více objemu

Mazové žlázy udržují naši pokožku jemnou a hydratovanou. Pokud však dochází k nadměrné produkci mazu, začínají se naše vlasy mastit.

Úprava bez starostí: SOS tipy proti mastným vlasům

  • Používejte při fénování vlasové tužidlo a sprej určený pro ochranu vlasů při fénování, vykouzlíte tak větší objem a zabráníte zplihnutí vlasů k povrchu hlavy. 
  • Tupírováním vlasů zamezíte přímému kontaktu vlasů s pokožkou hlavy.
  • Suchý šampon odstraní přebytečný kožní maz z pokožky hlavy a vlasů. Vlasy pak volně spadají kolem obličeje a vypadají upraveně.
  • Čelenky do vlasů, zvláště ty široké, jsou v módě a šikovně zakryjí mastné vlasy při povrchu hlavy.
  • A pokud nic nepomáhá, zkuste mokrý vzhled: za pomoci vlasového gelu učešte horní vrstvu vlasů směrem dozadu. A mastné vlasy jsou ty tam.

Sbohem mastné vlasy!

Ozdravná kúra pro mastné vlasy

Mastné vlasy potřebují speciální péči. Občas pokožku hlavy jemně promasírujte prsty. Zmírníte tím nadměrnou produkci kožního mazu a uvolníte se. Pokud má vaše pokožka sklony k rychlému maštění, každodenní mytí není na závadu.

Aby vaše vlasy zůstaly svěží po celý den, umývejte je nejlépe po ránu.

Pro mytí mastných vlasů jsou nejvhodnější šetrné šampony bez silikonu, jako je NIVEA Osvěžující micelární šampon. V případě, že používáte kondicionéry a masky na vlasy, vyvarujte se nanášení přípravku ke kořínkům vlasů. Při oplachování postupujte mimořádně pečlivě, aby ve vlasech nezůstávaly žádné zbytky.
Podívejte se na výhody šamponů bez obsahu silikonu od značky NIVEA.

Šetrné fénování

Šetrné fénování

Kdykoli si fénujete vlasy, měli byste fén držet v dostatečné vzdálenosti tak, aby zdroj tepla přímo nezasahoval pokožku hlavy. V opačném případě se může stát, že se pokožka hlavy začne potit a vlasy se rychle zamastí.

Zvolte správný styl!

Melírem nebo trvalou ondulací můžete zmírnit mastný vzhled. Tyto procedury způsobí, že vlasy jsou sušší a více propustné. Lépe proto absorbují nadměrnou produkci kožního mazu.
product-stage-bg