jak na mastné vlasy

Jak na mastné vlasy? Tady jsou tipy, které s mastnými vlasy zatočí

Užívejte si svěží pocit po umytí mnohem déle. Krásné a svěží vlasy si přeje snad každá žena. Přibližně 25 % žen však trápí mastné vlasy – většinou už ten samý den po umytí. Naučte se o mastné vlasy pečovat a objevte několik účesů, které vám pomohou zvládnou hektická rána.

Nejčastější otázky o mastných vlasech

Když se cítíte dobře uvnitř, ostatní si toho všimnou. Začněte pracovat na svém dobrém pocitu třeba hned. S tipy od NIVEA.

Co je příčinou mastných vlasů?

Mastné vlasy má na svědomí nadměrná produkce mazových žláz. Tyto žlázy se nachází v pórech po celém těle a najdeme je tedy i na hlavě. Jejich primárním úkolem je udržovat pokožku hydratovanou a chránit ji před vnějšími vlivy. Díky pocení také pomáhají zchladit nejen naši kůži, ale i celé tělo. Mazové žlázy lidí, které trápí mastné vlasy, však pracují až příliš intenzivně – a to po celém těle. Pokud vás tedy trápí mastné vlasy, je pravděpodobné i to, že se potýkáte s mastnější pletí.

Nejjednodušším způsobem, jak maštění vlasů zpomalit, je nedotýkat se jich (pokud možno) vůbec. Pročesávání vlasů prsty totiž mastnotu od kořínků rychleji rozšíří na celý vlas. Mastný a zplihlý je potom celý účes.

Věděli jste, že mastné vlasy mají i své výhody?

Když jsou mastné vlasy přesně to, co potřebujete…

Většina žen si myslí, že mastné vlasy jsou jen na obtíž. Opak je však pravdou. Kožní maz je prospěšný zdraví vlasů. Zabraňuje totiž jejich vysušování a lámání. A to je obzvlášť důležité pro teplem namáhané a barvené vlasy. 
Mastné kořínky mívají nejen majitelky rovných vlasů.

Typy vlasů, které se rychleji mastí

Některé typy vlasů jsou od přírody mastnější než jiné. Typicky to bývají jemné rovné vlasy. Nejnáročnější na péči jsou však kudrnaté vlasy. Ty se u kořínků rychle mastí, zatímco jejich konečky bývají suché a bez života. Jejich tvar totiž brání rozšíření kožního mazu po celé délce vlasu.

Co zabírá na mastné vlasy?

Používejte pouze šampony na mastné vlasy. Šamponům pro suché a lámavé vlasy se raději obloukem vyhněte.

Šampon na mastné vlasy, který pomůže

Snažit se porazit mastné vlasy jejich častým mytím je velká chyba. Čím častěji své vlasy myjete, tím více kožního mazu pokožka hlavy vytvoří – jako ochranný film. Zkuste své vlasy postupně trénovat a uvidíte, že interval jejich mytí budete moci postupně prodloužit. 

Mějte také na paměti, že časté česání a prohrabávání ve vlasech rozšíří kožní maz od kořínků do délek mnohem rychleji. Také proto bývají kudrnaté vlasy málokdy mastné celé. Jejich majitelky si totiž nesahají do vlasů, aby nepoškodily tvar kudrlin.

Pokud se mastí vaše vlasy rychleji, než je obvyklé, spolehněte se na šampony speciálně vyvinuté pro mastné vlasy. NIVEA Osvěžující micelární šampon se postará o to, aby byly vaše vlasy svěží a čisté opravdu dlouho.

Účesy pro mastné vlasy

Účesy pro mastné vlasy

Z mastnějších vlasů se výborně pletou nejrůznější (postupně zaplétané) copy. Dokonce lépe než z čerstvě umytých vlasů. Máte dlouhé vlasy? Upleťte si třeba jednoduchý cop, který pak snadno obmotáte kolem hlavy jako čelenku.

5 důvodů, proč jsou mastné vlasy někdy užitečné

  • Mastné vlasy lépe drží – pletený cop i vysoký culík.
  • Kožní maz vlasy chrání před vysušením a polámáním.
  • Vyhnou se vám také problémy s roztřepenými konečky.
  • Účes bude uhlazený a pevnější. Žádné vlásky poletující kolem.
  • Po umytí vypadají vaše vlasy vždy zářivěji než ty suché.

Buďte krásná nejen pro své okolí, ale i sama pro sebe

Skryjte mastné vlasy, aneb Když ráno spěcháte…

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak schovat mastné vlasy, je široká textilní čelenka. Nechce se vám vlasy schovávat nebo vám čelenka nesluší? Zapleťte své vlasy do copu. Vyzkoušejte některou z technik pro zaplétané vlasy. Anebo si na hlavě udělejte elegantní boční drdol. Super rychlý účes je také osobitý uzel. Podívejte se, jak na to, hned teď!

Suchý šampon: OKAMŽITÁ DÁVKA SVĚŽESTI PRO VAŠE VLASY

Zapomeňte na každodenní mytí vlasů

Většina žen, které trápí mastné vlasy, musí každé ráno podstupovat ten samý rituál: umýt, vyfénovat, upravit. Dohromady tato procedura nezřídka zabere i hodinu. Vadí vám na mastných vlasech právě čas, který vyžaduje jejich úprava? Spolehněte se na suchý šampon. Tenhle malý zázrak vám dovolí si ráno pospat minimálně každý druhý den. 

Aplikace není složitá – nezabere vám ani 5 minut. Stačí protřepat nádobku a šampon ve spreji nastříkat ze vzdálenosti asi 30 cm rovnoměrně ke kořínkům. Potom už stačí jen šampon vmasírovat do vlasů a jeho přebytky vyčesat. Vaše vlasy budou vypadat jako právě umyté. A to nejlepší? Svěžest vás bude provázet po celý den až do večera

Nejlepší kamarád pod stan, na dovolenou i na festival

Suchý šampon se vejde do každého batohu i kabelky. Vzít si ho s sebou proto můžete kamkoli (na rozdíl třeba od fénu). Nejvíc hodit se vám bude v místech, kde nejsou podmínky pro pohodlné osprchování. Skvělý je ale i v místech bez přístupu k elektrickému proudu!  
product-stage-bg