Vrásky kolem očí budou minulostí


ZJISTĚTE, JAK PORAZIT VRÁSKY I ČERNÉ KRUHY POD OČIMA.

Oční okolí bývá prvním místem na našem celém těle, které odhalí pomalu přibývající roky. Neexistuje snad nikdo, kdo by se na vrásky těšil, a proto jsme se podívali na příčiny jejich vzniku. Jen tak totiž můžeme zjistit, co na vrásky skutečně platí.

Proč máme vrásky a černé kruhy pod očima?

Stárnutí je přirozený proces, který se nedá zcela zvrátit. Dobrou zprávou ale je, že se dá výrazně zpomalit. Víte, čemu je dobré se vyhnout, aby pleť zůstala mladá a krásná co nejdéle?
kruhy pod očima

6 zlozvyků, které mají na svědomí černé kruhy pod očima

 • Nedostatek spánku
 • Příliš časté mnutí očí (například při alergiích)
 • Špatné stravovací návyky
 • Nekvalitní make-up
 • Časté spaní na břiše
 • Léky, které způsobují rozšiřování žilek

Proč se vrásky kolem očí hlásí tak brzy?

Vznik vrásek ovlivňuje mnoho faktorů. Právě ty určují, jak rychle bude proces stárnutí probíhat. Jak to tedy zařídit, abychom v zrcadle vrásky nepotkávali ještě hodně dlouho?

V mládí zůstávala pleť okolo očí pevná a pružná díky dostatku kolagenu. Jak ale roky přibývají, dochází ke zpomalování přirozeného vzniku této látky. A právě to způsobuje, že po tom, co se usmějeme nebo zamračíme, se „pokrčená“ kůže nevrací na své původní místo tak rychle a spolehlivě jako dřív. Navíc kůže pod očima vlivem stárnutí a gravitace přirozeně klesá. I toto způsobuje, že oční okolí ztrácí svou pružnost a tvoří se nám první vrásky.

Kromě ztráty kolagenu bojuje oční okolí ještě s jedním soupeřem – a tím je absence pórů, které pokožku přirozeně promašťují, a tak ji zároveň udržují hydratovanou. Tento deficit lze naštěstí doplnit pomocí efektivního očního krému, jako je třeba Zpevňující oční krém Hyaluron Cellular Filler. Ten výrazně redukuje jemné linky a vrásky kolem očí. Zbaví vás také kruhů pod očima i nepříjemných otoků. Díky přírodnímu sójovému extraktu získá vaše pleť opět svěží a zářivý vzhled.

oční okolí

Koenzym Q10: přírodní elixír

Koenzym Q1O je silný přírodní antioxidant, který účinně bojuje proti volným radikálům. Právě ty jsou jednou z hlavních příčin stárnutí pleti. V nové řadě energizujících krémů od NIVEA ho najdete navíc spolu s vitamínem C. Tato intenzivní kombinace látek působí téměř jako elixír mládí. Díky pestré paletě denních, nočních i očních krémů s vámi bude tato péče neustále. Výsledkem bude viditelný úbytek prvních vrásek i redukce těch hlubokých. Oční okolí i pleť budou pevnější a svěžejší. Na tuto problematickou zónu určitě vyzkoušejte NIVEA Energizující oční péči Q10.
 
citrusy s vitamínem C
NIVEA Q10 plus C

Vygumujte vrásky kolem očí i černé kruhy pod očima

Pravidelná péče o pokožku a dodržování zdravého životního stylu dokážou zázraky. Na tenké pleti kolem očí změnu poznáte velmi brzy.
Už žádné kouření
Jak na vrásky? Vyzkoušejte 5 tipů od NIVEA

Už žádné kouření

Každá cigareta, kterou si dopřejete, má na vzhled, kondici a zejména stárnutí vaší pleti výrazný vliv. Látky, které v cigaretách běžně najdeme, totiž poškozují kolagen. A ten je pro mladistvý vzhled pleti zásadní.
 
zdravá strava
Jak na vrásky? Vyzkoušejte 5 tipů od NIVEA

Zdravá strava pomůže

Spousta čerstvého ovoce a zeleniny – právě taková strava působí na pleť jako balzám. Do jídelníčku zapojte také ryby plné omega-3 mastných kyselin. Právě tato látka vaši pleť dokonale vyživí, takže budete zářit zdravím.
 
žena v klobouku
Jak na vrásky? Vyzkoušejte 5 tipů od NIVEA

Se sluníčkem to nepřehánějte

UVA paprsky stárnutí zrychlují. Proto je třeba pleť před sluníčkem chránit kvalitním krémem. Nám se osvědčil Zpevňující denní krém Hyaluron Cellular Filler s OF 30 obsahující UVA a UVB filtry, které pleť skryjí před nenechavými paprsky.
 
žena se sklenicí vody
Jak na vrásky? Vyzkoušejte 5 tipů od NIVEA

Bez vody to nepůjde

Jedině hydratovaná pokožka může vypadat dlouho mladě. Proto pijte dostatek vody, aby ji mohly jednotlivé buňky čerpat zevnitř. Pokud budete svůj pitný režim zanedbávat, projeví se to na tenké pleti kolem očí okamžitě.
 
spánek
Jak na vrásky? Vyzkoušejte 5 tipů od NIVEA

Vyspěte se do růžova

Po vydatném 8 hodinovém spánku nebude svěží jen vaše mysl, ale také pokožka. Při důkladném odpočinku tělo totiž uvolňuje hormony, které zvyšují elasticitu pleti a brání vzniku jemných linek i hlubokých vrásek.
 

Jemné čištění, šetrná péče

čištění pleti

Špatně vyčištěná pleť, to je faktor, který vám na kráse ani mladistvém vzhledu rozhodně nepřidá. Samozřejmostí by měl proto být kvalitní odličovač, který bude k očnímu okolí opravdu šetrný. My jsme si oblíbili Dvoufázový odličovač očí a make-upu od NIVEA. Tenhle pomocník odlíčí i voděodolnou řasenku, a přitom je ohleduplný k tenké a citlivé pleti okolo očí.

Čištění pleti není dobré zanedbávat ani výjimečně na dovolené nebo na cestách. Pokud nemáte na klasické čištění čas, zamilujete si NIVEA Micelární čisticí pleťové ubrousky 3 v 1, které kombinují sílu micelární vody s pohodlím měkkého ubrousku. Nejsou bavlněné, proto mají velmi hebký a jemný povrch chránící citlivé okolí očí při každém použití.

Nezapomeňte – buďte ke své pleti tak šetrná, jak to půjde. Čisticím tampónkem ani ubrouskem na tvář netlačte. Plynulý a přitom jemný tah pevnou rukou je ideální.

 

Kvalitní krém proti vráskám je základ

Po důkladném vyčištění následuje poctivá péče. Proti vráskám už bohužel obyčejný hydratační krém stačit nebude. Vyzkoušejte krém, který dokáže projevy stárnutí účinně zpomalit Zpevňující oční krém Hyaluron Cellular Filler. Vstřebá se během chvilky, vyhladí jemné linky a vrásky a vykouzlí svěží vzhled. I tento krém vám navíc pomůže zbavit se tmavých kruhů pod očima. 
 
oční krém

Začněte svůj boj proti vráskám ještě dnes!

 • Noste sluneční brýle – vyhnete se mhouření očí i slunečním paprskům, které stárnutí urychlují
 • Spěte raději na zádech – při spaní na břiše nebo na boku tlačíte na pleť tváře celou noc
 • Vyhněte se mnutí očí – i to pleť nadměrně namáhá
 • Netlačte při aplikaci linek tužkou ani na horní, ani na spodní víčko
 • Čas od času si nechte změřit dioptrie – mhouření při zaostřování přispívá k vzniku prvních vrásek

NIVEA Modré Tipy - Jak na bezbolestnou úpravu obočí?

Je pro vás úprava obočí až příliš bolestivá? Přinášíme úlevu!
Mrkněte se na další NIVEA Modrý Tip a zjistěte, jak zmírnit trápení při vytrhávání obočí.
productstage_bg