Vše, co potřebujete vědět o makadamiovém oleji

Vlasy jako Lotzika a sametově hebká pleť? Zjistěte, jaké účinky má makadamiový olej a proč byste ho měli používat.

Makadamiový olej: To nejdůležitější

Existuje tolik druhů olejů! Zjistěte, v čem je unikátní ten makadamiový a proč věřit výrobkům, které ho obsahují.

Zajímavosti o makadamiovém oleji

• Jeho složení je velmi podobné kožnímu mazu
• Vydrží vám doma až dva roky
• Je velmi bohatý na Omega-9 mastné kyseliny, které hydratují pokožku
• Makadamiový ořech obsahuje vysoké množství vitamínu E

Odkud makadamiový olej pochází?

Makadamiový oříšek, ze kterého se olej lisuje, byl poprvé objevený v roce 1857 v Austrálii. Roste na stromě zvaném makadamie. Tyto stromy jsou celý rok zelené a dorůstají až do výšky 12 metrů a dožívají se 100 let. Nicméně může trvat až
10 let, než strom začne produkovat ořechy
, které se používají na výrobu makadamiového oleje. Mimochodem, i dnes zůstává Austrálie největším producentem makadamiového oleje, těsně za ní je pak Havaj.
Ořechy, které se používají k výrobě oleje, se sbírají v průběhu celého dne, sběrači vyrazí mezi stromky pětkrát i šestkrát za den. Oříšky se pak suší, aby z nich zmizela vlhkost. Až poté se z nich stlačením a lisováním získává výživný olej, který se stal nezbytným pomocníkem v oblasti péče o tělo a vlasy.

 


Jak používat makadamiový olej třikrát jinak

Makadamiový olej na pokožku

Makadamiový olej pokožku vyživí a dodá jí potřebnou hydrataci. Kromě toho má silné regenerační účinky: léčí záněty a pomáhá, pokud vás podrážděná pokožka svědí.

Makadamiový olej na holení

Právě díky tomu, že má makadamiový olej zklidňující a protizánětlivé účinky, je vhodný po holení. Zanechá vaši pokožku jemnou, hebkou a navíc se snadno roztírá.

Makadamiový olej na rty

Rozdávejte sladké polibky. Makadamiový olej je balzámem pro suché a popraskané rty. Pomůže s jejich rychlým zhojením a přispívá k jejich zdraví.


Účinky makadamiového oleje na pokožku a vlasy

Kdo jednou makadamiový olej zkusí, už ho nikdy z ruky nedá!

Vytvořte si vlastní tělový olej pomocí makadamiového oleje

Namíchejte si vlastní tělový olej, který bude vaši pokožku rozmazlovat. Smíchejte makadamiový, mandlový a levandulový olej a užívejte si hebkou, voňavou a perfektně hydratovanou pokožku každý den.

Zahojte zničené vlasy pomocí masky z makadamiového oleje

Chcete, aby vaše vlasy byly hebké a lesklé? Smíchejte dvě polévkové lžíce rozmačkaného avokáda s jednou lžící makadamiového oleje. Směs vmasírujte do vlhkých vlasů a nechte působit 20 až 30 minut. Poté opláchněte vlasy vodou a umyjte je šamponem.