mujeres-usando-q10-crema

Co je Q10

Přečtěte si našeho průvodce vším, co potřebujete vědět o koenzymu Q10 a k čemu je Q10 dobrý. Seznámíte se také s našimi produkty s Q10.

Co je to Q10 a jaký je jeho účinek na pokožku?

Q10 se přirozeně vyskytuje ve všech našich tělesných buňkách. Tam je nezbytný při tvorbě energie a tím spoluzodpovídá za základní funkce kůže, jako jsou regenerace, růst a opravné procesy. 

Pojďme se blíže podívat na to, co je Q10 a k čemu je q10 dobrý.


ingrediente q10

Co je Q10 a jak funguje?

Koenzym Q10 (nazývaný také ubichinon) je látka podobná vitaminu. Přirozeně se vyskytuje v každé buňce těla a má v ní zásadní význam. Je nezbytný při tvorbě energie, která plní základní funkce pokožky, jako je regenerace a obnova. 

Jelikož je naše kůže nejsvrchnější vrstvou těla, je neustále vystavena různým vnějším faktorům, včetně oxidačního stresu způsobeného slunečním UV zářením. Vnitřní procesy navíc mohou způsobit uvolňování volných radikálů, které způsobují další poškození našich buněk a urychlují projevy stárnutí.


Jaká je úloha koenzymu Q10?

Jaká je úloha koenzymu Q10 a proč je tak účinný v péči o pleť? Koenzym Q10 plní hned dva úkoly zároveň: Dodává buňkám energii a chrání je jako antioxidant.


– Tvorba energie: Q10 je nezbytný zejména při výrobě buněčné energie v mitochondriích, „elektrárnách“ v našich buňkách. Tímto způsobem posiluje srdce, svaly a nervy.

– Obranná funkce: Jako antioxidant bojuje Q10 také proti volným radikálům uvnitř i vně buněk. Zjednodušeně řečeno se jedná o agresivní molekuly, které se v těle přirozeně vyskytují. Počet volných radikálů může zvyšovat zejména UV záření, stres a toxiny v životním prostředí. Pokud je jejich koncentrace příliš vysoká, vedou volné radikály k oxidačnímu stresu. Ten může poškozovat buňky a podporovat záněty, ale také urychlovat stárnutí pokožky. Proto je Q10 tak důležitý pro hladkou a zdravě vypadající pleť.

mujeres-usando-crema


K čemu je q10 dobrý?

Přínosy koenzymu Q10:

K čemu je Q10 dobrý? Zde je 6 výhod pro pleť, jež přináší 100% pleti identický koenzym Q10:

– Dodává pleti energii potřebnou pro přirozenou obnovu a regeneraci.
Jednou z klíčových výhod Q10 je to, že dodává buňkám vaší pokožky důležitou energii potřebnou k tomu, aby se mohly samy opravovat a regenerovat. To znamená, že jsou schopné lépe plnit své základní funkce.

– Pleť s větším množstvím energie rovná se zářivější pleť 
Pleť, o které se říká, že vypadá mladistvě a energicky, obvykle obsahuje vysoké množství Q10. Je to proto, že díky energii, kterou pleti dodává Q10, se může rychleji obnovovat a regenerovat, aby vypadala mladě a plná energie. Na druhou stranu – jak pleť stárne, její přirozená hladina Q10 se začíná snižovat, což znamená, že se neopravuje a neregeneruje tak rychle, takže může vypadat mdle a unaveně. Proto vám s přibývajícím věkem může pomoci přidání produktů s Q10 do vaší pravidelní péče o pleť, abyste si udrželi zářivý vzhled.

– Koenzym Q10 pomáhá snižovat poškození způsobené slunečním zářením
Koenzym Q10 je silný antioxidant, který pomáhá chránit pokožku před nepříznivými účinky , jež způsobují volné radikály. Snížení poškození způsobeného sluncem také pomáhá předcházet projevům stárnutí způsobeným sluncem.

– Q10 podporuje tvorbu kolagenu
Kolagen tvoří téměř 80 % naší pokožky a téměř třetinu všech bílkovin v našem těle. Koenzym Q10 napomáhá podpoře tvorby kolagenu, což pomáhá: zvyšovat regeneraci buněk, chránit citlivé orgány, posilovat kosti, šlachy a klouby a udržovat pružnost pokožky.

– Q10 pomáhá omezovat vznik jemných linek a vrásek
Díky veškeré energii, kterou koenzym Q10 dodává pokožce, a díky tomu, že pomáhá podporovat tvorbu kolagenu, je vysoce účinnou složkou krémů, jež pomáhají bojovat proti známkám stárnutí pleti; například jemným linkám a vráskám.

– Q10 pomáhá podporovat rovnoměrný tón pleti
Koenzym Q10 pomáhá předcházet hyperpigmentaci a tmavým skvrnám, které jsou způsobené nadměrnou produkcí melaninu. Koenzym Q10 toho dosahuje tím, že pomáhá zastavit produkci tyrozinázy, jež je katalyzátorem tvorby melaninu.


Stárnutí a Q10

Na rozdíl od většiny vitamínů si naše tělo dokáže Q10 vyrobit samo. V mladém věku je jím pokožka dostatečně zásobena. Kromě toho jej vstřebáváme prostřednictvím jídla. Na koenzym Q10 jsou bohaté například ořechy, maso, zelená zelenina a rostlinné oleje lisované za studena. S přibývajícím věkem se však hladina přirozeného koenzymu Q10 v naší pokožce snižuje. Vzhledem k tomu, že se jedná o tak důležitý antioxidant, který má zásadní význam pro proces výroby energie, způsobuje snížení hladiny konezymu Q10, že je pokožka náchylnější ke zvýšenému stresu a poškození. 

Tím se stává náchylnější k tvorbě jemných linek a vrásek, a proto by začlenění produktů s Q10 do péče o pleť mohlo pomoci udržet mladistvý vzhled pleti po delší dobu.


Pečující složení s Q10, které zajistí déle trvající mladistvý vzhled pleti:

– S přibývajícím věkem se obranyschopnost pleti snižuje a pleť se stává náchylnější k oxidačnímu stresu. Jde o jednu z příčin vzniku prvních jemných linek a vrásek. Chcete-li mít krásně rozzářenou a mladistvě vypadající pleť, vyzkoušejte náš NIVEA Energizující denní krém proti vráskám Q10, který zmírňuje známky únavy a redukuje mdlost.

– Pečující složení s Q10 v přípravcích proti stárnutí pleti může podpořit přirozené obranné mechanismy pleti a energetický metabolismus kožních buněk. Při aplikaci ve formě krému, séra nebo tělového mléka se antioxidant dostává do pokožky. Tam může pomoci zachytit volné radikály a učinit je neškodnými – a zabránit tak předčasným známkám stárnutí. 


Q10 na obličej – jak zařadit Q10 do pravidelné péče o pleť

Naše řada Q10 zahrnuje produkty ke kompletní péči o pleť, od pleťového mléka až po sérum a krém proti vráskám. Řada produktů využívá sílu koenzymu Q10 a poskytuje ji ve snadno použitelných, postupných krocích. 

Nejenže pravidelné používání naší řady Q10 viditelně snižuje výskyt stávajících jemných linek a vrásek, ale také oddaluje vznik nových – pomáhá tak udržet mladistvý vzhled pleti po delší dobu. Jedinečné složení s kyselinou hyaluronovou a kreatinem zjemňuje povrch pleti, ale také dodává obličeji svěží a mladistvý vzhled.

Přinášíme vám několik jednoduchých tipů, jak zajistit, aby vaše pleť využívala výhod koenzymu Q10.
 
Tipy ohledně používání koenzymu Q10 při pravidelné péči o obličej:

– Před aplikací se ujistěte, že je vaše pleť čistá a suchá.
– Sérum vždy nanášejte před hydratačním krémem, aby jeho složení mohlo proniknout hluboko a zázračně tam působit.
– Sérum jemně zapracujte do pokožky a konečky prstů jej vmasírujte do celého obličeje.
– Kombinujte s hydratačním krémem Q10 Plus, abyste zintenzivnili účinky proti vráskám.

Q10 pro pokožku: Beiersdorf je lídrem v oblasti výzkumu

Výzkumníci společnosti Beiersdorf byli jedni z prvních, kteří zkoumali použití Q10 v péči o pleť. Dodnes jsou výrobky s Q10 žádané po celém světě.


Q10 v péči o pleť: Výsledek výzkumu

Výzkumný tým společnosti NIVEA sleduje účinky Q10 již od 90. let minulého století. Vědci důkladně zkoumali roli koenzymu Q10 v lidské pleti a od roku 1998 jej začleňují do výrobků péče o pleť. 


Klíčové údaje o vývoji Q10 

– 1957: Americký vědec Frederick L. Crane objevuje koenzym.
– 1978: Britský chemik Peter Dennis Mitchell získává Nobelovu cenu za chemii. Objevil, jak Q10 funguje uvnitř buněk. 
– 90. léta: Vědci společnosti Beiersdorf byli jedni z prvních, kteří zkoumali účinky Q10 na pleť, a od roku 1998 úspěšně používají tuto složku proti stárnutí v produktech péče o pleť NIVEA.
– Dnes: Koenzym Q10 je jednou z nejdůležitějších účinných látek v péči proti stárnutí. Používá se v tělových mlékách, pleťových krémech, sérech a v kombinaci s dalšími antioxidanty, jako je vitamín C.

Ve kterých produktech NIVEA najdete koenzym Q10?

Q10 se používá jako cenná složka v péči NIVEA péči proti stárnutí od roku 1998. Od té doby je tento koenzym důležitou součástí mnoha přípravků péče NIVEA.


1. PÉČE O OBLIČEJ S Q10


Pokožka obličeje je obzvlášť citlivá a denně vystavená vlivům okolního prostředí. Připravte na to svou pleť denním krémem s Q10 od NIVEA. Bohaté krémy podporují regeneraci pleti v noci a pomáhají bojovat proti vráskám a jemným linkám.
 

2. SÉRUM A OČNÍ PÉČESéra proti vráskám jsou přizpůsobena potřebám zralé pleti. Poskytují hydrataci, a díky složení s Q10 dokážou odrážet volné radikály. Speciální séra se doporučují na citlivé oční okolí, kde pomáhají redukovat hloubku vrásek. Vyzkoušejte NIVEA Zpevňující oční krém proti vráskám Q10 Power, které viditelně snižuje výskyt vrásek kolem očí.

3. OPALOVACÍ KRÉMY


Předčasné stárnutí pleti je z 80 % způsobeno vlivem UV záření. Z tohoto důvodu je opalovací krém obzvláště účinný v prevenci stárnutí pleti způsobeného světlem a vzniku pigmentových skvrn. Speciální opalovací krém na obličej s Q10 je ideální pro zralou pleť.

4. KRÉM NA RUCE PROTI STÁRNUTÍ


Známky zubu času se obvykle velmi brzy projeví také na rukou – a to i proto, že jejich péče je často zanedbávána. Krém na ruce s pečujícím složením Q10 a UV filtrem zabraňuje vzniku stařeckých skvrn způsobených sluncem a předčasnému vzniku vrásek.

5. PRODUKTY PRO OSOBNÍ PÉČE S Q10


S přibývajícím věkem ztrácí pokožka celého těla svou pevnost a pružnost. Upravte svou péči pomocí sladěných výrobků proti stárnutí. Naše řada NIVEA Q10 zahrnuje také tělové mléko a tělový krém.