Denní rutina

Denní rutina pro zralé dámy

Jak by o sebe měly pečovat šedesátnice

Starší a zralá pleť vyžaduje specifickou péči. Její potřeby se totiž v čase mění a například k nutné hydrataci, kterou vyžadovala dřív, přibývá i péče, jejímž cílem je redukovat vrásky a podporovat tvorbu kolagenu. Jakou tedy zavést denní péči, aby i vaše okolí znovu žaslo nad vaším vzhledem?

České ženy se obecně o svou pleť a pokožku starají méně než ženy žijící na západ od nás – to je známá věc. Je to přitom škoda, protože ve světě se dobře ví, že právě české ženy patří k těm nejkrásnějším! Jak si tedy udržet krásu a zdravý vzhled i po šedesátce, kdy už pleť není tak pružná a pevná?

Jak na pleť, která se těžko brání stopám času

Pokud chceme mít pleť krásnou na pohled, svěží a zdravou, měli bychom na tom pracovat už zhruba od 20. roku věku. Naprostým základem je její pravidelné čištění, a to jak ráno před nanesením make-upu, tak večer před spaním. Správným a pravidelným čištěním pleti zabraňujeme ucpávání pórů a nepříjemnému podráždění.  

Už během čištění můžete své pleti pomáhat v boji proti vráskám. Tím nejjednodušším způsobem je vybrat si čisticí mléko s koenzymem Q10, který společně s kreatinem vyplňuje a redukuje vrásky zevnitř. Obecně pak tedy platí, že co zasejeme v mládí, ve stáří sklízíme – a platí to i pro naši pokožku a pleť.

Čisticí mléko s koenzymem Q10

Hydratace je základ ve dvaceti i v šedesáti

Právě od 20 let by se měla každá žena aktivně starat o to, aby byla její pleť hydratovaná. Když ji necháme vysoušet a nepomůžeme jí, určitě nám to vrátí svým nepěkným vzhledem. Zatímco dřív možná stačil denní krém, který pleť osvěžoval, a noční krém, který jí pomáhal regenerovat, po šedesátce je třeba v hydrataci ještě přidat a vzít si na pomoc i pleťová séra

Zaměřeno na vrásky a prevenci jejich vzniku

Kromě čištění a hydratace se musíme s pokročilejším věkem zaměřit taky na samotné vrásky. Jejich vzniku nikdy úplně nezabráníme, ale můžeme je redukovat a zpomalovat známky stárnutí pleti. Kromě koenzymu Q10, který dokáže vrásky efektivně vyplňovat, hraje důležitou roli v péči taky kyselina hyaluronová, která zajišťuje pevnost pleti, a protože na sebe dokáže vázat vodu, zpevňuje tkáň a redukuje hloubku vrásek. Rozhodně by tedy ve vaší výbavě neměly chybět produkty s těmito složkami.

Zapomenout nesmíme ani na elastin, který – jak už jeho název napovídá – se stará o elasticitu, tedy pružnost pokožky a pleti. 

Náš tip: Pusťte se do toho naplno! Vyzkoušejte Intenzivní hyaluronovou kúru Cellular Expert Filler, která obsahuje 5x větší množství kyseliny hyaluronové než denní krém, ve kterém je také obsažena.

Pečujte o celé tělo, nejen o pleť, která je hned vidět

Spousta zralých žen má pocit, že musí pečovat o svou pleť, protože na ní jsou na první pohled patrné známky stáří. Pak se zaměřují na dekolt, který je pro ostatní viditelný díky výstřihům. Občas ale úplně vynechávají pokožku na zbytku těla. A to je škoda. Jakmile totiž přijde teplo, začne období triček, sukní, nebo dokonce plavek, a dosavadní absence péče bude naprosto zřejmá. 

S věkem má pokožka tendenci se vysoušet, proto je třeba se neustále starat o to, aby byla hydratovaná, jemná a vláčná. Stačí pár minut denně po každém koupání nebo sprchování, třeba s Výživným tělovým mlékem Body Milk, a zanedlouho na sobě můžete pozorovat skvostné výsledky.
Výživné tělové mléko Body Milk

Nezapomínejte na ruce!

Jen si vzpomeňte, kolik toho pro vás už udělaly a kolik toho stále dělají. Proto byste na ruce a péči o ně neměla zapomínat. Pokožka na nich je denně velmi namáhaná, ať už děláte cokoli. Spoustu času je v kontaktu s nejrůznějšími materiály a látkami. A co víc – k vysoušení pokožky na rukou stačí i voda, kterou se několikrát denně myjete!

Jestli vás už dřív trápila suchá pokožka na rukou, s přibývajícími roky to nebude lepší. Naopak. Proto je vhodné zvolit správný krém na ruce, který se o ni bude starat tak, jak to potřebuje. Vyzkoušejte třeba Krém na ruce 3 v 1 Care & Protect s jojobovým olejem, který okamžitě ulevuje napjaté pokožce, hydratuje ji a chrání před nepříznivými vlivy. Proč nemít i sametově hebké ruce, když je to tak snadné?