Pro krásu a svěžest: Jak na čištění pleti obličeje?


NECHTE SVOU PLEŤ DÝCHAT!

Odličování make-upu, čištění pleti, tonizování a hydratování… ukážeme vám, co by měla správná péče o pleť zahrnovat i jaké produkty jsou vhodné a bezpečné. Věděli jste, že prvním krokem k jejich správnému výběru je zjistit, jaký typ pleti máte?

Váš každodenní rituál v péči o pleť

Co všechno obnáší každodenní péče o pokožku? Několik kroků, které nejsou nijak složité, a s vaší pletí dokáží udělat zázraky. Držte se následujících tipů a získejte svěží a zářivou pleť každý den.
Čištění pleti

Čištění pleti: správně je dvakrát denně!

Každá z nás si zřejmě čistí pleť večer před spaním. Ale co ráno? Protože naše pokožka přes noc regeneruje, je třeba ráno odstranit odumřelé buňky, které se nahromadily na povrchu pleti. Pokud chcete, aby make-up vypadal přirozeně, je tedy po ránu potřeba pleť vyčistit.


Důkladné odličování, to je, oč tu běží

Pravidlo číslo jedna: Vždy odstraňujte make-up před tím, než si jdete lehnout. Čištění pleti před spaním je naprosto klíčové. Zbytky make-upu totiž mohou ucpat póry, způsobit podráždění pleti, zbytky řasenky zase mohou polámat řasy. Abyste se zbavila jak řasenky, tak i všech ostatních líčidel na oči, používejte pouze produkty, které byly vyvinuty speciálně pro tuto oblast. Například Dvoufázový odličovač očí a make-upu funguje naprosto spolehlivě.

Hledáte ten správný odličovač? Váš výběr by měl záviset na typu make-upu, který používáte. Jemné oční stíny a linky kolem očí odstraní i produkty, které neobsahují olej. Naproti tomu voděodolná řasenka bez oleje jen tak nepustí – sáhněte proto po velmi šetrném Dvoufázovém odličovači, který jemně, ale účinně odstraňuje make-up, včetně voděodolného očního make-upu a řasenky, a to bez nutnosti tření nebo oplachování. Klasický make-up na tvářích, nose, čele a bradě zvládnou i čistící pleťové ubrousky a čistící pleťové mléko. 

Že žádný make-up nepoužíváte? Čistit obličej každý večer byste si ale měla i v tomto případě. Na pleti totiž ulpívá prach a nečistoty, které se kolem nás běžně vyskytují. K tomu se přidává pot, odumřelé buňky a mastnota – a této děsivé kombinace právě musíme pleť každý večer zbavit, jinak hrozí zarudnutí a podráždění. 

Osvěžení pro vaši pleť

Po čištění je hned tím následujícím krokem tonizace. Produkty k tomu určené pleť zbaví i posledních zbytků potu, špíny a čisticích produktů. Co byste rozhodně měli vědět? Nikdy nepoužívejte tonizující prostředky jako jediný krok v čištění pleti. Slouží totiž k tomu, aby pleť osvěžily a zklidnily a připravily ji pro další hydrataci. Vždy se ujistěte, že tonizující prostředek odpovídá tomu, jaký typ pleti máte.

Jak udělat pleti dobře? Použitím produktů, které k ní sedí

Každá pleť je jiná. Proto jsme shrnuli základní pravidla pro to, jak postupovat, pokud jste majitelkou suché, mastné, citlivé anebo smíšené pleti.

Suchá a citlivá pleť

Suchá pleť

Zjednodušeně řečeno, suchá pleť je důsledkem nedostatku hydratace a lipidů. Je velmi jednoduché tomuto typu pleti způsobit podráždění, pokud používáte špatné kosmetické výrobky. Vhodné je například jemné čisticí hydratační mléko bez alkoholu. Alkohol totiž může pleť vysušit ještě více. Při výběru pomůže také jasné označení na etiketě, které řekne, že výrobek je přímo určený pro daný typ pleti. Například NIVEA Jemné čisticí pleťové mléko s mandlovým olejem a látkou Hydra IQ suché pleti uleví.

 

Citlivá pleť
 
Citlivá pleť se pozná tak, že i sebemenší podnět zvenčí ji může podráždit. Proto při péči o ni musíte postupovat velmi jemně a opatrně. K čištění používejte jemné čisticí pleťové mléko nebo jiný produkt, která bude obohacen o zklidňující ingredience. NIVEA Jemná micelární voda bez parfému pro suchou pleť díky speciální technologii přitahuje nečistoty jako magnet i bez použití síly. Navíc díky velmi šetrnému složení pomáhá předcházet vzniku napjaté pokožky i zarudlých a suchých míst. Zároveň také hydratuje.

mandlový olej

Normální a smíšená pleť

Normální a smíšená pleť

Normální pleť

Pokud jste šťastnou majitelkou normální pleti, pravděpodobně ani nevíte, co je zarudnutí, pupínky nebo černé tečky. Abyste se ujistila, že si vaše pleť zachová takto skvělou kondici i nadále, je vhodné se spolehnout na čisticí produkty, které hydratují. Čisticí mléko nebo osvěžující mycí gel jsou pro normální pleť zcela vhodné. Pokud spěcháte, jistě se vám zalíbí rychlořešení v podobě čisticích pleťových ubrousků. NIVEA Jemné čisticí ubrousky 3 v 1 snadno odstraní jak make-up, tak i voděodolnou řasenku.

 

Smíšená pleť

Smíšená pleť je na péči velmi náročná. Kombinuje totiž hned dva typy pleti: suchou v oblasti brady a mastnou v oblasti T-zóny. Proto úzce specializované produkty nelze aplikovat na celý obličej. Vašim potřebám bude vyhovovat NIVEA Osvěžující čisticí pleťové mléko s látkou Hydra IQ. Nejen že vaši pleť spolehlivě vyčistí, ale navíc ji zároveň revitalizuje a hydratuje.

Mastná a zralá pleť

Mastná pleť

Mastná plet má sklony k nedokonalostem. A proto je do značné míry odkázaná na pravidelné, důkladné a hloubkové čištění. Čisticí pleťový peeling DERMA SKIN CLEAR s kyselinou salicylovou a niacinamidem je tou pravou volbou. Podporuje přirozenou obnovu pleti a ještě navíc důkladně vyčistí póry a pleť zmatní. Mezi vhodné výrobky patří také Čisticí ubrousky 3 v 1 a Hloubkově čisticí gel 3 v 1. Pokud chcete zvolit zcela jiný produkt, nikdy si nepořizujte ten s obsahem oleje.

 

Zralá pleť

Zralá pleť má spoustu potřeb. Jak stárneme, pokožka se stává sušší, tenčí a navíc ztrácí svou elasticitu. To pravé pro vás je proto pořádná dávka hydratace – a to i ve fázi čištění. Potřebám vyzrálé pleti nejvíce vyhovuje čisticí pleťové mléko obohacené o složky, které proti stárnutí účinně bojují. Takovým je NIVEA Čisticí pleťové mléko proti vráskám Q10 power. Mléko důkladně odstraní make-up i nečistoty. Bez zbytečného vysušení pleti.

Jemnost nade vše

Buďte ke své pleti ohleduplná a laskavá

Pokožka obličeje je velmi jemná a tenká, proto bychom se při čištění měli vyhnout i zdánlivým drobnostem, jako je nešetrné otírání ručníkem nebo používání příliš horké vody. Řasenku, make-up a další líčidla raději odstraňujte jemně kosmetickými tampony.

Všechno, co potřebujete vědět o peelingu

Peeling

Kdy je ten správný čas na peeling?

Náš tip: Nejlepší je peeling použít večer. Vaše pokožka bude mít čas celou noc, aby získala svou vitalitu, a vy začnete následující den s rozzářenou pletí.

Aplikujte peeling správně. Tady je několik tipů, jak na to:

  • Před použitím peelingu pleť vyčistěte podobně, jako jste zvyklá po ránu.
  • Během aplikace a následného vmasírování peelingu se vyhněte oblasti očí a úst. 
  • Pamatujte, že nejlepší čas pro nanesení peelingu je večer. 
  • Nezapomeňte nakonec zbytky peelingu důkladně smýt vlažnou vodou.

Peeling? Dobrý sluha, ale zlý pán

Jednou za čas je potřeba pleť vyčistit opravdu důkladně a do hloubky. A k tomuto účelu slouží jemné peelingy. Peeling vyhladí nejsvrchnější vrstvu pokožky, protože kromě nečistot odstraní i odumřelé kožní buňky. Napomáhá také stimulovat krevní oběh, a tak zrychluje obnovu pokožky. 

V tomto případě ale obzvláště platí, že méně je někdy více. Svrchní vrstva pokožky je důležitou bariérou. Pokud budete peeling aplikovat příliš často, poškodíte si ochrannou vrstvu pleti. Máte-li suchou pokožku, používejte peeling maximálně jednou za týden. Ideální je například NIVEA Hloubkově čisticí gel Clean Deeper s výtažky z magnólie, které mají protizánětlivý účinek, takže působí proti bakteriím, a přitom nechávají póry volně dýchat. Tento šetrný peeling můžete použít klidně i 2krát týdně.

product-stage-bg#