Péče o suché ruce


MÁME PRO VÁS TIPY, JAK SE VYHNOUT SUCHÝM RUKÁM PO CELÝ ROK.

Ruce používáme téměř neustále - není tedy divu, že mají tendeci se vysoušet. Zjistěte, proč tomu tak je a jak vysoušení kůže na rukou předejít.

Co způsobuje suchou pokožku na rukou?

Důvodů, kvůli kterým jsou naše ruce suché, hrubé a unavené, existuje mnoho.

Pokud jste dehydrovaná zevnitř, budete dehydrovaná i zvenčí!

Lidé často zapomínají, že to, jak naše tělo vypadá zvenčí, je ovlivněno tím, jak ho hydratujeme zevnitř. A kůže na rukou není výjimkou. Aby byly vaše ruce krásné, hebké a netrpěly na suchou pokožku, vypijte každý den dostatečné množství vody.

5 nejčastějších příčin suché pokožky na rukou

  • Studené a větrné prostředí
  • UVA/UVB paprsky 
  • Chemické čisticí prostředky
  • Příliš časté mytí rukou
  • Topení a klimatizace

Proč jsou mé ruce tak suché?

Ať už se ve svém životě rozhodnete dělat cokoliv, ruce budou vždy hrát velkou roli. Jsou vaší vizitkou, často utvářejí první dojem, který si o vás protistrana udělá. Zároveň je ale neustále vystavujeme různým úkolům a také rozdílným teplotám. To vše se na rukou podepisuje a často to vede až k jejich vysoušení a popraskané kůži

Pokud jde o péči o pokožku, na ruce často zapomínáme, a to i přesto, že je kůže na některých částech dokonce tenčí než pleť na obličeji. Je na čase začít věnovat potřebnou péči i pokožce na rukou. Naše ruce si to přeci zaslouží

Co se suchou pokožkou na rukou?

Suché ruce jistě nechcete vystavovat na odiv. Zjistěte, jak o svoji pokožku pečovat, aby byla opět zdravá a krásná na pohled i na dotek.

Jak léčit suchou pokožku na rukou

Předejít suchým rukám není vždy snadné. Se správnými produkty to ale zvládnete. Dopřejte jim hydrataci a péči, kterou si zaslouží

Pracujete často s hrubými materiály, které jemné pokožce rukou nesvědčí? Pak je velmi důležité najít vhodný krém, který jim poskytne ochranu i hydrataci. Přesně takový je NIVEA Hydratační krém na ruce, zklidní popraskanou kůži a navrátí jí hydrataci

Dalším produktem, který pomáhá v boji proti suché kůži je NIVEA Krémové tělové mléko Smooth sensation. Toto mléko je obohaceno o bambucké máslo a glycerin, které se postarají o navrácení pokožky do původního stavu. Navíc je lehké a snadno se roztírá, takže je to ideální parťák na cesty

Velký počet žen stále nedá dopustit na jedinečné složení NIVEA Creme. Tento sto let starý krém dodá pokožce vše, co potřebuje a zanechá ji hebkou a voňavou.

I ruce si zaslouží peeling!

Když přijde řada na peeling, na ruce často zapomínáme, přitom je kůže na nich často tenčí než naše pleť. Pravidelný peeling rukou je zbaví mrtvých kožních buněk a dá prostor těm novým. Takže sbohem, suché a šupinaté ruce! 

5 tipů, díky kterým se vám suché ruce vyhnou obloukem

Nepoužívejte sušiče rukou

Sušení rukou pomocí horkého vzduchu může znít zajímavě, ale věřte, že opak je pravdou. Tato metoda zbavuje ruce jejich přirozené hydratace a dokonce je může i podráždit. Balíček kapesníků v kabelce vás zachrání kdykoliv a kdekoliv.

5 tipů, díky kterým se vám suché ruce vyhnou obloukem

Myjte nádobí v gumových rukavicích

Umývání nádobí je pro většinu lidí každodenní záležitostí. Málokomu však dochází, že neustále máčení rukou v teplé vodě je může značně vysoušet. Snadným řešením této situace jsou gumové rukavice! 

5 tipů, díky kterým se vám suché ruce vyhnou obloukem

Investovat do zvhčovače vzduchu se vyplatí!

Zvyšování vlhkosti ve vašem domě opravdu může pomoci v boji proti suché pokožce! Příliš suché prostředí totiž způsobuje, že kůže ztrácí hydrataci, a to zejména v místnostech, kde trávíte většinu času. Zvlhčovač vzduchu může pokožce navrátit její pružnost a hydrataci

5 tipů, díky kterým se vám suché ruce vyhnou obloukem

Ruce si myjte, ale správně

Časté mytí rukou teplou vodou je může vysoušet a způsobit jejich popraskání. Místo horké vody používejte vodu vlažnou a také se ujistěte, že nemyjete ruce příliš hrubě. 

5 tipů, díky kterým se vám suché ruce vyhnou obloukem

Dopřejte rukám hlubokou péči přes noc

Pokud jsou vaše ruce opravdu suché, rozhodně jim pomůže intenzivní hydratace přes noc. Naneste na ruce NIVEA Creme a poté si nasaďte rukavice. Tak zajistíte vašim rukám opravdovou regeneraci a ráno budou hebké a jemné.